[ johnnyc @ 30.11.2010. 16:43 ] @
Pozdrav,

Imam samsung S 5230, kupljen kod Telenora. Ok je radio.

Ali nakon jednog (normalnog) ukljucivanja, pojavio se dial-pad, sa porukom "Zakljucavanje telefona" i poljem za upis telefonskog broja, i mogucnosti da pozovem jedino SOS.

Ako unesem PIN code, javlja mi da je pogresan ("Neispravna sifra SIM kartice").

Karticu sam isprobao u drugom telefonu, i ona je ispravna.


Nisam bas najbolje objasnio, ali... Da li se ovo moze nekako popraviti?



Hvala unapred!
[ stukovaditelj @ 30.11.2010. 17:21 ] @
.... si probao da ukucaš fabričku šifru "00000000" ( 8 puta nula - bez navodnika) ?.... ako je napisao da je zamrznut.... samo profesionalni aparat za dekodiranje moze da ga povrati....
[ johnnyc @ 30.11.2010. 17:39 ] @
Probao sam, ali isto dobijam poruku Neispravna sifra SIM kartice.

U Telenoru traze 2000 dinara za popravku iako je pod garancijom...

[ stukovaditelj @ 30.11.2010. 18:12 ] @
.... ispada da je nekim čudom aktivirano zaključavanje SIM ... u Telenoru to nebi moglo da se odradi kao deo Garancije .... idi ti to dekodiraj i otključaće ti sve šifre !!!
[ ZZIKA @ 30.11.2010. 18:14 ] @
Nije se sam zaključao.

Pokušaj da se setiš šta si ukucavao u telefon ili da li si telefon nekome davao.

To ti je klasičan KOD telefona koji korisnik sam definiše i uključuje, a standardna vrednost (fabrička): 00000000 kako ti je već čovek u gornjem postu naveo.

Ako nije taj - očigledno ga je neko (ti ili neko tebi blizak) promenio i aktivirao.

To ne potpada pod garanciju, jer ti je to isto kao da si kupio bravu, a izgubio ključ (tvoja greška).


Nisam više u toku (ne radim ovaj posao više) i ne smem da ti preporučim KOD za FULL RESET telefona, jer ... na starijim modelima je to moglo da prođe, ali na novijim možda napravi veliki problem.
[ svakaVamcast @ 30.11.2010. 18:23 ] @
Ne napravi problem (sem sto izbrise sve podatke), ali na ovom modelu to ne moze da uradi, jer mu ne dopusta unos bilo kakvog koda sem phone code-a.

Mala caka kod broadcom telefona, tako da preostaje jedino varijanta cije pominjanje je zabranjeno pravilima foruma :)