[ kapa @ 02.10.2010. 15:45 ] @
imam sony hc 38e kamkoder i interesujeme da li sem kvalitetne kamere(koji je prvi uslov) treba imati kvalitetnu firewire karticu za bolju obradu snimka sa dv kasetice i koja bi to bila kartica u nekoj srednjoj klasi najbolja? i da li je bitan dobar kompijuter tj da ima dobru graficku ili vec nesto sto moze da pospesi kvalitet obradjenog snimka...da li to uopste utice na kvalitet snimka?i cime utice bolja masina?
[ deks007 @ 03.10.2010. 14:39 ] @
Nekada je bilo problema sa karticama koje imaju VIA Chip , tako da trazi karticu sa NEC chipom ( na kutiji bi trebalo da pise ), ja na novom kopmu imam integrisanu na maticnoj ploci , grafika ti nije tolkio bitna koliko jaca masina koja ce lakse i brze renderovati . Tvoj kamkoder je dobar za kucnu varijantu i snimanje gde je dobro osvetlenje , ali ako snimas u uslovima slabijeg osvetlenja ... Pozdrav !
[ kapa @ 04.10.2010. 19:07 ] @
hvala NEC...znaci jaca masina,samo brze obradjuje...ok snima noci,jer sam snimao koncerte i ok je i snimak i zvuk...
[ deks007 @ 05.10.2010. 11:11 ] @
Za svaki slucaj proveri dali mozda imas prikljucak na maticnoj ploci , ali onda u biosu smo treba da podesis da bude u funkciji . Pozdrav !
[ zhaki @ 05.11.2010. 18:16 ] @
Ja sam koristio najjeftiniju firewire i nema problema, glavnu ulogu u obradi video materijala imaju procesor i memorija,