[ mkvb @ 12.12.2010. 13:17 ] @
E ovako, imam laptop na kome koristim Telenor 3G internet. Modem je Huawei E1552, sve to radi odlicno i nemam zamerke.

Sa druge strane imam HTC Magic sa Androidom 2.2.1 (Cyanogen rom), aktiviran mi je Telenor klik ali tih 10 Mb mi jako brzo ode.

Da li mogu nekako, preko USBa ili preko WiFi-ja da uzimam net sa racunara i koristim ga na fonu?

Vidim da se pominje ad hoc veza ali nisam bas upucen i google mi nije bas naklonjen pa ako neko ima iskustva i znanje bicu zahvalan na pomoci.

Malo mi je smor stalno vaditi sim karticu iz modema kad mi zatreba net na telefonu.
Thanks
[ Backy @ 12.12.2010. 17:03 ] @
10 ili 150mb? 150 je dosta za skoro sve telefonske potrebe ako imaš i nekakvu drugu konekciju za svakodnevni surf i download...
ne znam za andorid, ali kad windows mobile spojim preko usba on se automatski konektuje... jedino što mi je nelogično: ako imaš modem i kompjuter, zašto bi gledao bilo šta na telefonu?
[ mkvb @ 12.12.2010. 17:25 ] @
150Mb, omakla mi se petica...

U svakom slucaju uspeo sam da odradim sta mi je potrebno. Napravio sam ad hoc vezu laptop-telefon i sve to funkcionise odlicno.
Manage Wireless Networks - Add - Create ad hoc network - Secure sa sifrom i to je to. Fon pronadje wireless mrezu, pristupi i ima internet

Pa jel znas kako, volim da isprobavam nove romove, cesto skidam sa marketa i brisem sta mi se ne svidja... veruj mi na androidu ode brzo tih 150Mb ako ga podesavas od nule par puta mesecno. Aktuelne aplikacije mogu da budu i po 15, 20Mb... A u odnosu na win mobile, android internet koristi za mnoge druge stvari pored maila...

A i lepsa polovina mi ima android tako da je veoma korisno imati wireless u stanu

Pozz
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2010. 17:54 ] @
Ako imas visak 40ak evra, mozes kupiti neki wireless ruter u koji ubodes telenor modem, imas wireless u stanu, koristis ga kako sa laptopa tako i sa telefona... ima tp-link modela koji podrzavaju ovako nesto... pogledaj.
[ mkvb @ 12.12.2010. 18:18 ] @
Hvala znam za to, ovo je besplatno, opet imam net na laptopu i na fonu i besplatno je. Sto je najbitnije sasvim mi je dovoljno, kao sto sam vec napisao, cisto da ne moram menjati sim kartice da bih odradio sinhronizaciju.


Sto se mene tice tema moze pod kljuc ili da se brise.