[ dragan54 @ 01.12.2010. 21:59 ] @
Zavrsim film, sve izmontirano, hocu da prebacim u MPEG2 fomat, eksportujem ga i enkoder pocne da radi a
tada stane i prijavi ovu gresku. Napise sledece-

Adobe Mdia Encoder CS4 has encountered a problem and needs to close.
We are sory for the inconvenience.
A prikaze gresku -na adobe media encoder.exe failu AppVer 4.2.0.0.
Mod Name walchfolder.dll

Reinstalirao sam master CS4 ali on prikazuje opet istu gresku. Zna li neko sta raditi?
[ Stranger2 @ 02.12.2010. 00:24 ] @
Citat:
Mod Name walchfolder.dll

Watch folder je mogucnost nekih alata za konvertovanje da se odredjeni folder definise kao "vruci" tj. u njega samo ubacis video fajl i konverter cim ga primeti odmah pocene da konvertuje. ... Ti sad proveri u opcijama da l isi negde podesavao u vez itoga. Takodje otkrij na koji folder je mozda podesena ta opcija i taj folder isprazni jer je mozda u njemu ostecen fajl.

Dodatno pitanje, da li je ranije bilo sve i redu ili sada prvi put probavas tu funkciju u CS4 ?
[ dragan54 @ 02.12.2010. 21:35 ] @
Ranije je Premier i enkoder dobro radio, odradjeno je dosta filmova i emisija i problem se pojavio naglo pre cca 10-tak dana.

Enkoder pocne da radi, naleti na jedan odredjeni fail u
Document and Settings/defalt/temp/.....i tada prijavi gresku, pa sve stane. Ja u folderu default ne mogu da pronadjem taj fail koji enkoder zakucava, verovatno je skriven, a verovatno bi se njegovim brisanjem stvar resila.
Kako da te adobe failove koji su nevidljivi ucinim vidljivim?
[ Stranger2 @ 03.12.2010. 00:41 ] @
Ne mogu biti potpuno nevidljivi. Moze samo biti da im je ukljucen property "hidden". To u opcijama winows explorera mozes da ukljucis. Ako ga i dalje ne vidis onda nije u pitanju taj folder vec neki drugi.

Otvori properties od tog foldera i pogledaj koliki je "Size", koliko kilobajta ili megabajta. Ako pise nula onda nema nista u tom folderu.

Takodje mozes pokusati obrisati ceo taj folder ako si siguran da je u njemu problematicni fajl.

Citat:
Document and Settings/defalt/temp/

Gde si procitao ovu putanju ?
ovo "default" je mozda zamena za trenutni user name, na primer umesto default treba da pise tvoje korisnicko ime ili nesto slicno...
[ dragan54 @ 03.12.2010. 12:39 ] @
Enkoder zakucava na odredjenom failu (koji se verovatno nalazio u projektu koji je ranije uradjen bez ikakvih problema) u folderu sa temp failovima - oni se ne daju obrisati.
Inace, taj fail ja u temp folderu uopste ne mogu naci, a hteo sam da ga obrisem, ali corak

Putanju sa default sam dobio sa enkodera - tu zakuca.

Na forumu http://forums.adobe.com/thread/313776 prijatelj mi je pronasao slican problem koji su oni resili brisanjem faila Watch Mapa info.xml,
ali ja tu mapu u XP-u ne mogu nikako da pronadjem. Ne znam, mozda je to resenje dobro, ako se pronadje fail, sta mislis?
[ Stranger2 @ 03.12.2010. 15:29 ] @
Citat:
Ne znam, mozda je to resenje dobro, ako se pronadje fail, sta mislis?
To je prvo sto bih ja obavio kada bi imao taj problem.

Evo probaj ovako da uradis:
- Ukljuci prikaz hidden fajlova i foldera u windowsu.
- Skini microsoft sysinternals paket besplatnih programa.
- tu imas process explorer (procexp.exe) koji je naprednija zamena za windowsov task manager.
- tu posmatraj koji tacno procesi budu pokrenuti sa adobe premierom. verovatno je bitan samo taj encoder.exe ali mozda ima i neki drugi bitan.
- Imas takodje u pomenutom paketu program Process Monitor (procmon.exe) koji moze da prikaze sve promene i operacijasa fajlovima koje se desavaju. Mozes u njemu podesiti filtrranje tako da ti prikaze samo ono sto radi problematicni "encoder.exe" i tako ces saznati gde je tacno fajl na kojem taj program radi u trenutku kada se pojavi greska. To nie bas jednostavno ali provereno moze sa tim alatom to d ase sazna.
- Sada iskljuci sve adobe programe regularno a zatim kroz process explorer iskljui sve procese koje je pokrenuo premiere i drugi adobe programi. Tako ces dobiti potpun pristup tim fajlovima i moci ces da ih obrises.
- Nakon brisanja restartuj kompjuter zato da bi potrebni adobe procesi ponovo bili rehularno pokrenuti i onda mozes ponovo startovati premiere.

Citat:
Watch folder je mogucnost nekih alata za konvertovanje da se odredjeni folder definise kao "vruci" tj. u njega samo ubacis video fajl i konverter cim ga primeti odmah pocene da konvertuje. ... Ti sad proveri u opcijama da l isi negde podesavao u vez itoga. Takodje otkrij na koji folder je mozda podesena ta opcija i taj folder isprazni jer je mozda u njemu ostecen fajl.
Setio sam se da je ova funkcija "watch folder" verovatno interne tj. adobe sam podesi neki temp folder za ovu svrhu i onda sam automatski premesta potreba fajlove od projekta u taj folder. Verovatno tu ne dozvoljava nista da se podesi ali vredi da ipak pretreses opcije i vidis da li mozda mogu da se biraju lokacije njegovih temp foldera.
[ dragan54 @ 09.12.2010. 09:48 ] @
Ocigledno je problem u enkoderu. Pokusao sam da ga izbrisem, ali adobe posle restarta ne primcuje razliku. Moracu najverovatnije da drugi put reinstaliram CS4 ali i dalje nemam mnogo nade da c se stvar popravioti. Poslusao sam sve vase savet ali stvar nisam popravio. Pozdrav