[ vortex77 @ 29.11.2010. 08:27 ] @
Pozdrav,

da li neko može da mi predloži kvalitetno rešenje za video konferenciju ?

Potrebno je omogućiti prenos video i audio zapisa u real-time-u za max 10 korisnika (nešto nalik internet podučavanju), pri čemu je dovoljno ostvariti komunikaciju 1-n :
- predavač - uz slanje video i audio signala dovoljno je omogućiti samo audio prijem od ostalih korisnika (postavljanje pitanja)
- ostali - video i audio prijem od predavača

Programe koje sam uspeo da pronadjem do sada uglavnom nude daleko veći spektar mogućnosti, a samim tim i visoke cene njihovih proizvoda.

Uglavnom, bilo kakav predlog bi bio dobrodošao
[ igor.vitorac @ 29.11.2010. 08:41 ] @
Citat:
vortex77: Pozdrav,

da li neko može da mi predloži kvalitetno rešenje za video konferenciju ?

Potrebno je omogućiti prenos video i audio zapisa u real-time-u za max 10 korisnika (nešto nalik internet podučavanju), pri čemu je dovoljno ostvariti komunikaciju 1-n :
- predavač - uz slanje video i audio signala dovoljno je omogućiti samo audio prijem od ostalih korisnika (postavljanje pitanja)
- ostali - video i audio prijem od predavača

Programe koje sam uspeo da pronadjem do sada uglavnom nude daleko veći spektar mogućnosti, a samim tim i visoke cene njihovih proizvoda.

Uglavnom, bilo kakav predlog bi bio dobrodošao :D


- Da li je samo za kompanijsku mrezu (LAN) ili su krajnji korisnici internet user-i?
- Koja su ogranicenja sto se tice bandwidth-a?
- Koja resenja ste probali do sada?
[ vortex77 @ 29.11.2010. 09:13 ] @
Citat:
- Da li je samo za kompanijsku mrezu (LAN) ili su krajnji korisnici internet user-i?

Komunikacija bi se bazirala na internet pristupu

Citat:
- Koja su ogranicenja sto se tice bandwidth-a?

Bandwidth zavisi od potreba software-a u granicama trenutno dostupnih brzina na nasem trzistu

Citat:
- Koja resenja ste probali do sada?

Za sada je sve u domenu idejnog projekta. Proizvode koje sam uspeo da pronadjem za sada su LG-ev LifeSize, Microsoft-ov Lync i naravno Skype.

Područje video konferencija je novo za mene, pa je bilo koja pomoć više nego dobrodošla.

[ igor.vitorac @ 29.11.2010. 09:54 ] @

Mozda bi WebEx mogao da posluzi.