[ nessoje @ 27.11.2010. 22:42 ] @
Imam sledeći problem:
Primer koda:
TextBox.Text = "nesto";
NekiTableAdapter.Update(dsUnos.tblTabela);

Izvršavanjem koda u TextBox se izvrši unos ali se ne snimi u bazu, dok se snima kada ručno ukucam.
Još čudnije je kada dva puta za redom pokrenem isti kod vrši se snimanje u bazu.
Da li je u pitanju neko specijalno podešavanje TextBoxa u WPF aplikacijama ili šta li !?
[ Dusan Kondic @ 28.11.2010. 06:32 ] @
Da li se Update komandi Vašeg adaptera, za ogovarajući parametar, prosleđuje vrednost TextBox.Text, ili neki Bind-ovani string?
[ nessoje @ 28.11.2010. 12:39 ] @
TextBox je bindovan sa odgovarajućim poljem u bazi. Ono što ja hoću, a što sam bezbroj puta radio u Win formsima, je da umesto da u TextBox rucno kucam neki string
a onda izvršim snimanje, TextBox-u prosledim neki string iz koda.
Konkretno, klijent zahteva da mu se prilikom rada u aplikaciiji broj fakture automatski unosi u bazu i to u formatu prijemnica(otpremnica)/tekucaGodina/IDfakture. U proceduri to sve uradim, dobijem željeni string, prosledim ga TetxtBox-a ali neće da snimi u bazu. Ponavljam u Win formsima je to oubičajeni rutinski posao (TextBox.Text = "nekiString", onda snimiš i to je to).
Naravno, postoji uvek mogućnost da se update baze vrši preko ADO.NET-a odnosno ExecuteNonQuery al' sam se baš zainatio da odgonetnem u čemu je problem.