[ Rema55 @ 14.11.2010. 11:04 ] @
Prvi put zelim da narucim nesto preko neta i voleo bih ako mozete precizno da mi kazete koliko ce me sve ovo kostati, kad ce stici i da li ce stici na moju adresu ili cu morati da posiljku pokupim u Beogradu. Inace zelim da kupim ovu knjigu, posto je nemoguce kupiti je u Srbiji http://www.amazon.co.uk/Skins-...amp;qid=1289731899&sr=8-14 Unapred hvala svima!
[ mulaz @ 14.11.2010. 11:43 ] @
probaj mozda odavde: http://www.bookdepository.co.uk/book/9781444900040/Skins-Bk.-1
jeste pocetna cena malo skuplja, ali imaju besplatnu postarinu. Problem je sto salju sa obicnom postom... sto moze biti lose (moze da se 'izgubi'), a moze da bude i dosta jeftinije (kad se DHL-ovci sete i naplate i troskove spedicije i sl. cpahja)
[ tdjokic @ 14.11.2010. 12:20 ] @
Citat:
Rema55: Prvi put zelim da narucim nesto preko neta
Izvini sto cu ovo reci, nije nista protiv tebe licno ali je vazno. Kupovine preko neta su prilicno kompleksna stvar. Dakle, nije komplikovano ali je raznoliko, ima mnogo opcija i mogucnosti i bez pazljivog citanja nema uspeha. Da bi pazljivo citao i razumeo neizbezno je znati jezik, uglavnom engleski. Evo u konkretnom primeru, na sajtu koji si ti naveo pise:

"Price: £2.98 & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery. See details and conditions"

Dakle, izricito je navedeno da taj predmet salju besplatno u Veliku Britaniju u okviru Super Saver Delivery. Odmah iza toga nudi da pogledas detalje i uslove i tamo se navodi da salju u jos neke zemlje u Evropi, za porudzbine preko 25 funti:

"Customers in the following countries can get free delivery for orders over £25 on eligible items.
Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Andorra, Finland, Gibraltar, Greece, Iceland, Ireland, Italy, Liechtenstein, Norway, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Vatican city, Poland.
For more details and terms and conditions, click here"

Vidi se, da Srbije tamo nema. Znaci, cela tema bi ti pala u vodi da kolega mulaz nije naveo drugi sajt a na njemu pise da salju sirom sveta i izricito se navodi Srbija:

"Free delivery worldwide (to Serbia and
all these other countries)"

To su te drazi i problemi sa kupovanjem preko neta i svako ko misli da kupuje treba pre svega da se "naoruza" strpljenjem, paznjom pri citanju ponuda i znanjem jezika.

Pretpostavljam da ti placanje karticom nije problem, cim si se odlucio da kupujes na netu?
[ tdjokic @ 14.11.2010. 12:24 ] @
Zaboravih da kazem za slanje do kuce. Pretpostavljam da posta donosi svuda. Posiljke stizu u specijalnu postu u Bgd., na carinjenje, i nakon nekolio dana se dostavljaju obicnoj posti. Ne znam sigurno ali verujem da tu nema razlike da li zivis u Beogradu, Nisu, Vranju, valjda posta to nosi na kucnu adresu cim se zavrsi onaj postupak u specijalnoj posti. Uostalom, u vezi toga je najbolje da pitas u svojoj lokalnoj posti, oni sigurno znaju.
[ Rema55 @ 14.11.2010. 12:44 ] @
Hvala na odgovorima, znam odlicno engleski, ali posto nisam nikada kupovao bas nista preko neta, zanimala me je procedura i tacni troskovi, posto nisam hteo da za ovu knjigu koja je nekih 700 do 1500 dinara, da je ima kod nas u prodaji, da izdvojim ne daj boze 5000 i sl. posto sam video da je jedan forumas za neka 2 DVD-a platio "samo" 7000 dinara... Hvala na linku za sajt!