[ zorroz @ 13.12.2010. 21:02 ] @
Pozdrav drugari,

evo ga i jedan cini mi se ozbiljniji problem...nakon prebacivanja kontakata sa sim kartice sluzbenog mob na Galaxy, i nakon vracanja (ajde tako da kazem) difolt Telenorove sim kartice u Galaxy, nakon kraceg vremena (i to prilikom dizanja sistema) pojavila mi se poruka SIM network unlock PIN , pri cemu mogu ili da unesem trazeni kod ili da odustanem od unosa. Ako odustanem sistem se podize do kraja ali nemam mogucnost pristupa podacima sa kartice a u vrhu ekrana se pojavljuje ikonica sim katice sa crvenim uzvicnikom.
Mozda ovo prebacivanje kontakata i nema veze sa ovom porukom. Mozda je cista koincidencija. Ali je to poslednje sto sam radio pre pojave poruke.

Forumi po netu bruje o ovom problemu! Zna li iko kako da se ovo sr**e resi?
[ miki069 @ 13.12.2010. 21:34 ] @
Jel telefom ima mrežu?
Jel zaključan?
Reklamiraj ga tamo gde si ga kupio.
[ zorroz @ 13.12.2010. 22:42 ] @
Galaxy je do tog kobnog momenta bez problema radio na obe kartice. Situacija se desila nakon svega nedelju dana koristenja. Uzeo preko oglasa. Cuo sam se sa likom. Kaze nece biti problema da ga pogleda i sredi, eventualno zameni. Skontao sam da se tel nekako zakljucao. Kako? Softverski? Hardverski? Nemam pojma
:unsure:
[ zorroz @ 14.12.2010. 09:38 ] @
dakle, ALELUJA! NA XDA forumu pronasao sam alatku Generate Unlock Windows koja na veoma elegantan i brz nacin generise kod za otkljucavanje. PUNA PREPORUKA!