[ Astral Projection @ 09.10.2010. 18:09 ] @
Kada trazim za odredjenu kljucnu rijec u google, ff me izbaca na prvom mjestu dok me chrome izbaca na 5-6. a IE izbaca na drugom mjestu.. ne razumijem o cemu se radi? zar rezultati nijesu isti na svakom browseru?
[ old @ 09.10.2010. 18:23 ] @
Očigledno da nisu Najčešće dolazi do razlike jer Explorer automatski preuzima postavke od Windowsa, na primer desi da ako je windows na srpskom da ubaci i interfejs na srpskom. A jezik interfejsa utiče na algoritam za pretragu.

Druge standardne razlike u pozicioniranju su kad se pristupa sa različitih ISP; ili kada je osoba ulogovana (Google nalog) jer dobija posebno krojene rezultate na osnovu ranije kliknutih.

Prati preko ISP adrese i kada nisi ulogovan, pa servira u rezultatima kao prvi onaj sajt za koji primeti da redovno klikaš.

(Razlika između rezultata google.com i google.rs se podrazumeva jer se na prvi pogled vidi)

[ Astral Projection @ 09.10.2010. 19:20 ] @
Citat:
old
Prati preko ISP adrese i kada nisi ulogovan, pa servira u rezultatima kao prvi onaj sajt za koji primeti da redovno klikaš.

sto znaci da bi bot koji stalno klikce odredjeni rezultat doprinio boljem rangiranju odredjene kljucne rijeci za sve korisnike nekog ISP-a? i naravno ako primijete bota ide ban?
[ old @ 09.10.2010. 20:01 ] @
IP kao Internet Protocol, ne Internet Provider.

Pamti pristup sa (konkretno) tvog računara, ne sa tvog provajdera (pamti i njega ali ovde ne utiče - bar dok se ne pretera).

Ono što se teoretski može, bezopasno, uraditi,
je da se sa različitih kompjutera, najbolje i različitih provajdera,
klika stalno na neki link dole među rezultatima,
i trebalo bi da ga to podigne.


(Imao sam potvrdni slučaj u Google images, tamo se to lakše prati i verovatno više utiče. Naravno, nisam organizovao razne ljude da klikću nego sam ekstra slikom to postigao).


[ Astral Projection @ 09.10.2010. 20:51 ] @
aa IP je u pitanju a ne ISP.. ok hvala puno na informacijama. :)
[ Zoran Milovanovic @ 09.10.2010. 23:48 ] @
Najbolje ti je da startujes u hromu inkognito window ili u ff private browsing pa da vidis gde si, sta si.

Takodje mozes i preko nekog proksija, kao sto je hidemyass.com
[ ||NeX|| @ 12.10.2010. 12:08 ] @
Na kraju URL-a od rezultata dodaj &pws=0 i onda ćeš dobiti prave rezultate.