[ Haris Game Studio @ 09.11.2010. 22:57 ] @


Naziv igre: BLUE BOX - The Last Spray
Žanr: 2d platforma & akcija
Licenca: DEMO (verz. 1.0.0.0)
Autor igre: Haris Mujkić (ili ovdje Haris Game Studio)
Moj Blog (ovdje možete skinuti moju igru): http://www.harismujkic.blogspot.com



O priči
Jedna mala kutija zvana Blue Box je imala san. San da ima plavu kosu. Dok je bio mlađi, Blue Box nije mogao se farbati, jer mu to roditelji nisu dali. Konačno, Blue Box je dovoljno sazrio da može donositi sam odluke. Ali kada je došao dan kada će imati plavu kosu, iznenada dogodilo se nešto čudno. Svi sprejevi i farbe za plavu kosu su nestali. Blue Box je bio razočaran. Ali je od tada počeo živiti. Živiti svoj san, kako će jednog dana imati plavu kosu. Krenuo je u potragu. Ko je uzeo sve te sprejeve, zašto? Da li će Blue Box ostvariti svoj san?

Da li ćete mu VI pomoći?


Slike iz igre









Napomena
Igra nije u finalnoj verziji. Sav sadržaj u igri nije konačan, dakle, moguće su promjene.
Ovo je demo verzija igre.

Odigrajte nešto drugačije ali domaće. Pomozite Blue Box-u.
[ serbocop @ 15.11.2010. 00:14 ] @
Pozdrav,

prvo da ti kazem da ako je ovo demo sa kojim mislis da zainteresujes buduceg kupca onda
MORA da bude bar 3 puta duzi od ovog sada-da das vremena igracu tj da ga zainteresujes
i naviknes-uvuces u svet igre
Predpostavljam da znas i sam, ali napisacu i ja - da je grafika totalni promasaj.Ako nemas nekoga
da angazujes po tom pitanju, probaj barem da to izgleda kao da si to tako namerno hteo da uradis.
U prevodu - prouci recimo autenticne decije crteze i probaj da igru napravis u tom fazonu ili nesto
slicno tome tipa da je pozadina npr zid zgrade koji je iscrtan kredom ili uzmi kolaz papir i makaze, pa
to skeniraj ili fotografisi nekakve prave igracke,razne predmete,...pa od toga probaj da napravis svet
u igri.
Nije ti losa fora da imas pristup "prodavnici" kad god - to moze da bude zanimljivo.
Ima mali milion saveta i ideja, ali najpre moras vizuelno da doteras igru - bez toga NISTA.
Ako vec hoces da se potpises kao autor prve igre iz BiH, mislim da je red da sredis maksimalno stvari.

Srecan rad !
[ gonzos @ 15.11.2010. 20:19 ] @
Citat:
serbocop: Pozdrav,

prvo da ti kazem da ako je ovo demo sa kojim mislis da zainteresujes buduceg kupca onda
MORA da bude bar 3 puta duzi od ovog sada-da das vremena igracu tj da ga zainteresujes
i naviknes-uvuces u svet igre
Predpostavljam da znas i sam, ali napisacu i ja - da je grafika totalni promasaj.Ako nemas nekoga
da angazujes po tom pitanju, probaj barem da to izgleda kao da si to tako namerno hteo da uradis.
U prevodu - prouci recimo autenticne decije crteze i probaj da igru napravis u tom fazonu ili nesto
slicno tome tipa da je pozadina npr zid zgrade koji je iscrtan kredom ili uzmi kolaz papir i makaze, pa
to skeniraj ili fotografisi nekakve prave igracke,razne predmete,...pa od toga probaj da napravis svet
u igri.
Nije ti losa fora da imas pristup "prodavnici" kad god - to moze da bude zanimljivo.
Ima mali milion saveta i ideja, ali najpre moras vizuelno da doteras igru - bez toga NISTA.
Ako vec hoces da se potpises kao autor prve igre iz BiH, mislim da je red da sredis maksimalno stvari.

