[ anon87664 @ 12.12.2010. 18:43 ] @
Pozdrav svima,
Imam pitanje...
Hteo bih da kupim USB adapter EASYCAP 2.0 koji bi mi sluzio za snimanje/nadzor ulaza u atelje...
Treba da snima barem 2,3 dana bez prekida kada ja nisam u ateljeu...
Imam HD koji ima prostra oko 55 GB...
Recite mi da li je to moguce sa ovim adapterom ???


EasyCAP USB 2.0 Video Adapter sa zvukom, može da snimi visoko kvalitetne video i audio datoteke direktno preko USB 2.0 interfejsa bez zvučne kartice. Instalacija je vrlo jednostavna i eksterno napajanje nije potrebno. Takođe ima i zatvoren profesionalni video editing softver Ulead video studio 8.0 SE DVD koji obezbeđuje najbolje funkcije za uređivanje snimaka. Video Studio je video uređivački pogram koji omogućava obradu snimaka, kao i da ih pravite. Novi video studio pomaže i iskusnim korisnicima da naprave moderan film u samo tri koraka. Snimite i podelite realizovane projekte na DVD, trake, Veb i mobilne uređaje. Brz rendering i u realnom vremenu znači manje vremena čekanja i više vremena za kreiranje. Usput, možete da kreirate više specijalnih efekata i snimaka video fajlova, itd ...


OVO JE OPIS UREDJAJA....

Dizajn rešenja:
Video Dekoder: Philips SAA7113
USB 2.0 interfejs: Syntek TDK1160

Prebaciti video snimak ili signal na svoj računar preko USB porta
Snima u video formatu DVD/VCD/MP3/4 pravo na Vaš hard disk
Igrajte video igre (PS2 / 3, Xbox 360, Vii ....) i gledajte na Vašem računaru
Gledajte video na monitoru ili laptop ekranu
Sa profesionalnim i jednostavnim programom za obradu video signala: Ulead Video Studio 10.0 SE
Prebacite video kasete i snimke na DVD
Video i audio snimak je uvek sinhronizovan
Poseduje podršku za višestruki video ulaz preko S-Video i kompozitnog RCA video ulaza
Pretvara računar u potpuno funkcionalnu radnu mašinu za obradu i snimanje video materijala
Super jednostavno podešavanje u minut
Lako pravi snimke za foto album iz video materijala
Pored samog gledanja video snimka na laptop ili desktop računar, možete da snimite kompletan video ili snimak i pravite slike iz različitih uređaja kao što su DV kamkorderi, VCR / DVD plejeri, satelitskog prijemnika, video nadzor sa postojeće bezbednosnog sistema za nadzor i igrati video igrice na PC-u
Odličan video Selektor: glatko prebacivanje video izvora, prebacivanje između računara, kompozitnog video ulaza, ili S-Video ulaza..
Podržava video-sisteme: NTSC, PAL i SECAM
Snap-shot taster za čuvanje fotografija, u BMP ili JPEG datoteci
WDM Kompatibilan
Potpuno kompatibilan sa Microsoft DirectShow
Video nadzor Interfejs: Bilo iz bezbednosnih CCTV kamera ili kamkordera može da se poveže sa ovim uređajem tako da možete pretvoriti vaš računar u sistem video nadzora / monitoringa
Kvalitetan video konferencijski interfejs:
1. Možete biti domaćin video konferencije sa "živim" audio i video snimkom iz kamkordera ili bilo koje video kamere na računar putem ovog adaptera i emitujete preko interneta.
2. Emitujete video spoljnom svetu koristeći svoje omiljene mesindzere ili programe za web kamere
Kompatibilan sa mesindžer aplikacijama: NetMeeting, MSN Messenger, Yahoo Messenger, ICQ.
Program za video konferenciju nije uključen, ali se može besplatno skinuti sa interneta.

Specifikacije:
Dimenzije: 88mm x 28mm x 18mm
Video Rezolucija punog ekrana:
* Sa USB 2.0 vezom: izlazna rezolucije će biti preko celog ekrana DVD-video rezolucije do 720x480 sa 30 fps za NTSC i 720 x 576 na 25 fps za PAL
* Sa USB 1.1 vezom: video rezolucije dostiže do 320k240 sa 30 fps za NTSC i 320k288 u 25 fps za PAL video
Video ulaz: 1 S-Video ulaz i RCA tipa kompozitni video ulaz
Video sistem podržava: NTSC, PAL i SECAM
Podržava sve video formate snimanja, uključujući DV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 sa DiVX kodekom, SVCD / VCD, DVD, AVI, WMV
Visoki MPEG brzine prilagođavanja do 10000K bps
Podržava podešavanje boja, uključujući osvetljenje, kontrast, saturaciju boja i kontrola oštrine
Napaja se preko USB-a. Strujni adapter je nepotreban
Potrošnja energije: 5 VDC, 250mA (maksimalno) preko USB porta
Paket uključuje:
1 x USB VIDEO AUDIO ADAPTER za SNIMANJE VHS NA DVD-HDD- TV KARTICE
1 x Uputstvo za upotrebu (na engleskom jeziku)
1 x CD-ROM-u (sa drajverom i programom za obradu Ulead trail verziju.
[ mulaz @ 12.12.2010. 19:23 ] @
Moze, sto ne bi moglo?
Sve zavisi od kvaliteta i kodeka koji namestis

Evo ti najprostija (i najgluplja) racunica, ako dva sata videa (divx/xvid/x264) ide na 1 cd (nije kvalitet bas nesto, ali nece ni kvalitet tvoje kamere biti bolji), znaci 2sata 0.7gb, 1 sat 0.35gb, ... 3 dana=72h, 0.35gb*72h=25gb

Znaci sa dobrim kodekom (recimo h264), i posto nema puno pokreta na slici, moze jos dosta vise da se stavi u tih 50GB.
[ jamajka980 @ 13.02.2011. 20:35 ] @
A da li ce uvoz materijala biti na neki nacin kompresovan ili sirov prekko ovog adaptera?
Kontam da treba podesiti kodeke ali pitanje se odnosi na to da li moze neka veca rezolucija da se digitalizuje na takav nacin (npr. 1920x1080)?
[ mladja29 @ 16.02.2011. 07:10 ] @
Pri kupovini ovog uređaja dobio sam cd na kome uz drajvere postoje i dva programa. Jedan je Wireless camera watcher a drugi MultiViewer. Multiviewer radi i kada pritisnem video recorder on snimi AVI fajl i sačuva ga. Meni je interesantna bezbednosna primena ali na programu Wireless Camera Watcher (version 1.0) pri aktiviranju mišem na polje Video Recorder dobijem obaveštenje
"Failed to capture AVI file.Stopping capture! The selected compressor may not be compatible with this content"
Menjao sam sve predložene video kompresije, instalirao brdo codeka i ništa. Kakva su iskustva ostalih korisnika i ima li još nekog softvera za video nadzor za ovu spravu?