[ nkolarsu @ 11.12.2010. 18:32 ] @
Sa osql -S .... mogu da se konektujem na remote server, mogu da napravim selekt i rezultat se vidi.
Konekciju nemogu da napravim iz Sql server management studija. Server i instanca se vide ali prilikom konektovanja dobijam gresku SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locatin Server/Instance Specified) (Microsoft SQL Server). Na bazi je omogucen TCP, remote konekcija takodje, u registriju IPALL slusa port 1433, autentifikaciona konekcija je podesena. Konekciju nemogu ostvariti takodje ni iz C# sa konekcionim stringom
connectionString = @"Data Source=XXXXXXX\SQLEXPRESS;Initial Catalog=xxxxxx;User ID=sa;Password=xxxxxxx";
Jel ima neko ideju?
[ Dusan Kondic @ 12.12.2010. 07:43 ] @
Pokušaj na brzinu da pristupiš sa isključenim firewall-om i/ili anti-virus-om.
Možda postoji neka zabrana na nivou aplikacija (naročito ako je instaliran ESET).
[ nkolarsu @ 12.12.2010. 14:47 ] @
Konekciju sam uspeo da napravim iz Sql server management studija. Problem je bio u DNS-u. Konekciju sam ostvario ukucavanjem ip adrese, medjutim jos uvek nemogu da se konektujem iz Visual Studija. Kod konekcije u VS sam definisao ime instance medjutim ni dalje preko konekcionog stringa konekcija neuspeva.
[ nkolarsu @ 12.12.2010. 16:00 ] @
uspeo sam konekciju na defaultni instance sqlexpress ..... instance sa drugacijim nazivom neide .... nista, neka bude default :)
dusane hvala ....
[ Dusan Kondic @ 13.12.2010. 06:54 ] @
Nema na čemu. Sam si došao do rešenja.
Da dodam još par vodilja za one koji nalete na slične probleme.
Moji najčešći problemi kod konektovanja su:
- user-u nisu dodate odgovarajuće privilegije
- firewall ili anti-virus blokiraju pristup (nije omogućen port 1433)
- nije startovan SQL Browser
- TCP/IP je omogućen na samo jednom od "SQL Native Client 10.0 Configuration (32-bit)"
i "SQL Native Client 10.0 Configuration (32-bit)" u slučaju kada postoje oba
Pozdrav
[ nkolarsu @ 13.12.2010. 15:07 ] @
Kakva su tvoja iskustva sa konektovanjem na neku instancu koja nije default? Da li imas iskustva sa radom na vise instanci? Pozdrav.