[ darence @ 17.11.2010. 18:28 ] @
Pozdrav.

Imam nokiu c6 staru mesec dana. Od pre par dana se telefon restartuje, pocrni ekran i posle se pojavi Nokia logo kao kad se ukljucuje telefon. Sinoc je telefon bio potpuno blokiran, vadio sam bateriju nekoliko puta da bih ga ugasio. Ukljuci se i posle 30-ak sekundi se blokira, pola ikonica se izgubi... Jedva sam uspeo na brzinu da ukucam kod za hard reset *#7370# i reset je uspeo posle drugog puta. Sve se vratilo na fabricki, i taman sm sve personalizovao kao pre, a on se opet danas restartuje.

Instalirao sam samo OVI zvanicne aplikacije, za koje me serviser ubedjuje da su inficirane. Ja mu ne verujem, sta vi mislite ? Ipak iza tog Ovi-ja stoji Nokia.

Jos nesto: telefon je na srpskom, a ima englesku tastaturu, tasteri su izmesani. Kako da pouzdano utvrdim da li je softver koji imam odgovarajuci za telefon ?

Kod istog prodavca sam ranije kupio 6303c i isto ima problem sa softverom, i isti covek me ubedjuje da je virus u pitanju iako 6303c ima fabricki softver :| Probleme sam pripisao slucaju, medjutim izgleda da nije. Tom 6303c je reinstaliran softver bar 10 puta do sad.

Sta da radim sa ovim C6 i kojim argumentima da napadnem prodavca ?
[ samo_da_pitam @ 17.11.2010. 23:36 ] @
pisano je vec o tom problemu na zvanicnom nokia forumu
koliko sam ja uspeo da ustanovim radi se o odredjenim serijama isporuke uglavnom po aziji odakle su ljudi prijavljivali takve probleme. Neki navode da je hardverski problem i da je bio otklanjan "popravkom"/zamenom maticne ploce ili nekim delom. Drugi korisnici su navodili da je problem uspesno resavan software update-om. 'zvanicno' na pomenutom forumu stoji da ce od 49.nedelje (6. Decembar) nokia zvanicno pustiti software update koji ce da otkloni ovo zakucavanje.
Takođe, postoje serije C6 telefona koje savrseno rade, tako da...
Ne znam sta da te savetujem obzirom da iz tvog posta zakljucujem u kakvoj si radnji kupio telefon, mada nakon svega sto sam procitao to je moglo da te snadje bilo gde! Zanimljivo je da je Telenor ovaj telefon povuko iz prodaje nakon samo par dana! Zasto? U nekim drugim nasim radnjama prodati telefoni (nokia c6-00) rade najnormalnije.


[url=http://discussions.europe.nokia.com/t5/Cseries/Nokia-C6-00-is-hanging-a-lot/m-p/796102/highlight/true#M6215]





[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 18.11.2010. u 09:11 GMT+1]
[ darence @ 18.11.2010. 14:02 ] @
sa ovim hardverskim problemom si me uplasio.

Hvala na odgovoru.

Telefon je star mesec dana, bez tragova upotrebe je. Sta mislis, koliko mogu da uzmem sad za njega?
[ samo_da_pitam @ 18.11.2010. 19:45 ] @
Pa malo je nejasno to da li je harware ili software problem u pitanju. Ako se ceka pocetak decembra i update da bi resio pomenute probleme onda nije u pitanju nikakav tehnicki problem. Ali svakako do problema nisu dovele instalacije pomenutih aplikacija. Imas o svemu tome na pomenutom linku.

A koliko bi mogao da uzmes za telefon sada to ne znam, mozda da ti kaze neko sa foruma ko se time bavi. Ali mozda da probas da odes tamo gde si ga kupio - pa da se tamo pozalis i da ti eventualno oni otkupe po nekoj fer ceni ili da zamenis za neki drugi ako neces da cekas pocetak Decembra i update
[ darence @ 18.11.2010. 21:29 ] @
ja sam vec zvao radnju gde sam kupio, medjutim lik koji prodaje (a izgleda i da je vlasnik) mi tvrdi da sam dobio virus preko bluetooth-a, muzike ili neceg sto sam skinuo sa neta. Covek je pun sebe, ne zeli da slusa bilo sta, a kad je trebalo da uzme pare skroz drugaciji je bio. Prica mi kako je na njegovom telefonu od 500e pao softver i kako je cak i on to nekome morao da plati....
Iskren da budem, pristaje da mi reinstalira softver besplatno ali kakav je smisao cele price ako cu svakog meseca da flesiram mobilni ? btw. to mogu i sam da uradim ali shvati da necu jer sam dao pare i ocekujem da to sto sam platio i radi.

