[ Izgubljen @ 24.11.2010. 19:04 ] @
Dakle planiram da stavim jedan tanjir sa dve one glave za 13 i 16e,sta mi je sve potrebno za to?
Trenutno imam tanjir sa drzacem jedne glave,kako na to da stavim jos jednu? Pretpostavljam da mi treba neki drzac za dve glave,koliko to kosta? Jel se lako montira(srafi) na tanjir?
Kakvi mi sve srafovi trebaju za to?
Kakav kabal,kako se taj kabal povezuje,kakvi konektori?
Molim strucne ljude za malo pomoci,posto planiram to sve sam da montiram a nemam nikakvog iskustva sa ovim!
[ mvukosav @ 24.11.2010. 21:12 ] @
http://www.elitesecurity.org/t407365-na-jednu-antenu
http://www.elitesecurity.org/t316267-Antena-sa-LNB-sta-da-obratim
[ Izgubljen @ 25.11.2010. 11:04 ] @
A koji drzac za 2 lnb-a da uzmem,zanima me za 13 i 16e? Koji satelit prvo da nadjem od ova dva? Jel multiholder drzac za 2 lnb-a?

Sta je diseq i kako se on povezuje,koji da uzmem?
[ jovovuk @ 25.11.2010. 12:18 ] @
Lakse ti je da odes do neke bolje opremljne prodavnise sat opreme fino se obratis ljudima i kazes im zelio bih to i to i ljudi ce ti reci sta ti sve treba i koliko ce te kostati kupi sa 1 lnb i postavi prvo 16e da radi pa tek onda polako malo se ucis kako se stavlja drugi lnb i kako se sve to steluje
u prodavnici ce ti ljudi reci staje disec koliko kosta i kako se kopca
pa fino sve postavis na kucu ili stan i onda se obratis nama za pomoc oko trazenja signala
naravno fino kad kupis neki dobar resiver da ti u toj prodavnici odma ubace kanalnu listu za satelite koje trebas to ce ti jos olaksati pronalazenje kanala
mislim da bi tako trebao poceti kao pocetnik i onda se nadopunjujes polako sa znanjem a i lakse je nama odgovorit na neka pitanja kad imas sve pred sobom
poz.
[ Izgubljen @ 25.11.2010. 22:07 ] @
Dobar ti je predlog da odem do prodavnice sat opreme ali nemam pojma gde da je nadjem u BGD-u? Pokusavao sam da pronadjem nesto ali slabo! Ti si vidim iz Mostara,da li znas gde u Beogradu ima neka radnja? Ili neko drugi ako zna nek mi posaljem pp sa adresom ili telefonom prodavnice samo da imaju normalne cene!
[ jovovuk @ 26.11.2010. 13:45 ] @
Malo proguglaj imas puno toga u Bg
[ jovovuk @ 05.12.2010. 11:28 ] @
Sta li je sa ovim pocetnikom nikom se zivom nejavlja neznamo sta je uradio jeli kupio ostatak opreme i dokle je sa tim
a tako je bio na pocetku zagrijan.
[ Izgubljen @ 11.12.2010. 19:03 ] @
Pozdrav,
Prilikom pustanja dvb viewer-a izbaci mi poruku "Nije moguce renderovanje Multimedijalnog fajla/Izlaznog pina..
Onda kliknem u redu,i radi ali bez zvuka.
Da li neko zna u cemu je problem?
[ jovovuk @ 13.12.2010. 23:00 ] @
slike moras pogledati da vidis kako ide pri put





[Ovu poruku je menjao djricky dana 16.12.2010. u 15:15 GMT+1]
[ zilenk @ 14.12.2010. 07:52 ] @
Citat:
Izgubljen: Pozdrav,
Prilikom pustanja dvb viewer-a izbaci mi poruku "Nije moguce renderovanje Multimedijalnog fajla/Izlaznog pina..
Onda kliknem u redu,i radi ali bez zvuka.
Da li neko zna u cemu je problem?


Ovde imaš sve od A-Š.

Code:
http://www.elitesecurity.org/t408836-DVBViewer-Pro-ostale-BETE-sve-vezi-njega
[ Izgubljen @ 15.12.2010. 14:49 ] @
@Jovovuk
Da,vidim,tako stoji i kod mene,sa jednim lnb hvatam 13e ali nikako ne mogu da uhvatim 16e sa drugim..Verovatno zato sto nisu isti drzaci za lnb pa je jedan nizi od drugog,ali resicu to nekako vec ...
@Zilenik
Hvala resio sam problem
[ Igor88 @ 16.12.2010. 09:06 ] @
Neces ni moci dok ne kupis Alps-ov tanki lnb za 16-ku. Ta dva satelita su preblizu jedan drugom da bi ih imao sa 2 standardna lnb-a.
[ Izgubljen @ 17.12.2010. 14:09 ] @
Nisam znao da mora poseban lnb.
E al mene buni to sto mi na odredjenim kanalima na 16 pokazuje signal preko 50 al ne rade..Pa me interesuje dal mozda treba nesto da se podesava u opcijama vezanim za diseqc,posto tamo nista nisam dirao ?
[ Igor88 @ 17.12.2010. 18:14 ] @
Koja ti je kutija? Ako je dm500s on neće da radi ispod 75% signala.
Što se tiče lnb-a može i standardni, ali baš dobro da upucaš antenu na 16E, a 13E će imati signala tu negdje na granici rada. Ja sam tako odrađivao dok nisam imao motor, znači za centralni postavim 16E i onda uzmem selotejp traku i zalijepim drugi lnb za ovaj prvi, tako što primaknem lnb (malo je zakošen na unutra - znači nije paralelan sa ovim prvim) i ganjam dok se ne pojavi signal na 13 E, namotam traku i et ga! Može i ovako, ali antena mora biti BAŠ na pravom mjestu.