[ MP3MP3 @ 18.11.2010. 22:15 ] @
Telenor će pojednostaviti svoje pripejd tarifne pakete i omogućiti svojim korisnicima da lakše izaberu paket koji najviše odgovara njihovim potrebama i navikama. Tako, kompanija ukida četiri postojeća pripejd paketa, a korisnici koji ih trenutno koriste dobiće mogućnost da razgovaraju po nižim cenama. Korisnici paketa Jedna Cena, Više priče i Porodični prelaze na paket Tako lako, dok će korisnici paketa Moje vreme preći na paket Posle 4.


Korisnici će biti prebačeni na nove tarifne pakete 18. decembra 2010. Ukoliko žele korisnici mogu u svakom trenutku da se prebace na neki drugi tarifni paket, odlaskom u neku odTelenorovih prodavnica ili pozivanjem Kontakt centra na broj 063 9000. Promena tarifnog paketa se ne naplaćuje.

U tabeli se nalazi uporedni prikaz tarifnih paketa koji se ukidaju sa onima na koji korisnici prelaze - Tako lako i Posle 4.



Sve cene su prikazane bez PDV-a i PUMT-a.

Pored ovoga, korigovaće se neke cene u pripejd tarifama prema podacima prikazanim u tabeli dole. Ova promena biće na snazi takođe od 18. decembra. Svi korisnici i dalje mogu da koriste Telenorove usluge po najpovoljnijim cenama aktiviranjem ponuda na besplatnom servisu Moj meni (*111#) ili kupovinom nekog od tarifnih dodataka, koji obezbeđuju dodatne uštede.



Sve cene su prikazane bez PDV-a i PUMT-a.

Razgovori se tarifiraju na 60 sekundi.


http://www.telenor.rs/sr/O-Tel...ih-paketa-i-promena-cena/?pn=1

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 19.11.2010. u 00:36 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 18.11.2010. 22:27 ] @
* Najveće iznenađenje je povećanje cene SMS-a sa 1din na 1,9 din. Što je 90% poskupljenje. To je jezivo povećanje.
Sa porezima je povećanje 1,28 din -> 2,435 din.


* Takođe u svim ostalim tarifama SMS je JEZIVIH 4,35din sa porezima.

[ agasoft @ 18.11.2010. 23:14 ] @
Auuuu, šta im je ovo trebalo...
Bem ti sunac, ovi naši operateri se ponašaju kao da je svaki jedini i sam za
sebe...
Od januara se ukida harač, a oni ovako?
Imaju smanjene prihode, zar im trebaju još manji?
CC...
Ne razumem ja više ničiju poslovnu politiku.
Šta, vraćamo se u 2003 kad je poruka bila ondašnjih 3.10 dinara?
Šta će da bude pojednostavljeno, ako moram da pređem na jedini MT:S koji, pu
pu, još nije poskupeo SMS?
Šta će da bude svrha paketa poruke, i koji će to tarifni dodaci da postoje,
kad su oni za pakete u ukidanju?
Katastrofa....
:(
A mislio sam da su stvarno najbolji...
Dobro, trajalo je bar dve tri godine.
[ MP3MP3 @ 18.11.2010. 23:33 ] @
Citat:
agasoft
* Šta, vraćamo se u 2003 kad je poruka bila ondašnjih 3.10 dinara?
* Šta će da bude pojednostavljeno, ako moram da pređem na jedini MT:S koji, pu
pu, još nije poskupeo SMS?



* Poruke ce biti 4.35din na paketima osim na Poruke gde je 2.30++

* Mts ce sigurno pratiti trziste kao i do sada, ocekujem sms 1.8din+porezi

[ milanpavke @ 19.11.2010. 12:17 ] @
Sta ce biti sa tarifnim dodacima za poruke koji su bili samo na starim paketima?
[ MP3MP3 @ 19.11.2010. 13:12 ] @

Verujem da ce dodaci poskupeti i moci za sve tarife jer je ipak SMS skoro svuda 4.35 din sa porezima osim na PORUKE.

