[ anon157690 @ 18.11.2010. 22:32 ] @
Pozdrav ljudi,

ovako, interesuje me da li bi dobio nešto (eventualno ako znate šta, ako imate iskustva) apdejtovanje softvera na mom starom telefonu Nokia 6120 classic?
Slučajno sam gledao na youtube-u neke snimke sa ovim telefonom i primetih da ljudi imaju noviji sw, kod mene je V05.11 21-04-08 RM-234 a i kad spojim
telefon sa računarem (putem bt) Nokia PC Suite mi uvek napomene da ima novi sw...
Telefon radi OK, povremeno samo zablokira tj. jako uspori tako da nije moguće normalno ga koristiti ali ne moram vaditi bateriju da bi to sredio, ili sačeka
da odradi svoje i prikaže opcije koje sam izabrao još pre 2 minuta i tako dok ne dođem do gašenja ili duži pritisak na dugme za gašenje i to je to...
Ja mislim da je ovo zbog dosta aplikacija koje sam instalirao (sve me odlično služe, ni jedna ne blokira telefon isl.) a ima ih oko 10-tak...
I ako uradim update, moram li ponovo instalirati aplikacije ili to ostaje?

Hvala na odgovorima & pozdrav
[ brankos @ 26.11.2010. 00:01 ] @
Kad sam to uradio nisam osetio da sam bilo šta dobio,ali sam se brzo uverio da nu jedna "krekovana" aplikacija više nije htela da radi. Nosio sam telefon da mi se lepo vrati stari softver i sad sve opet lepo radi... Ako telefon zaista nema neki softverski bag obično apgrejd softvera samo onemogući rad aplikacija koje se "testiraju" :-)
[ anon157690 @ 26.11.2010. 00:42 ] @
Bio sam znatiželjan pa sam juče odradio update :) na V06.01, pre toga je na telefonu bila neka praistorijska verzije V 03.xx
telefon je bio prazan što se tiče softvera a programi koje sam ja dodao (uglavnom Epocware i SmartphoneWare) u koje se unose
sn rade sasvim lepo, za sad :D
Uzeo sam još jednu 6120 za poklon i izveo taj upgrade na njoj, čisto pojašnjenja radi a za moju me mrzi da se zezam, podesio
sam je da radi baš kako treba i ne bi da se ponovo cimam a i čuo sam ranije za tu kvaku sa crc.softverom :)
Iako imam ovaj telefon već preko 2 godine još uvek me oduševljava (dok se ne dočepam htc desire hd-a hohoho :)

Pozdrav

[ Mister Big Time @ 09.01.2011. 16:12 ] @
Ako ste presli na poslednji firmware (v6.01) pre ce biti da ste se za... nego sto ste dobili koristi.
Ja sam imao 5.11 fabricki i uz manje bagove je radio solidno. Posle apgrejda na 6.01, baguje tamo gde nikada ranije nije - zatamni ceo ekran pa se vrati posle nekog vremena, sada su i poruke pocele da me zezaju prosto ne stizu dok ga ne resetujem (doduse mozda sam i sam tu kriv zbog >6000 poruka), a najveci biser koji me najvise od svega nervira jeste sto se trajanje baterije smanjilo uzasno, sada jedva 1 dan izdrzava a tacno pre apgrejda je mogla prosecno 2, nekad i 3 dana bez problema. Sada svaku noc ide na punjac obavezno...

Kroz budjavi OVI se ne nudi mogucnost vracanja na neki stariji firmware (bilo sta pre sotone 6.01)....

Nokija je zbog ovakvih stvari upravo skoro pa pukla, kao i ceo Symbian svet....

Pogledajte po zvanicnom Nokia support forumu, ljudi su osuli drvlje i kamenje jos pre 2 godine, a ja budala nisam to procitao pre upgrade-a... xD


Ima li neki third party softver koji moze da ucita stariji firmware, kao i gde naci staru arhivu firwmare-a... :S

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.01.2011. 17:16 ] @
Naravno da kroz OVI nećeš moći vratiti stariji firmware. Verujem da će downgrade firmwarea biti izvodiv samo u servisu pomoću nekog boxa.
[ anon157690 @ 09.01.2011. 18:17 ] @
Ja imam dva ova telefona, jedan moj kupljen u mobisu, na njemu je v5.11, stavljao sam baš gomilu softvera (malo toga i korsitio) na njega i samo se povremeno desi da se zablentavi, ukoči i ne mrda (doduše s obzirom da ima svačega na njemu + microSD od 8Gb moglo bi se reći da nije ni čudno što se zbuni) a drugi sam uzeo za devojku (ispalo je da joj ne odgovara pošto je totalni noob pa ne može da se snađe) iz alpha copyja i taj sam updejtovao sa novim sw v6.01 i radi bombonica, stavio sam najjeophodnije stvari (što se mene tiče, za nju je i ono što dođe sa telefonom previše) i radi extra, dva meseca već nikakvih problema...
Što se baterije tiče zavisi koliko koristiš telefon, meni je riknula na mom baterija ali ima već preko 2 godine kako sam ga uzeo pa je i razumljivo, traje oko 2 max 3 dana ali se vidi po njoj da se naduvala... a ne kupuje mi se nova, nije baš jeftina a telefom mi je svakako dosadio pa bi ga zamenio jedino mi nije jasno kako je glupa 6300 cenjeniji telefon i postiže veću cenu od mnooooogo boljeg 6120 cl.???

Inače slažem se sa Mister Big Time-om za ono što se tiše Symbiana, svaka čast nokiji na telefonima, ja imam baš dobro iskustvo i rado bi ostao sa nokijom ali symbian uveliko zaostaje za androidom tako da... galaxy i9000 here I come :-p
[ calexx @ 09.01.2011. 18:19 ] @
Ja nisam dirao onu verziju sa kojom je došla (3.83) i radi bez greške. Pominjao sam to, ako koristim normalno (a ja slabo koristim) onda traje i do 8 dana. Ako baš maltretiram telefon, slušam muziku sat vremena dnevno (jednom sam to probao testa radi) onda padna na 5-6 dana.
Izgleda da preterani broj poruka ume da zbuni primanje novih, kod mene nema baš toliko ali je negde kod 2000 počeo da se tako ponaša, ceo dan ništa ne stiže ... obrisao sam par stotina i odmah je stiglo dvadesetak novih. Od tada pazim da ne pređe 1800.
[ Mister Big Time @ 10.01.2011. 07:37 ] @

Ja cu probati da probati da pobrisem sve poruke, aplikacije, slike, videos
itd (ma da formatiram SD karticu xD) pa da ponovo reinstaliram ovaj budjavi
6.01 posto OVI jedino to i nudi ako imate problema.
Pa da vidimo kako ce se ponasati.

@Fliz: i ja sam kontao da je baterija omatorila, ali nije jer je ovo pocelo
rapidno da se dogadja kada sam stavio novi SW, pre toga sam se cak cudio
kako posle 2 i kusur god tako dobro drzi baterija i dalje... (3-4 dana).
Znaci ipak je SW xD
[ MenOfHonor @ 21.01.2011. 16:27 ] @
Može li mi neko potvrditi da li je moguće korišćenje memorijske kartice od 8 GB bez apdejtovanja softvera (verzija je 03.83) i firmvera (16:08)? Unapred hvala!
[ anon157690 @ 21.01.2011. 21:10 ] @
Ja mogu samo da ti potvrdim da je moguće koristiti 8Gb karticu na v5.11, ja je koristim već godinu i po i nikakvih problema nisam imao a taj telefon je fabrički stigao sa v5.11 tako da ne znam za v3.83 ali mislim da neće biti problema.