[ Aleksandar Ilić @ 05.10.2010. 01:26 ] @
Poštovani forumaši,

Predstavljamo vam Android aplikaciju TV Vodič, vodič kroz televizijski program Srbije do 7 dana unapred sa podrškom od 48 televizija. Pregled trenutnih emisija i emisija po žanrovima. Kreiranje ličnih lista televizija putem filtera. Jednokratni i stalni podsetnici. Napredna pretraga. IMDb integracija. Minimalna potrošnja baterije i interneta.



Sajt: http://bit.ly/tv-guide

Detaljan opis programa: http://bit.ly/tv-guide-docs

Download: Na Android Marketu pretražite "TV Vodic" ili "Vip Srbija".

Screenshots:



Očekujemo vaše komentare, predloge i sugestije. I ukoliko Vam se sviđa aplikacija, glasajte za nju na Android Vip Izazovu putem aplikacije "Vip Android glasanje".

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ilić dana 06.10.2010. u 18:56 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 03:22 ] @
U startu svaka čast na realizaciji korisne ideje :)
[ bocy @ 05.10.2010. 07:50 ] @
Ne gledam televiziju nesto, ali ova aplikacija je u mom telefonu.

Fenomenalno si je odradio, svaka cast!

Samo napred!!!
[ biotech @ 05.10.2010. 11:08 ] @
pa dobro ali gde skinuti? nema na marketu, moze direktan link ili propustam nesto?
[ Aleksandar Ilić @ 05.10.2010. 11:22 ] @
Hvala na lepim komentarima.

Na Android Marketu pretražite "TV Vodic" ili "Vip Srbija" i pojaviće se u rezultatima. Takođe sam postavio i link u prvoj poruci (TV Vodič) ka AppBrain-u.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 11:38 ] @
I ja sam se sinoć zbunio, jer na sajtu piše tv-guide, a među takvima ga nije bilo na marketu, tek onda reko da probam TV Vodič :)

Svoj glas za najbolju aplikaciju prebacujem na ovu tvoju, ona druga ima lepu ideju, ali ne radi na Senseu :)

Kad prođe glasanje, molim da se ubaci i hrvatska Nova TV, koja se nalazi u sistemu kablovskih mreža u NS i severnije, imaju filmove za koje se nekad zalepim :) Što reče bocy, ne gledam televiziju, ali je program zaista odlično odrađen. Sviđa mi se detalj da me pita koji naslov da traži na IMDb-u, pa mogu da biram, recimo, Henkon, Hancock ili Henkok (Hancock) :)
pretpostavljam da dvojne nazive upisuju same kuće, da ih ti samo kupiš. Pitam, jer za većinu serija stoji ispisano i ime na srpskom i na engleskom, ali opet ne za sve.
[ ninjaz @ 05.10.2010. 14:01 ] @
I ja sam svoj glas prebacio na ovu aplikaciju (ovima na B92 nagrada i ne zaci toliko ). Odlicno izgleda, odlicno radi. Ponovo sam poceo da gledam TV uz ovu aplikaciju Mala verovatnoca da cu naleteti na neku glupost ili politicare, znaci smanjuje mogucnost nerviranja, plus ne moram da vrtim kanale pola sata

Jedina zamerka je podsetnik koji ne radi uvek. Mozda bi bilo dobro da podsetnike snima u kalendar.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 14:24 ] @
I da format datuma uvek bude u našem obliku, bez obzira na onaj koji je na telefonu. Na telefonu mi piše Oct 5, ali kad vidim u formatu 10.5 to ume da zbuni :)
[ Aleksandar Ilić @ 05.10.2010. 14:31 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kad prođe glasanje, molim da se ubaci i hrvatska Nova TV, koja se nalazi u sistemu kablovskih mreža u NS i severnije, imaju filmove za koje se nekad zalepim :)
Ubacićemo. Biće još dosta novih televizija. Imamo u planu širenje van Srbije.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Sviđa mi se detalj da me pita koji naslov da traži na IMDb-u, pa mogu da biram, recimo, Henkon, Hancock ili Henkok (Hancock) :) pretpostavljam da dvojne nazive upisuju same kuće, da ih ti samo kupiš. Pitam, jer za većinu serija stoji ispisano i ime na srpskom i na engleskom, ali opet ne za sve.
Da, samo ih prikazujemo, ne obrađujemo ništa, bar za sada.

Citat:
ninjaz: Jedina zamerka je podsetnik koji ne radi uvek. Mozda bi bilo dobro da podsetnike snima u kalendar.

Vrlo je zanimljiv problem podsetnika. Na većini uređaja radi besprekorno, čak i ako ubiješ aplikaciju odmah nakon setovanja podsetnika, a negde ne radi, Android kao da zaboravi da aktivira podsetnik. Da ne koristiš možda Android 2.1?

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: I da format datuma uvek bude u našem obliku, bez obzira na onaj koji je na telefonu. Na telefonu mi piše Oct 5, ali kad vidim u formatu 10.5 to ume da zbuni :)
Ubacićemo opciju da korisnik bira koji hoće oblik ili da preuzme automatski iz Androida.
[ ninjaz @ 05.10.2010. 14:48 ] @
Koristim Android 2.2.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 15:12 ] @
Sad sam probao podsetnik i radio je. Nisam stavljao da se ponavlja, samo da me ovaj prvi put podseti 5 min pre emisije.