Druga stvar ako mogu dodaci da se koriste a ukinute tarife na kojima mogu da se koriste, onda je logicno da vazi za ostale pakete. Cudno da Telenor ne misli na taj detalj.
[ komsijakaraburma @ 19.11.2010. 13:48 ] @
Ok, u Telnoru je sada 3,4 din kao I u VIPu ali kod telenoraca u paketu Poruke je sms 1,9 din. MTS ce imati najnizu cenu za sms ali na drugoj strani Telenor ima promocije preko *111# pa tako I najpovoljniji sms
[ srdjan_m @ 19.11.2010. 13:49 ] @
Pa dugo su i čekali, nema smisla da sa cenama kasne za VIP-om.
[ MP3MP3 @ 19.11.2010. 14:08 ] @
Citat:
komsijakaraburma: Ok, u Telnoru je sada 3,4 din kao I u VIPu ali kod telenoraca u paketu Poruke je sms 1,9 din. MTS ce imati najnizu cenu za sms ali na drugoj strani Telenor ima promocije preko *111# pa tako I najpovoljniji sms


Mts ima SMSmaniju iako ne pise na sajtu, ja imam 7 dana za 49din i dobijam 4900 poruka.



Verovatno je Telenor kao kompanija shvatila da vip ima sve više korisnika uprkos pakleno visokoj ceni SMS-a, pa su shvatili da smo neobaveštena nacija.

Npr. pre neki dan mi priča koleginica da koristi tarifu za poruke a u stvari tarifa joj TOKI i to već deset godina.
Znam mnogo takvih i niko se i ne buni posebno za ovo a opet kažem 99% neće ni znati.

Kada je tako neka nas deru, ja bih na njihovom mestu stavio razgovor 100din i SMS 10din. :-D
[ m257 @ 19.11.2010. 14:24 ] @
Aposlutno se slažem!! Može im se i treba da pljačkaju ljude, zato što su ljudi potpuno inertni i ne mogu da se organizuju da bili šta promene! Čast izuzetcima (na ovom forumu) ali oni samo potvrđuju pravilo da većina ljudi ni ne zna da ih pljačkaju, a ono što je još gore - briga ih za to!

Kada je MTS hteo da ukine one besplatne poruke koje su morale da važe neograničeno kod 99% ljudi je prvi impuls bio: "Daj da ja to što pre portošim, pre nego što mi oduzmu"! Zanemarljiv je bio broj onih koji su zapravo pokušali da učine nešto protiv toga da im neko uzima ono što su pošteno platili i što im samim time i pripada!

Da ne govorim o čistom bezobrazluku i neviđenom ignorisanju zakona što se sve cene izražavaju bez uračunatih poreza (mada tu ni konkurencija nije bolja), dok zakon jasno naglašava da reklamirane cene moraju da budu one koje će korisnik na kraju platiti, dakle sa svim uračunatim dažbinama! Zamislite da sutra uđete u Maxi i da tamo na svakom proizvodu stoji cena bez PDV-a ili da odete kod frizera i da vam on ispostavi račun za šišanje bez PDVa? Zašto sve moguće inspekcije u ovoj zemlji to godinama ignorišu kada su telekomunikacije u pitanju?

Zato smatram da su sva kukanja o zloj sudbini i operatorima koji nas "šišaju" ne samo nepotrebna, nego i smešna, u situaciji kad 99% ljudi neće ni maknuti prstom da se to promeni i da se isti zauzdaju!
[ komsijakaraburma @ 19.11.2010. 15:37 ] @
Niko ne spori da ce Telenor podici cene ali to su vec prethodno uradiliu MTS i VIP tako da narednih mesec dana kod Telenora ostaju nize cene
[ freeworld @ 19.11.2010. 15:50 ] @
sad osta samo tipi tarifa sa najeftinijim porukama a cim je jedina tarifa,onda nece jos dugo da bude nepromenjena cena.:-(
Bilo bi korektno od mtsa da poveca cenu do nekih 30 posto koliko je i oslabio dinar u zadnjih 2 godine.
[ scylerx @ 19.11.2010. 15:55 ] @
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Usluge/SMS/

ne sećam se da je javno najavljeno ovoliko poskupljenje od 50% za međunarodni sms.