Srecan rad !


E, ostre rijeci, sad ce da se naljuti.
Nego, sta bi sa Tearstone, hocemo li uskoro igrati?
[ serbocop @ 16.11.2010. 16:00 ] @
Ma nema sanse da se naljuti ... nisam nista lose mislio, cak sam pokusao i da pomognem...

Ostalo je nejasno samo oko prve BiH igre ... izgleda je gledao po kantonima :) jer Doboj nije racunao
ocigledno - ili se mozda AS3 ne racuna :D

Bice Tirston ubrzo ... posvetili smo se testiranjima malo vise nego sto smo planirali ;)
[ Haris Game Studio @ 07.12.2010. 22:18 ] @
Hvala na komentarima, sugestijama.

Naravno, igra će biti bolja u svakom pogledu, nije ovo konačno. Iako ne vidim razloga da se skreće s teme, dovodi do razgovora o drugim igrama, ipak je ovo tema o mojoj igri.

Nego, dragi developeri bilo bi mi drago da provjerite moj blog jer sam postao neke nove slike iz igre, koje se tiču promjena. Ni ovaj izgled nije konačan, samo sam želio podjeliti dokle je razvoj igre dogurao, a moja lista TO DO stvari za samu igru je velika, dakle još će se razvijati.
[ serbocop @ 07.12.2010. 23:18 ] @
Ja se izvinjavam na "skretanju" sa teme al` covek je pitao, sto i ne bi trebalo da bude problem al posto je TVOJA TEMA
izvini i u njegovo ime...
Pogledao sam tvoj BLOG i nove slike iz igre.Nisi se bas pretrgao od promena i inovacija.Jedva sam provalio sta si uopste promenio.
Ne znam kako gledas na stvari i kakva su ti ocekivanja u vezi sa igrom ali sto pre shvatis koliko si daleko od dobre igre (u svakom smislu),
to ces pre zaposliti ili zamoliti nekog da ti pomogne.Ovaj forum je dobar pocetak za to i evo ti jedan "nacin razmisljanja i pogled" na to
kakva bi tvoja igra trebala da bude.
Pogledaj OVAJ LINK i nemoj da se obeshrabris-ono sto hocu
da te posavetujem je da probas da svojoj igri das "dubinu" tako sto ces napraviti "slojeve" (koji bi se skrolovali razlicitim brzinama).Slicnu stvar
mozes da napravis i razlicitim "ostrinama" tih slojeva itd itd.Mozda si u ovom trenutku daleko od ovoga ali nije lose da razmislis.
Druga varijanta je da poboljsavas postojecu grafiku (kako sam te ranije posavetovao) ali onda probaj da napravis originalniji "gameplay" sa logicnim
problemima - daj tvom glavnom liku odredjene "moci" pomocu kojih bi resavao te probleme (recimo da moze da SMANJI SVOJU VELICINU ili da POSTANE
NEVIDLJIV na par sekundi itd itd) ...
Eto toliko ... ako vidim da si me bar jednu stvar poslusao pomoci cu ti jos i to besplatno :)))
[ Haris Game Studio @ 08.12.2010. 12:02 ] @
Hvala serbocop na savjetima. Ali moram ti reći da sam ja indie developer, ne "furam" AAA naslove za razvoj. Imam svoj stil, način prezentovanja ideje (koje nekad znaju biti "čudne") i grafika je nešto što ja potenciram naravno ali nije ono najbitnije. Uredu vidim ti si ARTIST, prema screenovima s tvoje web stranice vidio sam da imaš "dobre linije" i da je artwork dobar. Više idem na igre sa idejom i zaraznim gameplayom (što će full verzija Blue Boxa GARANTUJEM biti) kao što je ova (i sam si vjerovatno čuo za ovo čudo od igre, koje je inače indie developere stavilo na veću poziciju).

