[ Pyntux @ 15.11.2010. 21:12 ] @
Naisao sam na mogucnost kupovine sa interneta Dr. Martens cizmi uz pomoc nekog mog online kesa, i kanim se da ih narucim, ide hladno vreme...Sve u svemu, zajedno sa cenom slanja, cena je 150$. Ono sto mene buni je sta bi se tu carinilo i koliki je iznos svega toga? U dilemi sam da li naruciti ili ne, jer ako je iznos carine neskladan i prelazi neke moje mogucnosti, onda ne vidim razlog da uopste narucujem...

Pregledao sam vec neke teme na forumu i naleteo da se naplacuje 10% na cenu robe (zajedno sa cenom slanja) + 18% takodje na cenu robe, sto je sve nekako za mene prihvatljivo, ali nikad se ne zna, narocito sad u ovom periodu tranzicije... :)

Ako iko ima neku korisnu i nadasve tacnu informaciju, bio bih zahvalan kada bi to podelio samnom...

Hvala unapred! ;)
[ tdjokic @ 15.11.2010. 23:21 ] @
Sveze iskustvo, roba porucena 15.10.2010, stigla 15.11.2010. Vrednost robe $78, cena prevoza $69, dazbine nesto iznad 3.000 dinara, pa ti racunaj procente kako hoces. Taj odnos je priblizno isti, a desi se i da te sasvim oslobode.
[ Pyntux @ 16.11.2010. 06:21 ] @
Pa dobro, ok je ako je tako, to nije previse...Pitanje je koja je roba bila u pitanju jer par dr. Martens cizmi tezi 3kg... :)
[ tdjokic @ 16.11.2010. 10:08 ] @
Mislim da carinu ne zanima tezina nego sama cena transporta. Meni posrednik cesto ponudi opcije transporta koje se razlikuju i do 10 puta, od najjeftinije, do najskuplje, a za isti paket, za istu tezinu, ali posiljka moze da stigne brze ili sporije, da bude osigurana od nestanka i sta znam sta jos, i onda ti to naplacuju.

E, ali tebe zanima tezina, da bi znao koliko ce ti prevoznik uzeti. Naveo si i ti slican iznos mom (skoro identican!), rekao si "Sve u svemu, zajedno sa cenom slanja, cena je 150$." pa ocigledno znas koliko ce ti uzeti za prevoz. Tezina mog paketa je bila slicna.

Da izbegnemo kasniji nesporazum - ovde se prica o slanju postom, ako je u pitanju SAD onda je to USPS, jer nasa posta automatski obavi carinjenje i dostavu na kucnu adresu. Ako ce tebi cizme stici preko DHL ili Fedex ili slicno, onda moze biti i skuplje, jer carinjenje teoriski organizujes sam, a posto je to u praksi nemoguce, oni ti podmecu speditera koji to obavlja za tebe. Sam postupak carinjenja tum putem je skuplji a plus moras i spediteru da platis i onda ode mast u propast.
[ Pyntux @ 16.11.2010. 12:53 ] @
Pa sad, ne znam kako ide i kojim kanalima ce stici, radi se o Amazonu i njihovom market prodavanju, skontao sam da neki od njih salju i u Srbiju, a kako salju to ne znam...Kapiram da nece biti sve to vise od 3000 din, ali da ne cuje zlo...

Postoji i opcija da paket posaljem u Svajcarsku, tako bi ipak izmaltretirao druga i zato razmisljam o alternativi a i ne znam kako se i sta kod njih i da li se ista carini, da mu ne stigne paket pa da vrisne i on neku astronosku kintu, no ipak je to Svica, nebi trebalo da je razvrat tamo... :)
[ tdjokic @ 16.11.2010. 13:38 ] @
Citat:
Pyntux: Pa sad, ne znam kako ide i kojim kanalima ce stici, radi se o Amazonu i njihovom market prodavanju, skontao sam da neki od njih salju i u Srbiju
Moze se desiti da imas srecu pa sve prodje lepo i fino. Ali, ima ovde vise tema na kojima ljudi kukaju na sav glas u vezi toga. Primer http://www.elitesecurity.org/p2476008, vrednost robe + postarina oko 50 funti a ovde su mu trazili dazbina preko 7000 (sedam hiljada) dinara.