Nekada su decembar beležile lepe promocije operaterora, a sada klasično dranje, ukidanje pumt-a je totalno izgubio smisla, koliko me sećanje služi, posle uvođenja pumt-a, povećanje cena i uvođenje tarifiranje na minut su bile kosekvence, da li će nam sad operatori vratiti stari način tarifiranja???!!!
[ DR83 @ 19.11.2010. 16:35 ] @
Skandal!

Da li su oni normalni?!?!
[ freeworld @ 19.11.2010. 16:35 ] @
a i ne razumem sta im znaci da prate vip u stopu,bolje nek su stavili 3,2 ili 3,6 a ne 3,4.
[ MP3MP3 @ 19.11.2010. 20:45 ] @
Ne verujem da je dogovor, ovo je samo Telenor shvatio da se niko u VIP-u ne buni za dranje sa cenom SMS-a, a korisnici povećavaju pa rešili i oni.

Mislim da će i mts da uradi ovo samo kasnije dok sazna za promenu. Biće verovatno iste cene SMS-a samo 10 para manje.


Strašno me nervira ono što sam danas rekao što ljudi ni malo ne reaguju. Čak šta više na nekim forumima ih brane... tragikomedija.
[ zvezdasbg @ 19.11.2010. 23:48 ] @
Totalno ce obesmisliti ukidanje PUMT. Preterali su ga. Treba maksimalno smanjiti potrosnju.
[ MilanTarot @ 19.11.2010. 23:52 ] @
Zasto? Ovo je samo nacin da preusmere korisnike na koriscenje paketskih usluga na 111 gde su cene i sms i ostalih usluga visestuko nize, doduse uz ogranicenja u vidu minimalne kupovine i ogranicenog roka trajanja.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.11.2010. u 08:46 GMT+1]
[ zivanicd @ 20.11.2010. 02:12 ] @
Ne treba se iznenaditi... ja ocekujem poskupljenje svih telekomunikacionih usluga od nove godine...

Pogotovu kad se proda Telekom, novi vlasnik ce zeleti da iskoristi monopol na trzistu...

Zivi bili pa videli...

Pretpostavljam da ce doci do "spajanja usluga" kao sto vec radi Telekom ADSL sa ponudom Click4+IPTV...

Uskoro ce i Orion Telekom da nudi IPTV kroz CDMA...

Licno mislim da ce doci do poskupljenja uz nove usluge... ADSL + Fiksni + 2 Mobilna + IPTV + svastanesto za 50 evra mesecno... kao sto je na zapadu :)

[ geoboki @ 20.11.2010. 09:04 ] @
Bice zapadne cene, a istocne usluge, profit oogroman. Svi se kao i uvek ici na dogovor sa cenama gde ce mts biti jeftiniji za 10 para, i svi teze ka tome da ljude privole na ugovor, tj. njihovim sigurnim prilivima. Promocije koje se nude su povoljne, ali kratke i retko potrosive.
[ agasoft @ 20.11.2010. 12:43 ] @
Nema šanse da će oni više nuditi paketske usluge.
Da su to hteli, oni bi ponudili za sve pakete.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.11.2010. u 08:48 GMT+1]
[ paradoxxx @ 20.11.2010. 14:13 ] @
Da je drzava normalna i uredjena, kao sto nije i bojim se da nikada nece biti, svo troje operatera bi bilo kaznjeno, zbog dogovaranja cena, ovako jedino sto ti preostaje je da koristis manje njihove usluge. Ja sam recimo imao ponudu na telenor kartici 50 dinara, odnosno izdvajao sam do 300 dinara mesecno za nju. Od 18.12. trosicu isto toliko, uglavnom na poruke, da uzimam postpejd i obavezujem se ne zelim, samo opusteno, rekli bi ovi mladji :)

