[ kmecalo @ 20.11.2010. 20:24 ] @
Interesuje me kako da napravim handsfree uredjaj kojim se n73 povezuje na phone ulaz radija u kolima, ili bolje reci kabal! Na radiju je sledeca siuacija sa konektorima C7- positive sound input, C8- negative sound input, C9- mute signal, C12- phone earth
i dva nepovezana pina. Na n73 su sledeci izlazi i ulazi: pin2- GND, pin3- ACI (Accessory Control Interface - short with pin2 for handsrfee), pin4- V Out/VDD+ (Connected to pin3 in DKU-2 usb data cable/for handsfree microchip power supply), pin8- GND, pin9- Mic-, pin10- Mic+, pin11- HS L-, pin12- HS L+, pin13- HS R-, pin14- HS R+. Jasno mi je povezivanje c7 sa pin 12 i 14, c8 sa pin 11 i 13, c12 sa pin 2 ali nisam siguran za c9. Moje razmisljanje je da na njega ide sa pin 3 ali nisam siguran. Ono sto znam je da kada kratko spojim c9 i c12 na radiju u kolima se aktivira funkcija PHONE i sa telefona se moze reprodukovati zvuk na ozvucenje u kolima. Interesuje me i kako reaguje kada telefon zazvoni, valjda bi trebao sam da prepozna dolazni poziv i da iskljuci muziku a da se preko zvucnika cuje razgovor kada se javim na telefon. Mikrofon bi izvukao sa strane na tablu se pin 9 i 10.
Valjda sam temu postavio na pravo mesto?