[ Bope @ 30.11.2010. 17:06 ] @
php timezone je namesten na "CET", ali sam na netu citao da MySql-ov "NOW" upisuje u bazu vreme po "UTC". Kako da promenim timezone vremena koje ce biti upisano u bazu?
Jel moze "automatski", ili ipak mora da se "pretace" iz now()-a u php pa onda nazad u mysql?
[ bogdan.kecman @ 30.11.2010. 17:24 ] @
gde si po netu citao da upisuje po utc-u ?! zasto nisi pogledao oficijenu stranu?

Citat:

Returns the current date and time as a value in 'YYYY-MM-DD HH:MM:SS' or YYYYMMDDHHMMSS.uuuuuu format, depending on whether the function is used in a string or numeric context. The value is expressed in the current time zone.


dakle, ako ti je na serveru upisana vremenska zona kako treba .. isto kao sto ce php da ti vraca serversku vremensku zonu, mysql nije nista mnogo drugaciji ...

za UTC postoji UTC_DATE, UTC_TIME, UTC_TIMESTAMP

ako ti se ne svidja serverski tz koristi convert_tz ili promeni isti http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/time-zone-support.html
[ Bope @ 30.11.2010. 18:57 ] @
hvala!
samo, sad nikako da pronadjem stranu gde sam ja procitao da now() vraca UTC :))))
[ bogdan.kecman @ 30.11.2010. 22:07 ] @
*uvek* prvo odes na mysql sajt i overis dokumentaciju ... na svakoj strani sa dokumentacijom imas ispod i komentare .. tako da u 99.999% slucajeva tu nalazis resenje svog problema

uvek gledaj dokumentaciju za mysql koji koristis, neke stvari se menjaju kroz verzije
[ Miroslav Ćurčić @ 01.12.2010. 14:24 ] @
Verovatno si pomešao sa PHP-ovom funkcijom time() koja stvarno vraća UTC.