[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.11.2010. u 08:48 GMT+1]
[ freeworld @ 20.11.2010. 16:16 ] @
''Svi korisnici i dalje mogu da koriste Telenorove usluge po najpovoljnijim cenama aktiviranjem ponuda na besplatnom servisu Moj meni (*111#) ili kupovinom nekog od tarifnih dodataka, koji obezbeđuju dodatne uštede.
Prvo reklamiraju Moj meni non stop na sajtu iako nema stalno ponude!!!
Ovde pominju tarifne dodatke,da li misle na sve ili samo na dodaj internet koji je omogucen svim telenor korisnicima?
[ Brucelee @ 20.11.2010. 19:15 ] @
Carevi su mame mi a mi smo ovce prave. Ladno im je "uspostava veze" 5,9 dinara bez poreza na budale!!!
[ freeworld @ 20.11.2010. 20:14 ] @
@agasoft 12 nedelja si imao i skoristio ponudu od 100 min,100 sms i 10 mb za 50 din?
[ agasoft @ 20.11.2010. 20:41 ] @
@agasoft 12 nedelja si imao i skoristio ponudu od 100 min,100 sms i 10 mb
za 50 din?

Tako je, iskreno nisam je uvek do kraja iskoristio.
Ali sam je aktivirao uzastopno.
Ali, fora je u tome da sam ja od februara do polovine maja koristio 066
prepaid.
Daklem, od prvog februara do ove nedelje, meni se baš lepo pisalo.
:)
A sad došlo vreme da kola krenu nizbrdo.
:(
Kombinacija 066 prepaid Telenor više ne pali.
[ freeworld @ 20.11.2010. 22:22 ] @
@agasoft Telenor karticu nisam dugo koristio tako da ne mogu sa sigurnoscu da kazem ali na osnovu onoga sto sam procitao ovde ja mislim da se ponuda stalno povecava:npr. ako prvi put dobijas ponudu za 50 din i aktiviras je i npr.iskoristis 70 min i 60 poruka sledeci put ces dobiti vecu ponudu mozda za 100 ili 150 i tako manje vise iz nedelje u nedelju.Zato mene zanima kako si ti dobijao uvek istu ponudu?Moj komsija (dok se nije prebacio na postpaid) imao je ponude od 600 ili cak 700 dinara i njemu se uopste to nije isplatilo.On ima svoju firmu i ima puno razgovora ali nije imao predstavu koliko je postpaid jeftiniji.Kaze da je mesecno uplacivao kredit i do 5000 dinara a sada mu racun od 1000 do 1500(eto koliko su ljudi neobavesteni).Medjutim da ne idem mnogo u off,imam miligram karticu,ponuda 4900 poruka za 49 din posaljem 5,6 poruka sledeci dan i odmah drugacija ponuda ne znam da li bese 149 ili 199.Evo sad pogledao opet 49 din.Mislim da sam jos u nekoj temi procitao da je neki lik dobijao istu jeftinu ponudu 6 nedelja.
[ Iksi @ 20.11.2010. 23:16 ] @
Pozdrav! Kad malo bolje razmislim obojica ste upravu.
1. Mislim da je tih 500 minuta zaista jako malo narocito izvan mreze jer se
dobije samo 10 min. Dobra stvar tarifiranje na sekund. Jos jedna losa stvar
je sto besplatne poruke nisu ukljucene u pretplatu, iako ljudi u mts-u jako
dobro znaju da slepa lica mogu bez problema da kucaju sms poruke cak i 2
slepe osobe rade u telenoru tu se i dalje nista nije promenilo. Jos jedna
losa stvar je sto tarifni dodaci ne rade na ovom paketu. Dobra stvar je
pretplata od 0 dinara. U svakom slucaju ova tarifa je bolja od telenorove
tarife za osobe sa invaliditetom ali kod njih se mogu uzimati telefoni uz tu
pretplatu dok kod mts-a na zalost ne moze a razlog je pretplata od 0 din.
:D. Sve u svemu ovoj tarifi fale samo free sms bar 200 mesecno i jos 50 min.
[ enthusy @ 20.11.2010. 23:17 ] @
Prvo što sam pomislio kad sam čuo za ovo poskupljenje je: kako to da smeju da povećavaju cene sada kada smo par meseci od uvođenja prenosivosti broja, zar se ne plaše reakcije korisnika?
Mada, odmah posle toga kroz glavu prođe i to da ovo verovatno zato i rade jer znajući kako to kod nas ide, za tih par meseci prašina će se u potpunosti sleći pa je bolje da poskupljenje urade sada nego kasnije. I kao drugo, ako poskupe sada, ostavljaju sebi malo prostora za pojeftinjenja i izazivanja talasa dolaska novih korisnika kada prenosivost broja bude dostupna.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.11.2010. u 08:52 GMT+1]
[ DR83 @ 21.11.2010. 13:44 ] @
Citat:
freeworld: @agasoft Telenor karticu nisam dugo koristio tako da ne mogu sa sigurnoscu da kazem ali na osnovu onoga sto sam procitao ovde ja mislim da se ponuda stalno povecava:npr. ako prvi put dobijas ponudu za 50 din i aktiviras je i npr.iskoristis 70 min i 60 poruka sledeci put ces dobiti vecu ponudu mozda za 100 ili 150 i tako manje vise iz nedelje u nedelju.