Kao sto rekoh, kod njega je kupljen i 6303c koji ima moja sestra i kome je softver vise puta reinstaliran ali sam ja mislio da je samo taj primerak mozda los. Poslednji put je taj covek iz radnje rekao sestri da je telefon bio pun virusa i da mu je dva puta gasio kompjuter dok se softver ubacivao. Meni je tesko da poverujem u tu pricu jer 6303c ima fabricki softver za koji (ako ne gresim) ne postoji virus, a i da postoji nebi delovao i ubio Windows. Osim toga, sestra ne koristi internet na tom telefonu pa ne vidim nacin kako bi virus usao (sve fajlove koje ima, ima i na drugim telefonima koji rade besprekorno).

Da se vratim na C6: Da je i bilo virusa, da li bi on preziveo hard reset?
[ samo_da_pitam @ 18.11.2010. 22:03 ] @
siguran sam da ima na forumu ljudi koji se bave tim stvarima i koji ce ti dati mnogo bolji odgovor od mene.
Zbog takvih koji su puni sebe (da ne kazem nesto slicno), onaj broj (po meni mali broj) cestitih ljudi koji se bave tim poslom ostaju nezapazeni. Ja sam resio da cu licno da se borim na taj nacin sto nikada necu (ako ne moram) da kupujem telefone u 'takvim' radnjama, ali vidim ti imas drugacija razmisljanja.

Ponovicu ti jos jednom - takav problem sa ovim telefonom ima masa ljudi (uglavnom Azija - Indija) koji su ga kupili potpuno legalno etc. i o tome je nasiroko pisano na zvanicnom Nokia forumu. Po njihovim navodima sredice im telefone firmware update-om pocetkom decembra. Nema blage veze sa virusima i bluetooth prebaceni file-ovima. Najdobronamerniji savet moj bi ti bio ako zelis nesto novo da saznas o problemu procitaj malo po linku koji sam ti dao i prestani da verujes nadobudnom prodavcu koji je uspesno odradio svoj posao i prodao ti tel. koji je ko zna odakle stig'o.
Ne kazem da ti je namerno uvalio los telefon - jer on kada je izasao iz Nokie nije valjao, ali u drugom slucaju bi imao mogucnosti reklamacije, popravke etc. ovako...
[ darence @ 19.11.2010. 06:48 ] @
hvala, razumem ja sve to sto mi kazes.

Znas kako, ja ne verujem prodavcima i majstorima generalno ali sam se odlucio da kupim u toj radnji jer ona postoji dosta godina, a masa drugih se stalno otvara i zatvara. To je jedini razlog koji mi je ulio neko poverenje. Da necu dobiti fiskalni sam saznao tek kad sam platio. Dao mi je samo garanciju sa pecatom.

Sacekacu decembar pa cu videti, jer ne verujem da ce mi pomoci ako reinstaliram istom verzijom sw. Hvala za link
[ anon157690 @ 20.11.2010. 20:13 ] @
Bože sačuvaj, virusi.!!!! ti si prvi za kojeg čujem da je imao "problem" sa virusima na telefonu... pre će biti da je virus u glavi tog tvog prodavca...
Takvi su uvek postojali i postojaće i zato sam ja još davno odlučio da telefon vredi uzeti samo kod generalnog.zastupnika naročito ako uzimaš neki
skuplji model, mislim da je opravdano dati 30-40e više za takvu sigurnost.
Uglavnom, proceniti sad taj telefon je veoma nezahvalna stvar, ako kažeš da je OK da bi dobio veću cenu a kupac kasnije vidi šta je kupio to
sigurno neće izaći na lepo niti je fer od tebe a ako naznačiš u kakvom je stanju telefon nećeš dobiti neku cifru, ja bi se recimo zaustavio na
nekih 1500-2000 din u ponudi što je smešno ali uvek može da se desi da je i taj novac trajno bačen, doduše možda bi naleteo na nekog ko ne
zarađuje ono što troši pa mu je bacanje OK...

