[ aljedobro @ 08.10.2010. 00:51 ] @
ovako, kupio sam easycap kartica za video nadzor i imam problem.. :S
postavim kameru na njega i sve ali sve, instaliram drajvere i to sto treba
i kada startujem program on mi ovo izbaci ovakvu sliku:



instalirao sam jos neke drajvere i sve i restartovao komp 1000 puta i promenio ulaz za usb i ista stvar..
na ovom zelenom ekranu se vide neka pomeranja kada pomeram nesto pred kamerom..
dal neko zna sta je u pitanju???????
[ Stranger2 @ 08.10.2010. 14:08 ] @
Pogledaj kakve opcije ti nudi nakon pritiska na onaj taster "system".

To moz biti uzrokovano pogresnim odabriom opcija PAL, SECAM, NTSC...
A isto tako pogresnim odabirom sistema boja. Takve opcije su: RGB4, 4:4:4, 4:2:0 i slicne.

Menjaj takve opcije dok se ne pojavi slika.
[ aljedobro @ 09.10.2010. 16:10 ] @
znaci ovo nije ormalno..
ubacio sam taj usb direkt u usb a ne preko onog njegovog prouzetka od usb kabl i ukljuci program i nista nije nasao.
pa sam pretisnuo na RECORDER i od jednom se javila slika i on je poceo da snima..:S
restartovao sam komp i sada odma nalazi signal.. skroz ludo.. :D
a fora je sto pise u manual da ima motion detect ali nikako ga nema u opcijama.. :S
jel jos neko ima ovaj easycap i da je namestio ovaj motion detect???
[ shadow88 @ 25.10.2010. 09:09 ] @
pozz

reci mi molim te koliko dobro radi ovo cudo,koliko si platio i gde si kupio, bavim se ugradnjom video nadzora i vidim da je ovo relativno jeftino, mislim u odnosu na neku PICO karticu koja je takodje jeftina ali ima problem sa frejmovima jer nikad ne izvuces da 4 kamere rade u punom frame rate-u , pa me zanima jel ovo radi posao tj jel secka slika ili izvlaci obecanih 30fps po kanalu ? u svakom slucaju lakse je i brze instalirati to na komp nego neku karticu a i estetski lepse izgleda softver.

sto se tice problema koji se javio kod tebe , moze da se dogodi i zbog napajanja ako je previsok ili prenizak napon na kameri, meni se desilo da male 208c kamere vezem na 12V bez filtera (odsecem ga jer je glomazan) pa mi se desava isto, iako je kamera deklarisana da radi na 9V konstantno i 12V povremeno, desi se ovakav problem a kad je raskacim i ponovo vezem sa napajanjem ona proradi bez problema... u svakom slucaju proveri podesavanja, sto se tice video signala , koliko sam shvatio easy cap ima automatsku detekciju da li je NTSC ili PAL, i koliko TV linija dobija sa kamere tako da to ne predstavlja problem.

vrlo je moguce da ti je napon na USB portu malo visi od 5V pa da uredjaju to ne prija, pa kad si stavio na produzetak onda je doslo do pada napona za 0,1-0,2 V pa je to doslo u granice napajanja uredjaja.

PS: sto se tice detekcije pokreta posalji mi softver na mail pa cu ti pronaci gde je ako uopste ima, mail mi je [email protected]

pozz
[ aljedobro @ 30.10.2010. 00:36 ] @
pa nije 30fps po kameri vec za sve ukupno.. dakle kada se podeli ispadne na nekih 7 fps po kameri!
ima motion detect, ali ne snima vec samo pravi slike kada neko prodje, dakle kao print screen!
ali lepo radi...
moze da se namesti da snima nesto ali samo rucno nema automacki recording i onda se
zaustavlja tek kad pritisnes to dugme record.
ma meni je pravilo problema samo dok sam imao ovaj usb 2.0 kabl za easy cap, a kada
sam ga direkt gurnuo u usb sve je proradilo.. :S
Ja sam platio 2000 easy cap, uzeo sam preko limunda i uzeo sam bezicnu kameru u boji
sa nocnim modom za 3000 i to je sve. dakle uz kameru sam dobio dva ispravljaca(jedan za
kameru jedan za prijemnik), kablove, antenu...
dobar je ovo sistem za te novce.. :)
[ shadow88 @ 30.10.2010. 11:36 ] @
7 fps ? pa to je jadno, PICO kartica koja kosta izto toliko mozda i manje radi mnogo bolje, moze se izvuci 25fps po kanalu, ovo jeste lako za instalaciju i povezivanje, ali opet jadno radi, moras onda zakaciti bar 3 komada da bi radilo za 4 kamere kako treba, i pitanje je da li moze da se ubaci tri ili cetiri komada da radi na jedan softver, to moze sa PICO karticom, uglavis 4 komada u komp i na jednom softveru pratis 16 kamera...
[ aljedobro @ 31.10.2010. 00:02 ] @
ja u kladovu imam pico karticu sa 4 ulaza i sve 4 kamere rade non stop vec par godina. radi odlicno i retko kada secne.
ovo sam prvenstveno uzeo za ujku kome treba za podrum tako da ce on koristiti samo jednu kameru i nece mu trebati vise
od tog. za te pare ovo ce da radi posao skroz na skroz.. :)
ali to sto kazes nije dobro ako hoces vise kamera na njoj..