[ DarkDog @ 10.10.2010. 02:07 ] @
Posle nekoliko nedelja "tihe" patnje (zamene kartice u korisničkom servisu, menjanja mreže sa wcdma na gprs, gašenja pa ponovnog paljenja telenor aplikacije bla bla...) sa extra lošom vezom telenor interneta i usb huawei e1550 modema (iako sam maltene u centru NS-a) uspeh da pronadjem rešenje za moj problem pa reših da podelim i sa vama, drugarima iz IT zajednice :P Elem, sajt je http://www.dc-files.com/files/huawei/modems/E1550/ Iz padajućeg menija izaberite "Firmware update" opciju i kliknite na sličicu pored opcije (izgleda kao otpakovana orbit pepermint žvaka). Posle toga normale pokrene se skinut program, zagasi se konekcija i telenor program, next next next... par puta, ostavi se da firmware flash odradi svoje, windowz ponovo pronadje drajvere i...gle čuda! Internet fercera kao nekada u srećna vremena kada mi je soba ličila na na NORAD centar (sbb modem pored telekomovog ADSL-a, Ovislinkov wireless ruter i pride pored njega običan mali ruter sa četiri izlaza... šmrc!) Elem, posle updejta i nekoliko dana testiranja (i vikend! u tim danima...) veza je stabilna, nema pucanja ili zastajkivanja neta itd.
P.S. Firmware bi posle updejta trebalo da glasi na: 11.608.14.15.311 (moj je pre toga bio default: 11.608.09.00.000)...

Hope this help's... ako ovo nekome i pomogne neka kupi pivo prvom zabradjenom klošaru u perjanoj jakni sa gromilom najlon kesa u ruci.... I on je nečije dete :P

Respect!
[ SicioL @ 17.10.2010. 14:28 ] @
ja imam problem takodje sa tim usb-om(E1550)...kad ga prikljucim na komp on radi 10 min. i komp se zablokira dok to na laptop-u nije problem!!da li bi pomogao taj update posto se ja nerazumem u te stvari xD
[ Milan Kragujevic @ 18.11.2010. 10:08 ] @
@SicioL
Vidim da si početnik,ali to nema veze sa firmverom...
Proveri da li ti se pregreva grafička,procesor...
Defragmentuj HDD,Očisti kompjuter (usisivačem)...
Imaš više u ovoj temi:
http://www.elitesecurity.org/t185000-0
PS.Koristi pretragu...
[ Miroslav Cvejić @ 18.11.2010. 10:21 ] @
Milane, ja sam lično video više računara koje je usisivač ubio nego što si ih ti ukupno video iznutra, tako da razmisli pre nego nekog nazoveš početnikom i kreneš da zvučiš iskusno.

[ Milan Kragujevic @ 19.11.2010. 07:53 ] @
Ma znao sam ja šta ćete vi da mi kažete...
Kako može da ga ubije???
Da mu usisa neki čip???
ps.Ja sam ovo samo preneo,što je meni rekao neki serviser kada se meni
'zamrzavao' kompjuter....