[ UpoznajSrbiju @ 06.12.2010. 00:24 ] @
Zanima me kako da odredim cene pozicija za reklame na sajtu. Znam da to zavisi od posete, to mi je potpuno jasno, ali ne znam kako da dodjem do liste sajtova koji imaju pribliznu posetu kao ja (alexa mi je blago nepotpuna pogotovu za nase trziste...), kako bih mogao da uradim neku analizu njihovih cena, pa prema tome formiram i svoje.

Ok, znam koliko kostaju na blicu, b92 itd, ali ja sam daleko od toga jos uvek.

Ako imate bilo kakva iskustva, ili znate neka pravila, imate ideje, pomazite :)
[ InFlames20 @ 06.12.2010. 07:30 ] @
Možeš pokušati s ovim alatom da odrediš približnu posjetu nekog sajta:
www.google.com/adplanner/

A cijena njihovog oglašavanja? Pa ako daju mogućnost oglašavanja onda vrlo vjerojatno imaju negdje na sajtu nekakav media kit ili sl. gdje im piše kolike su im cijene oglašavanja i za koju veličinu banera te na kojoj poziciji, a onda uz cijene im piše najčešće i posjeta. Ako ne piše ništa onda ih kontaktiraš. Simple as that ;)
[ UpoznajSrbiju @ 06.12.2010. 07:47 ] @
ok, to mi ne pomaze puno, posto u tom slucaju treba da pretpostavim za neki site da je slican, pa da proverim preko adplanera, pa mozda jeste, mozda nije, pa tako za sledeci site i tako dalje... meni treba obrnuti mehanizam, ako postoji...

ali hvala na vremenu :)
[ DR83 @ 06.12.2010. 11:44 ] @
Pa sta hoces, da ti neko odmah kaze cenu za tvoj sajt, i to u paru?!

Ne ide to bas tako, brajko.

Nista na netu nije toliko egzaktno.

[ UpoznajSrbiju @ 06.12.2010. 12:09 ] @
Bojim se da nisi pazljivo procitao ono sto sam napisao... nisam ni jednog momenta trazio da mi neko odredi cenu... niti sam trazio alat za to...

moje je pitanje bilo postoji li mogucnost da se nekako dodje do neke liste sajtova sa slicnom posetom... Uredno sam se zahvalio InFlames-u za njegovo vreme i predlog, ali mi to ne zavrsava posao...

E sad, to sto to neko shvata suvise licno (a znam da InFlames ne shvata, on je decko uradio sto je do njega), za to zaista nemam resenje.

I svakako hvala i tebi "brajko" na vremenu, iako nije bilo usmereno na pomoc meni, vec na iznosenje neceg ociglednog, sto bas i nema veze sa temom...
[ cozi @ 06.12.2010. 16:01 ] @
Pokusaj sa http://snajper.rs/ ako sam dobro shvatio sta trazis.