Kod razvoja igara jedino ne radim na muzici, ostalo radim sam, i nastaviti ću na taj način.

Hvala na ponuđenoj pomoći, ali ipak ne bi bilo zanimljivo da svi razvijaju igre kao npr. Peter Molyneux. Postoje različite ideje, neki rade više na ideji, neki na grafici, neki na gameplayu. Uvijek će biti pristalica bilo kojeg stila razvijanja igara.


Ipak cijenim tvoj trud da bilo šta napišeš na ovoj temi, pa makar bilo to i sretanje s teme. 0(^_^)0
[ serbocop @ 08.12.2010. 13:01 ] @
U ovome sto si napisao jedino je dobro sto znas ko je "dizajnirao" Fable trilogiju i sto razumes (ako razumes) zasto je Minecraft
cudo od igre.
Ti ne mozes nista da GARANTUJES pogotovo da li ce tvoja PRVA IGRA da bude "zarazna".
U cemu si "programirao" tvoje, prvo iz BiHa-ultra zarazno, remek delo?
Da si odmah na pocetku rekao da si INDIE ne bih te ovo pitao tj bio bi "nezniji" prema tebi :)

Necu ti dalje "replicirati" osim ako ne napises da si sam napravio engine u kom radis igru.

Jedva cekam da zavrsis igru - zelim ti puno srece!
[ gonzos @ 08.12.2010. 16:39 ] @
Ja bih rekao GameMaker! ;-)
[ chaami @ 08.12.2010. 21:59 ] @
Kada smo vec kod indie igara ne bi bilo lose pogledati vvvvvv igricu.
Problem je sto covek moze lako da se prevari i da pomisli kako je ovo losa grafika, a ona ima sve ono sto treba i sto blue box jos uvek nema.
Tu je i viseslojni skrol, i to nekoliko vrsta i ogromna dinamika, i sasvim je ocigledno da je namerno uradjena u retro fazonu.
Ono sto je najbitnije, ova igra ima originalni gameplay a to je ono sto ti je prilicno potrebno da bi ti igrica bila zarazna.
I na kraju ma koliko nezavistan bio, bez prihvatanja dobronamerne kritike malo ko se leba najeo :D.

@serbocop, Stvarno nema smisla davati primere igara koje su radili vrhunski timovi ;D.
Mozda bi nesto skromnije sa steam-a moglo vise da pomogne , kao na primer Toki tori :D.
[ serbocop @ 08.12.2010. 22:12 ] @
naravno da nema smisla ... ali ja nisam dao taj primer da bi mu pokazao
kako treba da izgleda njegova igra vec samo da mu, slikovito objasnim, sta mislim
kad kazem da treba da da "dubinu" igri i kakav je efekat kad u platformama
napravis vise-slojeva razlicite dinamike ...
sve moze da bude jako jednostavno ali mora da ima smek...moze cak i bez boje
a da izgleda VRHUNSKI ...
[ Haris Game Studio @ 08.12.2010. 23:01 ] @
Ljudi niko ovdje ne bježi od razvijanja novih stvari u igri. Demo igre ne predstavlja finalnu verziju. Samo ja ovdje nisam postavio temu kako bi neko govorio "eh ono što ja hoću da TVOJA igra bude..." a što se tiče parallax backgrounda, to će biti urađeno, naravno da je to imperativ što se tiče platformskih igara, ta neka "dubina" kod levela.

Živjela originalnost! xD
[ serbolicious @ 09.12.2010. 18:53 ] @
je li ovo nesto kao super mario ili supertux?
[ Haris Game Studio @ 09.12.2010. 20:35 ] @
Ovo je 2D platformer i zove se Blue Box - The Last Spray.

[ Haris Game Studio @ 07.04.2011. 10:36 ] @
Prezentacija ove igre će se održati 8.4.2011. na Fakultetu političkih nauka, Sarajevo 8.4.2011. u 17:00h.

