[ StarCraft @ 18.11.2010. 13:37 ] @
Kao što sam naslov kaže, imam problema da ghost-kopiram svoju windows particiju (40GB) sa starog hard diska na novi veći hard disk gde sam ostavio 60GB za C: particiju.

Probao sam sa cloneZilla sve moguće metode, međutim svaki put ako sam i uspeo da osposobim tu novu particiju, on ju je uvek risajzovao sa 60GB na 40GB...
[ Miroslav Cvejić @ 18.11.2010. 13:52 ] @
Norton ghost to radi bez problema.
[ Binary Mind @ 18.11.2010. 14:04 ] @
Kad kloniras particiju na veci disk koristi neki program za manipulisanje particijama (Partition Magic ili slicno) da resize-ujes kloniranu particiju na 60GB.
[ calexx @ 18.11.2010. 15:06 ] @
Zar programi tipa ghost ne mogu da to sami urade? Kada sam ga (davno) koristio, destination particija se podešava po želji, može da se ostave veličine particija kakve su na originalu, da se proporcionalno povećaju ili da se svaka posebno podesi u okviru zauzetog prostora.
[ Binary Mind @ 18.11.2010. 17:07 ] @
Ghost sigurno moze ali covek je rekao da koristi cloneZilla u cije mogucnosti nisam bas upucen.
[ calexx @ 18.11.2010. 18:09 ] @
Otkud mogu da znam, tema je kako da ghost kopira particiju pa sam pomislio ... a i ne košta mnogo da koristi ghost za ghost kopiranje. ;)
[ StarCraft @ 19.11.2010. 10:06 ] @
Mislite na northon ghost? Hajde probaću sa njim.

Samo nije mi jasno šta znači to da se "proporcionalno povećaju" particije? Ja sam tu opciju čak i bio štriklirao u cloneZilli ali je on, čini mi se, ostavio 60GB prostora na hardu rezervisanog za tu veću particiju, a kad sam butovao, windows je video tu primarnu particiju i dalje kao 40GB(??) dok je druga storage particijai dalje zauzimala isto prostora...