[ Getsbi @ 07.11.2010. 05:52 ] @
Imam mnogo .mov fajlova koje bi trebalo usporiti (izgovor je ubrzan slično efektu, kad na gramofonu pustite ploču od 45 obrtaja na 78 obrtaja). Trebalo bi da se uspore za polovinu radi kasnijeg konvertovanja u neki drugi format. Zakačio sam primer fajla.
[ Stranger2 @ 07.11.2010. 10:23 ] @
AUdio je podesen na pogresan sample rate pa je zato promenjena brzina audio. Video pretpostavljam ne trebas dirati.

Upotrebi MediaCoder i podesi ovako:

Na kartici Video izaberi "Copy Video".

Na kartici Container izaberi .MP4 (skoro isti format kao .MOV).

Na kartici Audio izaberi Enocder: LAME MP3
A opciju "Resample" ces isprobavati razne varijante dok ne bude odgovarajuci rezultat. Ova opcija "resample" je mozda i na kartici sound, ne znam napamet, proveri.

Na kartici LAME MP3 podesi:
rate mode: CBR
bitrate 128kbps
channel: auto

...

- Kada budes nasao odgovarajuce podesavanje onda prevuci sve te fajlove u prozor mediacodera i klikni na start i on ce ih sve konvertovati istom metodom.
[ Getsbi @ 07.11.2010. 17:04 ] @
Hvala. Isprobaću, pa javim rezultat.
[ Getsbi @ 08.11.2010. 05:42 ] @
Nažalost nije uspelo. Instalirao sam MediaCoder, isprobavao sve navedene opcije i nema reziultata.
[ Stranger2 @ 09.11.2010. 08:48 ] @
Aj probaj onda otvoriti taj audio u programu Sound Forge (nije besplatan) i onda menjaj opcije vezane uz samplerate, direktno u programu mozes da slusas kako zvuci. Uz veci ili manji samplerate zvuk se ubrzava ili usporava. To je inace jedan od najmocnijih porgrama za obradu zvuka.

Da bi izvadio audio iz MOV fajlova mozes takodje mediacoder namemstitit na Demuxer mode a na kartici demuxer stavi kvacicu ispred demux audio.

---
Prema ovom primeru koji si okacio to su izgleda snimci rada na ekranu. Ubuduce snimaj u nekom drugom programu i proveri da li su snimci ok. Ima mnogo takvih programa pa isprobaj.
[ Getsbi @ 09.11.2010. 11:39 ] @
Nemam na poslu Sound Forge, pa odavde pišem napamet. Kod kuće sam ga juče instalirao i kad . mov fajl učitam u rečeni program, desni klik na TimeLine mi dozvoljava da promenim Rate sa Normal 1.0 na 0.5. Tada je zvuk usporen i fajl se reprodukuje sa govorom u realnoj brzini. Međutim nisam uspeo nikako da zadržim i snimim takvo stanje sa Save As. Nemam iskustva u radu sa ovim programima.
[ Stranger2 @ 09.11.2010. 16:42 ] @
- U sound forgeu ucitas taj audio.
- zatim selektujes ceo talas. To napravis tak osto stisnes istovremeno tastere CTRL i A
- U meniju Processizaberi Resample i otvorice ti se prozor resample.

- U prozoru resample gore imas presete sa uobicajenim samplerateom 44100 Hz , 48000 Hz i sl. izaberi neki.
A ispod toga ima opcija "Set a sample rate only (do not resample)" i onda ce samo izmeniti podatak o samplerateu i zvuk ce bii brzi ili sporiji.
kliknes na OK i ona ce obaviti izmenu, ako nije u redu napravi UNDO pa opet ali sa drugim sample rateom, sve dok ne pogodis.
Kada pogodis sample rate dobices original brzinu zvuka.

A snimanje toga sto dobijes je manji problem. Ne znam sad napamet ali najvaznije je da uspes promeniti samplerate.
[ Getsbi @ 09.11.2010. 19:14 ] @
Hvala puno. To je bilo po sredi. Kada sam selektovao timeline i Sample rate smanjio sa originalnih 22060 Hz na 11030 Hz, govor je postao realan. Snimio sam novo stanje i dobi željeni fajl. Hvala još jednom.