Nije to bas tako.

Da se ne ponavljam -> http://www.elitesecurity.org/p2743172



[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.11.2010. u 08:53 GMT+1]
[ freeworld @ 21.11.2010. 14:53 ] @
@DR83
Hoces da kazes da sistem "lupa" ponude,ono kao neka lutrija :D?
[ bachi @ 21.11.2010. 18:58 ] @
... I am Locutus of Borg... Resistance is futile...

Mislim da je jasno da ovim potezom žele da obeshrabre prepaid
korisnike i da ih polako, ali sigurno navlače na postpaid.


... NE PIJTE VINO!!! - Black Adder

[Ovu poruku je menjao bachi dana 21.11.2010. u 20:34 GMT+1]
[ espresso @ 22.11.2010. 08:01 ] @
Tema je sređena. Prepucavanja i razvodnjavanja su obrisana. Držimo se teme bez uplitanja emocija.
[ DR83 @ 22.11.2010. 21:14 ] @
Citat:
freeworld: @DR83
Hoces da kazes da sistem "lupa" ponude,ono kao neka lutrija ?


Ne, verovatno ima neke logike samo sto je do sad niko nije ukapirao.

Ja mislim da oni razvrstavaju korisnike u nekoliko grupa i svim korisnicima u istoj grupi daju iste ponude a ponude se ocigledno ne osvezavaju bas tako cesto.

Imao sam ponudu za 600min i 600 sms cim se ponovo pojavilo to kao opcija, pa nakon dopune od 50din istu tu ponudu(uplaceno nakon par nedelja), i do pre neki dan sam opet imao istu ponudu, dok je nisu ugasili.

Kod mtsa je jos gore, jedne nedelje sam imao ponudu za smsmaniju za 99 din, prosle nedelje za 49 din, a sad opet za 99 din iako taj br nisam dopunjavao nedeljama, niti koristio sms maniju.

Moj drug, koji prilicno uplacuje kredita na 64, dobio je ponudu da uplati 1000 din i dobija neko brdo poruka i minuta ali on kad se preracunao, ispalo je da ipak ne trosi 1000 din nedeljno.

Na novoj 66 kartici, opet ima ponuda za sms maniju za 99 din.

[ Slobodan Milivojevic @ 23.11.2010. 17:30 ] @
Evo odgovora od Telenora, pitao sam ih preko portala, da li ce tarifni dodatak za SMS biti dostupan idalje korisnicima, i da li ce idalje biti ponuda na *111#... Evo sta su rekli:

Citat:
Dragi Slobodane,

Hvala sto ste nam se obratili ovim putem i izneli svoje misljenje i sugestije.

Zbog novih promocija, nisu vise u ponudi stare promocije. Trenutno nemamo preciznu informaciju koje su promocije u pitanju ali ce nasi korisnici imati mogucnost da u najskorijem vremenskom periodu, pozivanjem koda *111#, aktiviraju nove promocije.