Isto 2.2, Leedroid ROM (hvala ninjaz) na Desireu.
[ Aleksandar Ilić @ 05.10.2010. 15:29 ] @
Postoji problem sa stalnim podsetnicima. Jednokratni rade bez problema, ali stalni baguju, ne aktiviraju se. Sredićemo to ovih dana.
[ mikicg @ 05.10.2010. 16:35 ] @
Samo da čestitam na programčiću. Odličan je.
Jedno pitanje.
Desi se da su neki filmovi ubačeni sa hrvatskim prevodom naslova koji se ponekad razlikuje od našeg, a nema naziv na engleskom, može li se to ispraviti?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 16:56 ] @
Teško, jer program kupi ono što se nalazi na stranici pregleda programa. Ako je televizija hrvatska, takvo je i ime filma. Jedino da autor napravi bazu u kojoj bi se nalazila imena na hrvatskom i paralelno na srpskom/engleskom, što je gubljenje vremena :)
[ Marco89Nish @ 05.10.2010. 20:35 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: I da format datuma uvek bude u našem obliku, bez obzira na onaj koji je na telefonu. Na telefonu mi piše Oct 5, ali kad vidim u formatu 10.5 to ume da zbuni :)


Applikacija samo postuje podesavanja korisnika, kod mene je format datuma u androidu "5 Oct 2010" i applikacija prikazuje 5/10/2010.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2010. 21:27 ] @
Očigledno, ali Oct je Oct, bilo da je 5 Oct ili Oct 5, a 10/5 i 5/10 nisu :) Sa aspekta trenutnog prepoznavanja datuma u deliću sekunde. Naravno da znam koji je mesec :)
[ stonex @ 05.10.2010. 22:49 ] @
Skinuo . Instalirao . Super . Glasao . Sa srećom .
[ djurkash @ 05.10.2010. 22:59 ] @
moi aussi...
[ Matarese @ 05.10.2010. 23:11 ] @
>
Najbolje da ostane "u originalu" - tako cemo da naucimo jos jedan jezik :)
[ mikicg @ 06.10.2010. 09:20 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Teško, jer program kupi ono što se nalazi na stranici pregleda programa. Ako je televizija hrvatska, takvo je i ime filma. Jedino da autor napravi bazu u kojoj bi se nalazila imena na hrvatskom i paralelno na srpskom/engleskom, što je gubljenje vremena :)


Mislio sam na Fox Life, Fox Crime, Hbo i TV 1000 koji su na srpskom i imaju svoje sajtove na srpskom i nisu hrvatska televizija.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.10.2010. 11:14 ] @
Verovatno tako piše na sajtu HBO-a i ostalih, jer video si da nekad za reklamu emisije stave da pošilje u toliko i toliko sati u Zagrebu i Ljubljani, a nekad, za neku drugu, u toliko i toliko sati za Beograd. Verovatno je to. Čovek je svakako izabrao sajt koji daje raspored prikazivana onoga što mi u Srbiji možemo da gledamo.
[ Aleksandar Ilić @ 06.10.2010. 18:00 ] @
Da li ste probali pretragu aplikacije? Kako Vam se sviđa? Pogrešite slobodno neko slovo dok kucate query.
[ biotech @ 07.10.2010. 09:53 ] @
sve je prilicno dobro uradjeno mada kod mene cini mi se ne radi obavestavanje
stavio sam juce za ronina u 9.30 i nista se nije desilo :)

mozda ne radim nesto kako treba
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.10.2010. 10:06 ] @
Stavio si onaj "perpetualni" podsetnik, da te podseti svaki put kad je Ronin?
[ Sc0rp10 @ 08.10.2010. 22:43 ] @
Jel moze link do skidanja sa kompa posto mi market ne radi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.10.2010. 01:22 ] @
Šta ti je sa marketom?
[ biotech @ 09.10.2010. 11:50 ] @
stavio sam u toku dana da kad dodje 9:30 podseti me da krece film, ne razumem sta je tu sporo. postoji opcija u programu
i alarm se nije oglasio, znaci ne radi...
[ nuno @ 11.10.2010. 09:10 ] @
nisam android korisnik ali samo da cestitam, izgleda vrlo korisno!
[ dachans @ 19.10.2010. 15:29 ] @
Cestitam na osvojenoj nagradi po izboru programera!
Svaka cast momci. Moram da priznam da ja ne stizem da gledam TV ali sam glasao u drugom krugu za vas.
[ Aleksandar Ilić @ 19.10.2010. 17:47 ] @
Hvala svim programerima i Vip korisnicima koju su glasali za TV Vodič u prvom i drugom krugu.
[ Dejan Lozanovic @ 20.10.2010. 16:58 ] @
Citat:
Aleksandar Ilić: Hvala svim programerima i Vip korisnicima koju su glasali za TV Vodič u prvom i drugom krugu.


A znaci nama nista koji smo glasali samo u drugom krugu :P
[ Aleksandar Ilić @ 20.10.2010. 18:52 ] @
Loše sam sklopio rečenicu.

Hvala i programerima koju su glasali samo u drugom krugu.