[ vuchko.vuchko @ 17.10.2010. 16:14 ] @
Dakle interesuje me sa kojim kontrolama Vi prikazujete izvjestaje za stampanje a dobijene na usnovu upita nad nekom bazom podataka.

Da pojasnim, napravim upit nad nekom bazom podataka (npr. da mi izlista sve uplate za prosli mjesec) i sad bi to zelio lijepo prikazati u vb-u , tako lijepo da ba bi to mogao i odstampati
[ SpizaGenije @ 25.10.2010. 11:41 ] @
eh moj vuchko.vuchko...
izgleda da su svi napustili stari dobri vb6...

kreiraš izveštaj i u njemu lepo poredaš sve one labele i txtboksove. u txtboksovima (u properties) u DataSource uneseš nazive kolona iz tvoje baze.

a posle SQL upita, koji si napisao negde u svom kôdu, dodaš i sledeće:

Code:

mojIzvestaj.DataSource=rs ''// RecordSet
mojIzvestaj.Show


I u izvestaju ti sve lepo bude prikazano, tako da ti to lepo možeš i da odštampaš! :D

A sada ti meni reci kako da taj izveštaj prikažem ili štampam u Landscape Orientation (ako znaš), pošto izgleda da to niko ne zna :p
[ Marko_L @ 25.10.2010. 13:41 ] @
Hehe, pa šta da se radi, svaki jezik ima svoj životni vek, pa tako i VB6, mada se dosta dugo održao :)

Elem, što se tiče teme, sa ugrađenim Data Report-om nikada nisam mogao da radim, jer jednostavno nije dovoljno fleksibilan. Prema tome, predlažem ili neki third party report designer poput Crystal Reports (verzija 4.6 koja je sasvim ok za sve vrste izveštaja dolazi uz VB6, samo je treba naknadno instalirati) ili pravljenje reporta od nule koristeći printer objekat, što je duži i teži put, ali daje najviše fleksibilnosti.
[ vuchko.vuchko @ 25.10.2010. 17:21 ] @
E tesko nam....

Posto sam pokusao ovu tvoju ideju i uspjela mi je.... osjecao sam ti se duzan pa sam na tvoje pitanje:

Citat:
A sada ti meni reci kako da taj izveštaj prikažem ili štampam u Landscape Orientation (ako znaš), pošto izgleda da to niko ne zna


pokusao naci odgovor. Meni je uspjelo sa ovim fazonom:

Code:
Private Sub Command2_Click()
DataReport1.PrintReport
Printer.Orientation = vbPRORLandscape
End Sub


Pa javi jel uspjelo...
[ SpizaGenije @ 26.10.2010. 09:02 ] @
@ vucko

Da, to je to kada želim da štampam bez prikaza pre štampe... ali kako da taj izveštaj prikažem u landscape?

u pravu je bio marko... datareport je s**nje manje - više... (više - više, nego manje :P :D )

CR 11 je strašan, radiš sa njim šta hoćeš (na .net platformi)...

@ marko

izgleda da ću morati da uradim izveštaje u CR 4.6, a to mi je jedno, onako, more posla... jer ovo mi je neka stara administrativna aplikacija (sa bruka izveštaja),
koju sam zaboravio i da sam uradio nekada, dok me nisu pozvali iz firme u kojoj je postavljena :D
[ vuchko.vuchko @ 26.10.2010. 11:31 ] @
@SpizaGenije

Bojim se da te nisam razumio?


Citat:
Da, to je to kada želim da štampam bez prikaza pre štampe... ali kako da taj izveštaj prikažem u landscape?


Pa valjda ga formatiras, pa prikazes?
[ SpizaGenije @ 26.10.2010. 12:50 ] @
Kakav idiot! :/

Ništa, ništa... moja greška... Pogrešio u sintaksi :p :D

[ tihomirpopovic @ 28.10.2010. 08:13 ] @
CR je stvarno OK i toplo ga preporucujem ali kada pokusate da instalirate aplikaciju u kompaniji koja koristi iskljucivo legalni softver (postoje i takve) imate zadovoljstvo da korisniku saopstite interesantnu informaciju: Program kosta xxxxxxx a CR po racunaru xxxxxxx.
DataReport je smoran i ocajno dosadan ali kao i sam VB sve dozvoljava - Data Shaping, Hierarchy, kontolu nad ispisom...

P.S. Koristim sopstveni modul za Landscape <--> Portrait promene - skinuto sa Net-a davno, davno i funkcionise dan danas odlicno (pouzdano i veoma vrzo)