[ KRUSADER @ 16.10.2010. 05:53 ] @
Kupio sam pre nekih 2 nedelje HTC Tattoo. Imam HG520s Telekomov router. Javlja mi se problem sa WiFi-om na telefonu. Konektuje se sve kako treba, radi par sekundi do par minuta, i onda WiFi internet prestane da radi, međutim konekcija stoji. Proradi tek kad se diskonektujem, pa oper konektujem...
Šta bi moglo biti problem...?
Unapred hvala :)
[ sergejus3 @ 17.11.2010. 14:44 ] @
Problem je u nekompatibilnosti sa ruterom. I ja sam imao taj isti problem i riješio sam ga zamjenom rutera odnosno kupovinom drugog!
[ medvedic @ 16.12.2010. 09:32 ] @
Eh sada, kada bi se za svaki takav slucaj kupovao drugi ruter bilo bi mnoooogoo lepo za proizvodjace...

Problem je jako lako resiti.

Ulogujes se na ruter preko njegove ip adrese. Najbolje bi bilo sa admin nalogom (ztonpk) i nakon toga nadjes u podesavanjima za wireless neki bacon interval (valjda se tako pise). Njegova vrednost je 100 ti je promenis na 1000 i to je to.

Problem je u tome sto wifi u telefonu na malo drugaciji nacin odrzava vezu sa ruterom.
Javi sta si napravio.
[ biotech @ 16.12.2010. 10:01 ] @
ajd da vidimo...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.12.2010. 14:00 ] @
Beacon interval.
[ Veyron @ 21.12.2010. 00:49 ] @
medvedic mora da je jeo slaninu dok je ovo pisao! :D
inace, i ja sam imao isti ruter i isti problem sa tatuom, mada mi sada na wildfire ne pravi problem uopste
[ medvedic @ 21.12.2010. 16:23 ] @
Malo off na pocetku...

@Veyron

Odkud si pogodio da sam se obezbedio slaninom za duzi period? Fali mi malo kajmaka iz tvog kraja ali nekako cu preziveti valjda. Zima je teska, a prolece je daleko. :-) Hehehe

Ja sam imao telekomov ruter neko kratko vreme na promociji i taj problem se javio. Naravno, to vazi samo za hg520. Jedno vreme su delili pireli a sa njim nema nikakvih poteskoca.

Povecavanjem tog intervala se donekle resio problem, ali kako sam se brzo vratio na sbb i moj asus ruter nisam imao vremena za dalji test. Ja se nadam da sam donekle pomogao.

[ medvedic @ 21.12.2010. 16:34 ] @
Takodje, bilo bi dobro da biotech kaze sta se zbiva sada kod njega i da li je nesto postigao sa tom izmenom. Kako bi i drugi znali...
[ Veyron @ 21.12.2010. 16:40 ] @
hehe, ja imam taj modem jos uvek. Mogu reci da je krs zesci. Prvo sto zuji kada ima protoka, ne mogu da spavam u sobi, drugo, domet u kuci u prizemlju mi je very low, nema 5 metara, trece, podesavanja su losa. Pirelli je mnogo bolji ruter od ovog