[ crnjin @ 15.11.2010. 11:45 ] @
Pozdrav svima

Uzeo sam diplomski da radim u WPF. WindowsForms sam shvatio prilicno dobro i mislio sam da ce mi i WPF ici dobro , medjutim ... Postoji mnogo stvari koje su mi tamo banalne a u WPF-u ne mogu da ih resim.

Moj konkretan problem:

Pravim aplikaciju za nekakav raspored ispita. Unosenje u bazu i slicno. Koristim MS Access.
U comboBox sam dodao kao Item-e stringove koji pretstavljaju imena i prezimena profesora, Zanaci Itemi su mi npr. Petar Petrovic ,pa Marko Markovic itd. Sada zelim da kada kliknem na dugme za unos (u bazu) , iz tog comboBox-a pokupim ID profesora a ne ime ili prezime.
Ne znam da li ste shvatili ali zelim da izvedem nesto koa u WindowsForms sto su DisplayMember i ValueMember svojstva comboBox-a i listBox-a ... znaci da comboBox prikazuje "Petar Petrovic" a da u pozadini , skriveno ima "valueMember" koji mogu da dohvatim.

U bazi tabela "Profesori" u koju upisujem podatke izgleda ovako po kolonama ID,Ime,Prezime,Kancelarija,e-mail,tel ...

Nadam se da ste me razumeli ...Ocekujem odgovore
[ mmix @ 15.11.2010. 11:58 ] @
Pogledaj u WPF dokumentaciji (bilo koja pocetnicka knjiga) odeljak "Binding" posle toga ce ti stosta biti jasnije.
[ Dusan Kondic @ 15.11.2010. 12:18 ] @
Evo primera za ComboBox cboLokacija (misli se na maloprodajne lokacije, ali nije bitno)

Binding b = new Binding() { Source = dtOrgJed };
this.cboLokacija.SetBinding(ComboBox.ItemsSourceProperty, b);
this.cboLokacija.DisplayMemberPath = "Naziv";
this.cboLokacija.SelectedValuePath = "Id";

Source je DataTabela dtOrgJed a može da bude i dtOrgJed.DefaultView pa da se u run-time-u menja
sortiranje i filtriranje izvora podataka.
Suština je da se ComboBox bind-uje za neki izvor podataka (u ovom slučaju DataTabela), i podese
polja za prikazivanje (display) i davanje vrednosti (IdIzabraneLokacije = cboLokacija.SelectedValue;).
Za tvoj primer je najbolje da kreiraš DataTabelu i da je popuniš podacima o profesorima (Id, ImeIPrezime).
[ crnjin @ 15.11.2010. 12:32 ] @
Hvala Dusane ! Resen problem !