[ avala100 @ 28.10.2010. 08:10 ] @
Pad prihoda Telenora za osam odsto
27. oktobar 2010. | 13:49 | Izvor: Beta
Beograd -- Kompanija Telenor u Srbiji u trećem kvartalu ove godine prihodovala je oko 86,7 miliona evra, za osam odsto manje nego u istom periodu prošle godine.
Telenor u Srbiji ima 2.984.000 korisnika a udeo na srpskom tržištu mobilne telefonije je veći od 35 odsto.
U saopštenju te telekomunikacione kompanije se navodi da je dobit u dinarima pre odbijanja kamate, poreza i amortizacije (EBITDA) porasla za 10 odsto, zahvaljujući pojačanoj kontroli troškova.
Troškovi kapitalnih investicija su smanjeni zbog odlaganja investicija za sledeću godinu, dodaje se u saopštenju.
Na globalnom nivou, Telenor, koji je deo Telenor Grupe čije je sedište u Norveškoj, u trećem kvartalu ove godine ostvario je prihod od 24,1 milijarde norveških kruna, što je za šest odsto više u odnosu na isti period prošle godine.
Tokom trećeg tromesečja, broj mobilnih korisnika Telenora porastao je za sedam miliona, i sada iznosi 191,4 miliona.
[ operic @ 30.10.2010. 18:51 ] @
drago mi je ako sam i ja bar malo doprineo ovome :D
zbog njihovog bezobrazluka sam presao na drugi paket, uzeo dodatni broj kod telekoma, i telenoru vise ne dajem par hiljada mesecno, vec oko 700 din :D
[ bttp @ 31.10.2010. 17:30 ] @
Koja je poenta prenošenja ove vesti iz dnevne štampe? Misliš da će Telenor propasti? Onog trenutka kada ukinu PUMT, prihodi će im porasti. Vrlo prosto.