poz.
[ darence @ 20.11.2010. 21:42 ] @
eh sad sa tih 1500 si ga preterao malo

telefon nije potpuno neupotrebljiv, on radi savrseno, ali hoce da mu se desi restart. Evo recimo od mog poslednjeg posta pa do ovog telefon nije gasen niti je pokazao neku slabost.

cekam decembar....
[ anon157690 @ 20.11.2010. 22:01 ] @
Citat:
darence: eh sad sa tih 1500 si ga preterao malo :D
telefon nije potpuno neupotrebljiv, on radi savrseno, ali hoce da mu se desi restart. Evo recimo od mog poslednjeg posta pa do ovog telefon nije gasen niti je pokazao neku slabost.
cekam decembar....


upravo sam to i hteo da dočaram, stanovište kupca i prodavca. Mislim da je najbolje sačekati decembar, to je svakako samo dve-tri nedelje...
[ okram_ca @ 22.11.2010. 00:08 ] @
Ako ti je dao garanciju slobodno idi kod prodavca i trazi da ti zameni ili popravi telefon ili ces zvati inspekciju.
Ako pocne da nemozes da dokazes da si tu kupio onda mu kazi da ce sve jedno zvati inspekciju a ona ce naci sigurno neku nepravilnost u vezi radnje.
Uzgred koliko si ga platio?
Tj koliko si to ustedeo da je vredno ovolikog maltretiranja?
[ darence @ 26.11.2010. 18:19 ] @
telefon je placen 24 000 , a kod zvanicnih prodavaca je bio preko 30. Oni koji zive u Nisu znaju koliko ima radnji sa mobilnim telefonima u podzemnom prolazu i velika vecina (po mom misljenju) funkcionise isto ovako. Ni u jednoj, recimo, ne primaju platne kartice, jer bi time pare otisle na racun, pa bi morali platiti porez.

Evo izasao je novi software. Apdejtovao sam telefon i sad radi bolje, mada se i dalje isto ponasa kad pokrenem Skype. Nekoliko puta sam ga brisao i instalirao ali opet isto. To ,za sad, ostaje jedini veci problem.
Jedino nisam probao master reset sa ovim softverom.

Pomocu product code-a odstampanog na telefonu sam ustanovio da je pravljen za Holandiju. Softver u mom telefonu ima product kod koji odgovara balkanskim zemljama ali belom telefonu, a moj je crn :D .
[ goco @ 12.02.2013. 16:08 ] @
pozz slucajno sam naletio na vase poruke pa da iznesem svoj problem ako neko moze da pompgne,posto sam objavio temu ali ne mogu da vjerujem da se niko nije susretao sa x6 nokiom ili niko ne zna rijesenje
imam nokiu x6 16gb kupljena nova i samo sam je ja koristio sve je radilo besprijekorno uz redovno update naravno i odjedanput prilikom paljenja se pojavi samo bijeli displej i cuje se vibracija kod paljenja,ne ispise logo,i ne cuje se klasicni zvuk kad se tel. upali,nakon toga se pojavi vertikalna linija,pa se displej zasareni iz bijele boje prelazi u tamnu zatim se jos pojavi jedna vodoravna linija zadrzi se neko vrijeme i displej taman i i ne reaguje ni na jednu tipku
nakon ponovnog paljenja sve isto se desava i tako ubeskonacnost
samo jos da spomenem da kad je prikljucim na punjenje isto tako se pali i gasi kako sam naveo a kada je spojim preko usb uopste ne prijavljuje da je spojen telefon

zanima me dal je neko imao slicno iskustvo i da li zna konkretno dal je u pitanju displej ili sooftver i ako je softver ppostoji li nacin flesovanja ili slicno ili mora u servis ili u kantu


unapred hvala
[ anon157690 @ 12.02.2013. 16:16 ] @
nažalost po navedenim simptomima ja bi rekao da je u pitanju poslednja opcija (kanta), jer ako se telefon nikako ne prijavljuje kada se poveže na računar, znači kao da ništa nije priključeno a zapravo telefon jeste, to znači da nije moguće odraditi nikakav update softwera isl...
Nadam se da nisam u pravu ali mi sve zvuči kao da jesam...
[ darence @ 12.02.2013. 16:43 ] @
Nisi u pravu, nije za bacanje.

