[ volfram @ 21.11.2010. 13:02 ] @
Ovo je skripta koja sluzi za dinamicko pozicioniranje html elemenata pomocu cistog javaskripta nakon ucitavanja stranica. Namena joj je da zameni razna dovijanja preko dodavanja nepotrebnih html elemenata i css kombinacija da bi se dobio zeljeni (netrivijalni) rezultat.

Vise o njoj mozete pogledati na
cyberbaza.com
, jasnije objasnjenje je na srpskom
srpska verzija biblioteke

tu su i linkovi za download i primere.

Skoro sam je javno objavio, vec duze je koristim u svojim projektima, tako da je ovo jedno od prvih mesta na kojima ocekujem njene ocene.

Pozdrav
[ Nikola Poša @ 21.11.2010. 17:12 ] @
Mada u te svrhe struktuiranja i definisanja pozicija elemenata (div-ova) unutar HTML-a, više preferiram da koristim CSS framework-e (tek od skora sam se uverio koliko su npr. 960 Grid System i Formee moćna pomagala), to tvoje rešenje deluje zanimljivo i perspektivno.
[ volfram @ 22.11.2010. 19:56 ] @
Da, grid 960 i sam koristim na stranicama, to su dizajnerski vec gotova resenja. HDIMS je generalan sistem i nad njim se moze kreirati bilo kakav layout, fiksne duzine ili skalirano, horizontalno i vertikalno.

Evo sa cyberbaza.com index stranice kako postavljam divove u skladu sa grid 960:

Code:

d960.add({       //osnovni div sirine 960px
  t:0,                          //top do vrha stranice
  W:960+4,                // +4px za border
  lc: win.w/2,              //centriran horizontalno po sredini
  H:dDonjiDiv.b           //visina do kraja donjeg diva
});                   

Code:

dOstalo.add({             //ovaj div je unutar d960
  t: dProg.b+20, 
  l: 10+7*80,              //levo pocinje od 7. kolone od 12
  W:5*80-20               // sirok 5 kolona     (ko poznaje grid960 zna o cemu se radi)
});


Hvala za kritiku. Poz