[ Igor88 @ 06.12.2010. 12:19 ] @
Društvo, juče sam nabacio Garmin City Navigator Europe NT 2010 for Mapsource u svoju trupku.
Na telefonu je bila verzija 5.0.0.20, AdriaRoute 2.2 i SCG 1.9 čini mi se. To sam pobrisao, formatirao karticu, nabacio verziju 5.0.0.50 i mapu Evrope (na kartici teška oko 2 GB). Sve je prošlo OK prilikom instalacije, ali sada je telefon prolupao. Kada pokrenem Garmin i zatvorim aplikaciju, nedugo zatim se telefon restartuje i više ne prepoznaje memorijsku karticu niti Garmin software uopšte, koji je naravno, na memoriji telefona. Ponovio sam postupak instalacije nekoliko puta (format kartice, brisanje Garmina...) ali problem ostaje. Probao sam i novu mapu na prijašnju verziju 5.0.0.20 ali opet isti problem. Ja shvatam da npr. neće da radi aplikacija kako treba iz nije važno kojih razloga, ali što bi mi rušila telefon i karticu u trenutcima kad aplikacija uopšte nije aktivirana na telefonu?
Posljednji put kad mi je javljao da nevidi karticu, nakon formata kartice nestala mi je garmin aplikacija (koja je na memoriji telefona) i ne vidi je nikako, niti imam opciju da odradim uninstall a znam da je nisam obrisao.
Ima li neko možda ideju šta se ovde dešava dešava...



[Ovu poruku je menjao gilechampion dana 06.12.2010. u 14:19 GMT+1]
[ miki069 @ 07.12.2010. 00:26 ] @
Bekapuj imenik i sve bitne podatke iz telefona.
Uradi full reset kucajući kod *#7370#
Kada traži šifru 00000000 (osam nula).

[ Igor88 @ 07.12.2010. 12:31 ] @
Odradjeno, doduse bez backup-a, al trupka se povratila u normalno stanje. Garmin radi ok, i to ne samo ok vec nevjerovatno dobro. Nadje GPS malte ne trenutno, ali "samo" kada nema nista drugo na kartici osim mapa.
Hvala!
[ dejanod @ 28.03.2011. 23:19 ] @
izvrsi bekap.
[ Igor88 @ 30.04.2011. 13:32 ] @
Imam jedan problem, pa da ne otvaram novu temu.
Par puta mi je ispao telefon i izgleda kao da se antena GPS-a otkačila (možda je negdje izgubio kontak na štampanoj), jer telefon više nije u stanju da pronađe niti jedan satelit.
Interesuje me da li možda znate na kom mjestu se nalazi antena gps-a na ovom telefonu, pa da krenem sa rasturanjem trupke, te da li je uopšte moguće rastaviti isti a da na kraju ne budu vidljiva fizička oštećenja?

Našao sam ovo. Predpostavljam da je ovo negdje u dnu telefona, ispod tastature. Ako može neko da u paint-u iscrta koji je kontakt u pitanju, ili šta već.



[Ovu poruku je menjao gilechampion dana 30.04.2011. u 14:47 GMT+1]