[ pisac @ 01.11.2010. 18:31 ] @
Gde blizu Beograda da nabavim kvalitetnu ALU antenu prečnika 100-120cm. Znači, naglasak je na kvalitetna, da ima reputaciju i podatke o svom pojačanju/efikasnosti.

Treba mi za pokretni sistem preko diseqc HH motora, znači za jedan LNB. Bilo bi dobro da može da se montira na polarmount, ali nije uslov. Eventualno u obzir dolaze i kvalitetne čelične istog prečnika, ali samo ako ne nadjem odgovarajuću aluminijumsku.

P.S. U obzir dolaze i polovne.



(Pošto je http://www.elitesecurity.org/t177631 zaključana, morao sam da ponovim slično pitanje)

[ jovovuk @ 02.11.2010. 13:47 ] @
Ma kakve polovne napisao si samo nove dolaze u obzir jer je tu kvalitet signala u pitanju
[ mvukosav @ 02.11.2010. 15:36 ] @
http://www.eycos.rs/sat_tanjiri.php
Ja sam kod njih kupio tanjir 1.20 m "gibertini" celicni
[ pisac @ 02.11.2010. 16:55 ] @
Sajt mi deluje vrlo "jeftino". Jesu li oni ozbiljna firma, sa računom i garancijom?

Koliko te je koštala ta čelična? Dobio si u kutiji sa uputstvom? Šta piše za nju, koji dobitak ima?
[ mvukosav @ 02.11.2010. 19:34 ] @
Tebi stvarno nema pomoci,skeptican si po svakom pitanju.
Ima tu adresa i telefon pa ih sve pitaj sta te zanima od mene je dosta gubljenja vremena prema tebi.
Pozdrav
[ juann @ 02.11.2010. 20:19 ] @
Citat:
pisac: Sajt mi deluje vrlo "jeftino". Jesu li oni ozbiljna firma, sa računom i garancijom?

Koliko te je koštala ta čelična? Dobio si u kutiji sa uputstvom? Šta piše za nju, koji dobitak ima?


Evo ti još jedana firma iz Bg-a http://www.antenall.rs/ nadam se da ti oni ne deluju "jeftino"
[ pisac @ 02.11.2010. 22:11 ] @
Sajt im je svakako bolji (što nije nimalo teško), ali im je ponuda (brendiranih antena) izgleda mnogo siromašnija :D.

Citat:
mvukosav: Tebi stvarno nema pomoci,skeptican si po svakom pitanju.
S razlogom. Ništa lično, nema potrebe da se ljutiš, hvala ti na informaciji svakako.


Ako neko ima još neku informaciju, slušam...
[ mvukosav @ 03.11.2010. 17:06 ] @
Kako bi ti tek kupio stan ili auto kada ti toliko treba da kupis satelitsku antenu?
[ pisac @ 03.11.2010. 17:59 ] @
Auto sam birao 2 meseca a kucu sam izgradio sam.