[ serbocop @ 07.04.2011. 13:23 ] @
Trebao si ranije da post-ujes, pitanje je dal` sad ima karata za avione,vozove,.... :)
Obavezno napisi kako je proslo :)

Imam pitanje-sto bas na POLITICKIM NAUKAMA? Dobar prostor il` neka kombinacija ? :)
[ gonzos @ 07.04.2011. 19:31 ] @
Znas kako je ovdje moras biti politicki podoban cak i za igre :-)
[ Haris Game Studio @ 07.04.2011. 21:31 ] @
@ serbocop - Student sam ovog fakulteta. Pored toga, AMF je odličan za prvu prezentaciju indie naslova. Ipak mi smo indie, ne tražimo baš puno. :)
Naravno postavit ću poseban post o završenoj prezentaciji, i fotografijama.

@ gonzos - Hehe. Pa pored razvoja igara "gajim" velike simpatije prema društvenim naukama.

[ chaami @ 07.04.2011. 22:26 ] @
Ajde samo neko da mi objasni koliko prvih bosanskih igara može da bude.
Šta bi trebalo da bude recimo ovo http://www.facebook.com/group.php?gid=135803455198&ref=ts
Ili se to ne računa?
[ serbocop @ 08.04.2011. 11:24 ] @
Racuna se po "kantonima" ... kako to ne znas :D Vel`ka zemlja - puno developera ...
Jos ako Ado (Gonzos) krene da izbacuje svoje projekte, bice PREKO NEKOLIKO prvih bosanskih igara :)

@chaami - SGH RULEZZZ !!!

Cekamo izvestaj...tu smo gde smo...
[ Haris Game Studio @ 09.04.2011. 15:40 ] @
Nekoliko informacija o prezentaciji sa slikama...

Sarajevo x
INFO
[ gonzos @ 09.04.2011. 22:08 ] @
@serbocop
Jbg. propo sam, nisam vise prvi!
[ vincent33 @ 10.04.2011. 23:38 ] @
Možda nije na mom mestu da sudim, ipak sam napravio ne mnogo bolju igru i dobio 9000k evra za nju, ali ipak ću da sudim.

Indie nije žanr, indie nije tip dizajna, indie znači da nisi počeo sa ogromnim budžetom i istraživanjem tržišta iza sebe.
Indie ne znači da mušterija mora imati niža očekivanja.
Ovo je jedna indie igra: http://www.hawkengame.com/blog/

Neću da ti kažem ništa o tome kako da pobojšaš svoju igru, jer je to tvoja igra, i ti je praviš po svojim željama i sposobnostima.
Ono što hoću, je da ti skrenem pažnju na to da je Minecraft originalno koštao 10$, manje od onoga koliko ti naplaćuješ za tvoju igru koja nudi mnogo, mnogo manje.

Nema ništa loše u tvom entuzijazmu, niti u količini truda koji si uložio; ni jedan flejm ili hejt koji primiš neće biti usmeren direktno ka igri, njenim osobinama ili kvalitetu, već prema tvojim očekivanjima za tu igru.

Poveća lista indie igrica:
http://forums.tigsource.com/index.php?topic=318.0

Ako pogledaš videćeš da velik broj njih je ili potpuno besplatan ili nudi neku osnovnu funkcionalnost za 0 dolara.
[ Nefron @ 10.04.2011. 23:56 ] @
Prije svega, želim da kažem da je fino što se sve više ljudi zanima za razvoj igara. To je definitivno pozitivna stvar, i nadam se da će i kod nas game development postati ozbiljno zanimanje u neko dogledno vrijeme.

Što se tiče ove igre, odavno nisam naišao na gori komercijalni "proizvod". Igra je trainwreck, kompletan promašaj.

Znam da da autor nema pojma i ovo je očekivani kvalitet za prvu amatersku igru, ali takve stvari se jednostavno ne prodaju i reklamiraju. Zbog načina na koji je ovo prezentovano, smatram da je potrebno da primi oštru kritiku kao i svaki drugi komercijalni fail.