Nokia se flešuje preko programa Phoenix ili JAF. Ima na internetu tutoriala, ima i na you tube pa pogledaj. Postoji i opcija hard (ili master) reset. Pogledaj na netu koja je tasterska prečica za to, pošto već regularno ne možeš da pristupiš.

Kantu ostavi za kraj
[ goco @ 12.02.2013. 18:14 ] @
hvala na odgovorima posto tipke ne reaguju mislim da nece ici ali pokusacu a phoenix sam pokusao da skinem pa mi nije nesto poslo za rukom
ustvari skinem ga ali ne mogu da mu pristupim niti da ga koristim ako ima neki sajt da se skine na kom funkcionise bio bih zahvalan pa da probam jos i to
inace sluzio me dvije godine bez problema nekako mi zao tek tako da ga prepustim sudbini:)
[ anon157690 @ 12.02.2013. 18:28 ] @
Ako baš ništa ništa ne uspe ja bi rado jedan takav ekran iskoristio u arduino projektu
to bi mogao da mu bude afterlife
[ darence @ 12.02.2013. 19:00 ] @
Citat:
goco:
hvala na odgovorima posto tipke ne reaguju mislim da nece ici ali pokusacu a phoenix sam pokusao da skinem pa mi nije nesto poslo za rukom
ustvari skinem ga ali ne mogu da mu pristupim niti da ga koristim ako ima neki sajt da se skine na kom funkcionise bio bih zahvalan pa da probam jos i to
inace sluzio me dvije godine bez problema nekako mi zao tek tako da ga prepustim sudbini:)


Ima sigurno kombinacija tastera. Za c6 ima i radi bez obzira na softver
[ goco @ 12.02.2013. 22:17 ] @
ima kombinacija za hard reset tipke poziv,prekidanje i kamera drzati istovremeno i upaliti telefon, pokusao ali nista uvijek isto se desava
[ darence @ 12.02.2013. 22:35 ] @
onda pogledaj koji tačno firmware treba da ima tvoj mobilni i koji product code.
Skini program Navifirm i pomoću njega downloaduj baš taj firmware.

Onda izaberi: Phoenix ili JAF. Za svaki imaš tutoriale kako se radi, ja se sad ne sećam, davno sam flešovao c6 i 6303c. Znam da je izvodljivo u kućnoj radinosti pomoću usb kabla. Tamo u programima izabrati Dead usb flash, videćeš već. Ako ništa ne pođe po zlu, za 15ak minuta telefon oživljava.

Srećno.
[ joojant200 @ 13.02.2013. 01:32 ] @
Nisam ubedjen da je softwer u pitanju, ali te nista ne kosta da ga flashujes.

Treba ti pod 1. firmware:
Mozes skinuti original sa programom: navifirm
http://www.symbian-toys.com/navifirm.aspx

Ili neki CustomFirmWare - npr. Skyfire Redefined Non Belle - nije los za pocetak.

Ovo je uputstvo za jaf:
http://www.youtube.com/watch?v...&feature=player_detailpage

Ako flashujes bricked telefon: razlika je sto nemoj chekirati crt308, nakon sto pritisnes FLASH - prvo utakni usb konektor, pa onda ubaci bateriju.
kad zavrsi flashovanje pise done i telefon je u local modu - otkacis ga sa usb-a, izvadis bateriju, i upalis.

Ako flashujes sa phoenixom pogledaj:
http://forum.symbian-developer...with-phoenix-service-software/

[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 13.02.2013. u 02:46 GMT+1]
[ goco @ 13.02.2013. 09:28 ] @
ok pokusat cu tako hvala puno

pozdrav
[ goco @ 13.02.2013. 09:36 ] @
ok pokusat cu hvala na savjetima

pozdrav