Ako neko ima jos neku lokaciju na kojoj se prodaju antene sa imenom, specifikacijom, i preciznom stepenom skalom na nosacu, tu sam...
[ lalich @ 04.11.2010. 19:21 ] @
Naravno da ima
http://www.gibertini.it/
[ jovovuk @ 05.11.2010. 00:18 ] @
Druze Piscu radi bohla, sve cak i na malim antenama pa,daj ne unervozi se vec vedro pogledaj pa svaka radnja sat opreme nudi neki kvaliten uzmi malo jaci precnik i to je to radi sve to kako treba no sikiriki
[ jovovuk @ 05.11.2010. 00:20 ] @
Evo recimo kod mene je strara madjarica lim ili pleh obicni al radi sve to spektrum je na 30% pa radi
nemoj se predavat uzmi recimo 110cm antenu i imas signal super
[ fenomen @ 06.11.2010. 11:40 ] @
@ Pisac,
Ma samo cepaj sa pitanjima, ne dozvoli da te neko obeshrabri. Po zakonu verovatnoce na svako pitanje pre ili kasnije dobices kvalitetan odgovor. Koliko sam onako na brzaka procitao pitanje tanjira si skoro vec resio i uzmi u svakom slucaju aluminijumsku. Sto veci precnik to bolje ali nemoj preterivati i to moras da uskladis sa motorom tj moras da nabavku antene prilagodis motoru. Ja ti savetujem gilbertini tanjir i HH Stab motor ukoliko mozes pronaci u Beogradu.
Na LNB jedino sto trebas obratiti paznju su dve stvari. Prva je da ima sto manji sum (ono, 0.1. 0.2 dB) a drugo sto je bitno je da izabrani LNB bude adekvatan reciveru koji kupujes. Na kablu i konektorima(f stecker) nemoj da stedis. Kabal sto deblji to bolje a konektori moraju da budu prilagodjeni kablu( precnik konektora ide od 0.6mm pa do recimo 0.7 ili 0.8 mm da ti se ne dogodi da ti kabal bude deblji od precnka konektora pa ne mozes navrnuti konektor na kabal ili obratno da kabal bude tanji od konektora pa da ti konektor spada i da moras sa salotejp trekom da ga ucvrscujes. Moras da pazis da spoljne zicice ne dotaknu negde glavnu debelu unutrasnju zicu jer to dovodi do gubitka signala.
To bi bilo to, ako imas jos neka pitanja slobodno pitaj. Nije sramota pitati, sramota je ukrasti.
Poz...
[ pisac @ 06.11.2010. 16:57 ] @
Moj utisak do sada je da je Beograd očajan što se tiče dobre satelitske opreme. Čak i ono malo što eventualno kao bajagi postoji na sajtu, kada nazovem dobijem odgovor da neeemaaaa, biće možda nekada a možda i neće nikada. Gibertini aluminijumsku sam kao 'našao' samo što je nema trenutno biće u Decembru, ako bude . Televes čeličnu bih morao da dovozim iz Niša. Imao sam ideju da kupim Invacom 0.3db LNB (pošto su ga nahvalili na više mesta) ili DigitalGold ali za sada nisam našao čak ni MTI. Ni DM3800 diseqc rotor (isto ga kao ima ali ga u stvari neeemaaa).
[ johann @ 10.11.2010. 20:49 ] @
Imaš Televes antene od 1000 mm i 1400 mm koje su se pokazale extra precizne i dugovečne.

ICP Niš je zastupnik televes kompanije za region Srbije i CG...... Guglaj uzmi i ne lupaj više glavu...
[ pisac @ 12.11.2010. 00:50 ] @
Uzeo bih je ja, odmah, kada bi je bilo u nekoj radnji u Beogradu. Ali neeemaaa.
[ nuno @ 13.11.2010. 17:22 ] @
bile su u beogradu u nekom trznom centru na juznom bulevaru, dali postoji ta prodavnica jos uvek, nemam pojma.
[ satexpert.at @ 30.12.2010. 03:59 ] @
Citat:


Tamo mozes kupiti ali najmanje pun kamion

Imam ih kuci par komada 100cm (okolina Pozarevca) ali ne znam kad cu dole otici ,inace eicos.rs ih je sigurno imao ali mislim da je sef sada u austriji
Televes je dobra antena sigurno ali ako se radi o stavljanju vise lnb (multifeed )onda je gibertini pravi izbor,moj prijatelj koji se bavi montazom skoro profesionalno kada je bio kuci,uzeo je televes za komsiju ,ali nije uradio skoro nista (njegova prica) ,moje je mislenje ako imas nameru za vise lnb onda je gibertini pravi izbor ,a ako se radi o jednom lnb i da bude aluminium onda televes.

nije reklama samo hocu da pomognem pre 2-3 godine bila je ista prica ,ne moze se naci u Srbiji gibertini,pa sam jednom clanu poneo antenu

pozdrav
[ briselac @ 30.12.2010. 20:11 ] @
Pisac, vidi moju PM.
[ briselac @ 30.12.2010. 20:13 ] @
Pisac, vidi moju p.m.
[ briselac @ 30.12.2010. 20:18 ] @
Pisac, vidi moj pm