Kada sam pročitao članak o prvoj BiH igri, iskreno me je zanimalo ko se drznuo na takav marketinški potez. Nisam previše očekivao, ali ovo je stvarno razočaravajuće.

Kao prvo, vidiom sam da se nisi udostojio da napraviš svoj engine, nego se igraš sa game makerima. I to neko treba da plati i podrži? Za šest godina bavljenja igrama, čovjek bi pomislio da ćeš naučiti programirati u nekom "pravom" programskom jeziku. Ali dobro...

Nakon nekog vremena googlanja i buljenja u mrtve domene našao sam demo za download.

Stvarno me zanima šta je napakovano u tih 30 MB. Grafika nije. Muzika nije. Dobar gameplay sigurno nije. Za očekivati je da ovako skroman projekat radi na tosteru, a moj cimer ovo jedva pokrene na svom netbooku.

Posle dugog čekanja napokon se pojavio glavni meni. Moj nickname od jedno 500 karaktera (pošto nema nikakvog limita) je odlično izgledao razmazan preko ekrana. Posle par minuta neuspjelih pokušaja navigacije kroz meni, shvatili smo da se komponente razlete zavisno od rezolucije, i da je potrebno računati offset kursora od dugmeta da bi kliknuli na njega. Par klikova na slijepo, u battleships stilu je napokon pokrenulo prvi nivo.

Da je gameplay bar upola challenging kao navigacija menijem, igra bi možda bila i dobra. Nažalost nije. Glavni lik se kreće kao... pa kao dvodimenzinalni pravougaonik u nekom svijetu bez glupih fizičkih pojava kao što su gravitacija, ubrzanje, frikcija itd. Revolucionaran koncept. Možda se likovi ne kreću dobro, ali zato su odlično animirani. Treptanje je jednostavno outstanding. Prosto me je začudilo što se okrene kada promjeni smijer kretanja, što malo ubija doživljaj klizećeg bloka.

Taman sam se uživio u neprirodno skakutanje kada je karakter odskakutao izvan granica ekrana. Ekran se i dalje scrollovao, što je bio strašan out of body experience. Zamislio sam da sam duh nekog plavog pravougaonika, koji zarobljen izmedju svijetova stallkuje svoje neprijatelje. Zabava nije dugo trajala, ali zato pokušaji izlaska iz igre jesu. Nikako nisam mogao da "dohvatim" dugme za izlaz pa sam je morao ubiti task managerom.

Savjet za ubuduće: prije nego što pokušaš nešto objaviti i prodati, potrudi se da napraviš da radi.
[ serbocop @ 11.04.2011. 00:53 ] @
I ja sam procitao izvestaj sa promocije i hteo bi da pitam Harisa
da li ce i ovaj sledeci projekat zvani Bosnian Story biti platformer
ili nesto drugo?
Ako moze nesto detaljnije da napise jer je sam naziv dosta intrigantan ...

Takodje pominje i nastavak ove kutije, pa me zanima koja ce sve poboljsanja
biti u II delu?

Ocigledno je da je ova "kutija" podelila gejmersku publiku u BiH (mada se jos nisu
javili ovi kojima se igra svidja), ali bi pitao Mujkica koliko je on zadovoljan
finalnim proizvodom,da li bi (i sta) menjao i koliku zaradu ocekuje od svog prvenca?
Da li ce se raditi verzije i za ostale "platforme" ?
[ Nefron @ 11.04.2011. 04:00 ] @
Posle nekog vremena premišljanja zaključili smo da je ova igra pravi masterpiece. Odlučili smo da bez daljeg oklijevanja okušamo svoju sreću u pravljenju igrica u game makeru. Mi smo do sad koristili kompjuterske jezike poput CMSa ali nismo ni mogli zamisliti koliko je ovo naporan i težak posao.

Nadamo se da Harisu ne smeta što smo posudili par spriteova.

