[ SRdJAN18 @ 09.11.2010. 09:28 ] @
Pozdrav!
Tek sam poceo da radim i proucavam WPF tehnologiju, ali ne mogu da nadjem na netu (niti sam da skontam) kako da otvorim neki prozor unutar vec otvorenog, tj. da se sadrzaj trenutnog prozora sakrije, i novi prikaze...
Recimo, ako imam nekoliko buttona na prozoru, od kojih je jedan "dodaj korisnika", i kad kliknem na njega, da se svi buttoni sakriju/sklone, a prikaze se novi sadrzaj - text boxovi, labele i ostalo za unos korisnika, ali U VEC OTVORENOM prozoru!!
Hvala unapred!
[ Dusan Kondic @ 09.11.2010. 09:46 ] @
Ima više načina.
Najlakše za programiranje je da grupe kontrola staviš u panele pa da ih po potrebi prikazuješ i sakrivaš.
Malo nezgodnije, ali bolje rešenje je da od svake grupe kontrola napraviš novu kontrolu (UserControl), pa
da po potrebi, u neki kontejner ubacuješ željenu sopstvenu kontrolu. Za ovo je potrebno malo više znanja.
Na netu može da se nađe rešenje koje simulira MDI u WPF-u, jer isti nije podržan, a rešava isti problem
koji ti imaš.
Ako te zanima detaljnije, reci.
Pozdrav
[ Shadowed @ 09.11.2010. 10:23 ] @
Mislim da MDI ne odgovara njegovom scenariju posto MDI po pravilu nema kontrole po sebi kao sto njemu osnovni prozor ima. Sasvim se slazem sa prethodnim preporukama. Sa UserControl-ama bi bilo najcistije.
[ SRdJAN18 @ 09.11.2010. 13:13 ] @
Hvala na odgovorima!
Snasao sam se na najlosiji i najruzniji nacin - jednostavno sam sve pobacao u jedan prozor, i po potrebi jedne kontrole sakrivao, a druge prikazivao!
Pokusacu i sa UserControl! :)

[Ovu poruku je menjao SRdJAN18 dana 09.11.2010. u 15:06 GMT+1]
[ Shadowed @ 09.11.2010. 14:22 ] @
Pa, samo prebaci jednu grupu na jedan a drugu na drugi panel da ne moras svaku kontrolu posebno da skrivas/prikazujes vec samo panele.