Sto se tice tarifnog dodatka Dodaj SMS, trenutno nemamo preciznu informaciju da li ce i kada biti dostupan za aktivaciju svim pripejd korisnicima ili samo na odredjenim tarifnim paketima. O svim promenama ce nasi korisnici biti blagovremeno obavesteni putem naseg zvanicnog sajta www.telenor.rs.


Srdacan pozdrav,

Kontakt Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9000
fax:+381 63 9001
e-mail: [email protected]
[ freeworld @ 23.11.2010. 18:18 ] @
Znaci tarifni dodatak za sms ce biti ukinut,lepo!!!
[ MP3MP3 @ 23.11.2010. 19:01 ] @
Nisu rekli da ce biti ukinut.

Citat:
Sto se tice tarifnog dodatka Dodaj SMS, trenutno nemamo preciznu informaciju da li ce i kada biti dostupan za aktivaciju svim pripejd korisnicima ili samo na odredjenim tarifnim paketima.
[ agasoft @ 23.11.2010. 20:24 ] @
Postali su jako konfuzni.
Nekad su oni bili jedini koji sve znaju, a sad su počeli da liče na bakin
kolač.
:)
[ Mbit @ 23.11.2010. 22:54 ] @
toliko o ukidanju monopola pojavom konkurencije,
to je žvaka koja važi za sitne proizvođače, ali za velike sisteme konkurencija danas predstavlja najboljeg partnera.

kada ode Telekom, ako ode, biće opet cene 100%^.
[ bttp @ 30.11.2010. 21:05 ] @
paradoxx - potpisivanjem postpaid ugovora se ne obavezuješ ni na šta, osim na to da ćeš platiti račun na kraju meseca. Obavezu imaju samo oni koji uz ugovore uzimaju telefone, pa ih potpisuju na rok od 12/24 meseca.

Postpaid ugovor bez vremenske obaveze korišćenja (znači odeš u prodajni centar i zasnuješ ugovor bez kupovine telefona ili bilo čega drugog), možeš da raskineš bilo kada. Znači možeš da ga koristiš i mesec dana pa ako ti se ne sviđa, ajd zdravo. Jedino što je nepogodno u toj priči je, što ako svoj prepaid broj prebaciš na postpaid, nema više vraćanja na prepaid s tim istim brojem. (u načelu)
[ demi035 @ 06.12.2010. 11:46 ] @
Lepo je ovo poskupljenje, imam tarifu posle 4 i cena ce sa 8.024 skociti na 12.744. ( prvi minut razgovora posle 16h i samo pdv )
[ MP3MP3 @ 06.12.2010. 17:33 ] @
I na sve to ne zaboravi porez na upotrebu mobilnih telefona koji povecava dodatno cenu.
[ zvezdasbg @ 07.12.2010. 01:07 ] @
Taj porez se ukida za manje od mesec dana. Valjda...:)
[ cimer @ 15.12.2010. 14:55 ] @
kao sto je neko rekao to su porezi na budale,tako bi trebali da ga prevedu,elem,tarifni dodatak dodaj sms je aktuelan,i ja imam ponudu na *111# ali nisam probao da aktiviram,posto mi jos nije hica (imam besplatne por na postpaid-u i mts manija po 49din) ali eto cisto jedna info za ljude koji bi da aktiviraju dodaj sms.a i na postpaid-u imam opciju da aktiviram sms za 199din 1000 poruka ka svim mrezama,koje vaze mesec dana,dok mi ne diraju cenu pretplate sva ova poskupljenja necu ni osetiti :))) zivele promocije i akcije :)))
[ MP3MP3 @ 20.12.2010. 12:49 ] @
Telenor još uvek nije ispravio stare cene u prepaidu na sajtu, kakava slučajnost poskupljenje pred najslavljeniju slavu u Srbiji a i da nije napisao na sajtu još uvek, sve više posluju kao Srpske firme, šteta bili su jako precizni i fer.


Oprašta im se zbog promocija i dodataka :-D.
[ MP3MP3 @ 20.12.2010. 13:11 ] @
E sada su upravo promenili cene. Bio je red vise...
[ DR83 @ 20.12.2010. 21:10 ] @
Brljave, brljave i iniciraju poskupljenja.