Ovo je naš skromni tribute našem prvom i najboljem game developeru.

Dame i gospodo, predstavljamo vam prvi Bosanski remake video igre:

http://www.sendspace.com/file/klewkt


[ Haris Game Studio @ 11.04.2011. 12:10 ] @
@serbocop

Ne očekujem ništa puno od prvog naslova. Ljudi ne shvataju da ovom igrom želim promijeniti način na koji se igraju platformske igre. Ovo je igra u kojoj nećete bezveze skupljati dodatne poene, moći ćete to iskoristiti kako bi kupilji upgrade u vidu bacača plamena, pištolja, bombi i dodatnog života.
Bosnian Story se razvija već od Februara 2010. i u početku je trebala biti 2d akcijska igra sa elementima RPG-a ali trenutno razvoj je pauziran. Blue Box je epizodna igra i kao svaka ima svoje bug-ove. Što se tiče Nefrona :) pa lijepo je izreći jednu ironičnu zahvalu tebi jer vidim kako namjeravaš svoje kolege podržati, ripovanjem spritova. Na taj način ne treba raditi u game developmentu. Najbolji bi bio npr. da ti u Game Makeru napraviš 2d platformsku igru (ali nemoj krasti art) i pokažeš mi kako to ti radiš ako već se baviš "pravim" jezicima. I još jedan savjet, Game Maker ima i GML (programski jezik sa sintaksom sličnom Pythonu) Hvala ti i mislim da Blue Box igra nije loša. Šteta što nisi čitao priču, ima elemenat inovacije. I da, kutija je jer treba biti kutija.

Blue Box: The Last Spray će također izaći i za iPhone, Android. Nakon toga planiramo raditi novu epizodu Blue Box-a i mislim da će biti 3D.

Kada izađe komercijalno Blue Box će za sljedeći update imati ispravke bugova, dodavanje podrške za joystick, te achievements.





[ insideOut @ 11.04.2011. 12:15 ] @
@Nefron: Kako se skače?
[ Nefron @ 11.04.2011. 12:30 ] @
Da, ne shvatamo šta ti to revolucionarno uvodiš u igre. Onaj ghost mod? Možda. Kupovanje upgradea i rocket launchera za novac/bodove? Pa tako nešto što je prisutno u svakoj drugoj igri.

Da se razumijemo, mi nismo kolege. I sigurno te ne podržavam u onome što si naumio. Bugovi u game makeru, lol. Ti očigledno ne shvataš koji je nivo kvaliteta potreban za ovo što si ti smislio.

U čemu ćeš da radiš igru za Android?

@insideOut

Ne može da se skače, ali se zato mogu ispuštati izduvni gasovi, nešto kao afterburner za kolica. Ovim sam pokušao da uvedem novi koncept u platformske igre. Umjesto da sakupljaš gemove, možeš samo da ih gledaš. Element inovacije ftw.
[ serbocop @ 11.04.2011. 12:32 ] @
@insideOut ... dajes mu ga "po gasu" na SPACE al` ne verujem da su stigli ovako brzo da naprave i skakanje ...evo odgovorio covek
[ insideOut @ 11.04.2011. 13:09 ] @
Ok, Hari, biću iskren i reći ću ti šta ne valja s tvojom igrom (to je, naravno, moje mišljenje, i ne znači da je tačno).

