[ BrainDemage @ 01.11.2010. 22:30 ] @
Radim aplikaciju u silverlight-u,i za stilove koristim ResourceDictionary. U MainPage.xaml imam npr.
Code:
        <Border x:Name="ContentBorder" Style="{StaticResource ContentBorderStyle}">
a u Style.xaml imam
Code:
<Style x:Key="ContentBorderStyle" TargetType="Border">
        <Setter Property="Background">
            <Setter.Value>
                <LinearGradientBrush EndPoint="0.5,0.045" StartPoint="0.5,0">
                    <GradientStop Color="#6FCCCCCC"/>
                    <GradientStop Color="#00CCCCCC" Offset="1"/>
                </LinearGradientBrush>
            </Setter.Value>
        </Setter>
</Style>
i tako za niz drugih kontrola. Problem je sto mi baca Xaml Parse Exception,a ne znam,tj ne mogu da uvidim gde je greska. Proveravao sam i reference i imena,i imena foldera u kojima su pages,ali nista. Pretpostavljam da se potkrala negde neka sitna i glupa greska,pa ako je imao neko neki slican problem,neka se javi.
[ Dusan Kondic @ 02.11.2010. 07:28 ] @
Pokušaj da staviš Style="{DynamicResource ContentBorderStyle}".
Mislim da nije moguće napraviti biblioteku stilova na nivou cele aplikacije,
a da se pozivaju statički.
Pozdrav.
[ BrainDemage @ 02.11.2010. 20:59 ] @
Da odgovorim,problem je resen.Verovatno je moj racunar problem,jer sam naknadno instalirao xp sp3,vs 2010 i sl 4sdk,pa je zaglupeo nesto. Ne mogu cak da pokrenem aplikaciju u debug modu. Inace,pored toga,potkrao se komentar koji je napravio problem...
[ Boris B. @ 06.11.2010. 00:28 ] @
Citat:
Dusan Kondic: Mislim da nije moguće napraviti biblioteku stilova na nivou cele aplikacije, a da se pozivaju statički.


Naravno da mozes, samo stavi StaticResource umesto DynamicResource i stavi stilove negde u aplikaciju, npr. App.xaml.
[ Dusan Kondic @ 06.11.2010. 07:07 ] @
Izvinjavam se zbog mog brzopletog odgovora.
U mom slučaju, u WPF aplikaciji koja je sastavljena od niza dll-ova, od kojih je jedan MojeKontrole.dll,
nisam uspeo da napravim biblioteku stilova koje bih primenjivao nad mojim kontrolama. Problem sam
rešio tako što sam napravio n-broj button-a koji se razlikuju samo po izgledu.
Problem je, dakle, u WPF-u, i to u aplikaciji sa više dll-ova koji koriste isti resurs - MojeKontrole.dll.
Pozdrav.