[ anon115774 @ 02.10.2010. 08:15 ] @
Pozdrav,

nabavio sam juce OpenVox A400P sa jednim FXO modulom i od kako sam ubacio tu karticu Ubuntu mi zaglavi prilikom pokretanja (ne daje bilo kakvu gresku osim informacije da je procesor zaglavio duze od 60 sec). Ista stvar se desava sa Fedorom. Kada izvadim modul sa kartice a karticu ostavim u slotu sve prolazi kako treba. Probao sam sa drugom plocom i bezbroj kombinacija u BIOS-u i uvek je isto. Takodje i Live distribucije ovih sistema zaglave prilikom podizanja. Bez modula rade normalno. Takodje probano na vise konfiguracija.

Instalirao sam AsteriskNOW koji dolazi sa CentOS distribucijom i izgleda da za sada sve radi bez problema.

Da li neko ima ideju u cemu je problem sa gore navedenim distribucijama i kako da nateram karticu da radi sa njima?
[ mist @ 05.10.2010. 22:37 ] @
Ja imam neku Sangominu USB/Fxo "karticu", i ona takodje nije htela da mi radi bilo gde osim na CentOS. A to je zato sto CentOS ima neki prastari kernel.
Vidi dmesg kad bootujes masinu, verovatno kernel prsne svaki put.

Poz.
[ Bofi @ 10.10.2010. 19:37 ] @
Imam gore pomenutu karticu oko godinu dana i kod mene se takvi problemi nisu desavali. Od sistema sam probao trixbox koji radi pod centos-om, ubuntu server 9.10. Trenutno na masini imam instaliran cist centos 5.5 i sve radi kako treba. Nemam ideju sta bi moglo da bude kod tebe problem ali se bar nadam da sam ti kolko toliko pomogao u daljem resavanju problema.