1. Koristiš gejm mejker. Šta je tu problem? Pa, mnogo toga. Mislim da si rekao da ti je cilj da se ljudi u BiH zainteresuju za game development. Pomisli kakvu ti poruku šalješ: koristiš gotovo rješenje, ubacuješ svoje sprajtove i muziku i to plasiraš kao proizvod. I onda će neko drugi, treći uraditi to isto. Za neko vrijeme, imaćemo gomilu platformera koji svi liče jedan na drugog i (ne daj Bože) nude da se kupe negdje, za pare. I šta si postigao? Da ljudi kopiraju jedni druge. Gdje je tu napredak? Drugo, ograničenje. Ti nikad u tom gejmmejkeru (ne znam kako se zove pa sam ga tako krstio) nećeš napraviti nešto kao Braid, čiji je osnovni "fazon" vraćanje vremena ako nešto pogriješiš. Jednostavno, tehnički nije izvodljivo. Takvi gotovi endžini služe da se upoznaš sa osnovama *pravljenja* igara i ni za šta više. Uredu, komercijalno uspješni naslovi su vjerovatno mogući, ali problem je što te takvo gotovo rješenje ne tjera da poboljšavaš mnogo. S druge strane, svako ko je razvijao svoj endžin zna kako bagovi mogu pozitivno da djeluju - instaliraju ti mindset za rješavanje problema i poboljšavanje postojećih segmenata. Kad konačno uspiješ da natjeraš nešto da radi, pitaš se kako da napraviš da radi bolje.
Dakle, prijateljski savjet, mani se gotovih rješenja. Posveti dio slobodnog vremena da naučiš programirati, i kad se tu uhodaš, zgrabi neku dobru knjigu o programiranju interaktivnog softvera (toplo ti preporučujem torrente - Google je tvoj prijatelj), i kreni ispočetka. Niko te neće ozbiljno shvatati sa onim što imaš trenutno. (Btw, link do stranice u tvom potpisu je mrtav, pa... možda da i to središ).

2. Grafika. Mislim da nije u potpunosti loše. Međutim, nije ni dobro, čak ni za igru ovakvog tipa. Nema animacije, sve izgleda... ukočeno. Da si ubacio neku jednostavnu idle animaciju, te neki squish-squash efekat za kretanje i wobble za skok (šlag na tortu bi došlo pseudo 3d okretanje što si mogao za 20min napraviti u Blenderu), te neka presijavanja za ćize koje kocka kupi, bilo bi mnogo efektnije. A to bar nije teško uraditi.

3. Gameplay. Meni konkretno je malo jezivo da ti kao plava kocka skačeš na zelene kocke (zamisli da Super Mario skače na Luidžija... brrr)). Ako smo Edu Bunu i Džonu Tobajasu 1992. i mogli oprostiti prebojavanje sprajtova radi uštede na prostoru, u 2011. je tako nešto neoprostivo. Ako je u pitanju nedostatak kreativnosti opet je neoprostivo. Jeidno ako će u punoj verziji mjesto njih biti neke karakondžule, onda ok. Ali i to da vidimo.

4. Rukovanje s rezolucijom. Demo verzija ima gadnih problema. Ne znam koliko u gejmmejkeru možeš uticati na to ali ovako ne valja.

Eto, toliko sam se sjetio. Za kraj, nemoj ovo da vidiš kao napad na sebe. Da li je prva BiH igra ili ne ne znam, i ne zanima me. Sigurno je prvi ovakav pokušaj. A to ne mora inherentno da bude dobra stvar. Kritike bi bile cca 47% povoljnije da si ovakvu igru izdao u svom endžinu. I shvati ovo kao smjernice. Okej, imaj svoj fazon, ali neke stvari su jednostavno pogrešne (gejmmejker!). Loše prakse se riješi, kritike prihvati kao kritike onog što radiš, poboljšavaj postojeće, napreduj, 5. ??? 6. PROFIT!!!

Pozdrav i sve najbolje.
[ gonzos @ 11.04.2011. 19:21 ] @
Jao, umro sam od smijeha, ovo mi je uljepsalo dan!
P.S. pretekao si me, bas sam htio da napravim klon! ( a mozda i hocu) :-)
[ serbocop @ 09.05.2011. 16:21 ] @
`arise ... aj pusti neki izvestaj ili nagovesti kako "ide" prodaja ???

Conversion rate i tako to ...

Daj misljenje i savete nama koji pocinjemo - da li se uopste isplati ovaj posao (finansijski mislim) ...

Pozdrav !