[ Gruja_Srbin @ 15.12.2010. 00:16 ] @
Kada upalim kompjuter izadje mi sledece:

/etc/master.passwd: No such file or directory
/etc/master.passwd: No such file or directory
-sh-2.05b#

U njemu se nalazi CD koj ne mogu da izvadim , tj ne reaguje na komande.

U pitnaju je ovaj kompjuter:


PowerBook G4 17'

Da li neko moze da mi pomogne da ga ponovo osposobim za rad?

Hvala unapred!
[ MacOS @ 15.12.2010. 13:40 ] @
probaj ovo
http://support.apple.com/kb/TS1892?viewlocale=en_US
[ madamov @ 15.12.2010. 15:25 ] @
Da bi izbacio CD, drži dugme na mišu (drži pritisnut trackpad na novijim MacBookovima) dok uključuješ kompjuter sve dok ne izađe CD iz drajva.
[ madamov @ 15.12.2010. 15:29 ] @
Nego, jel' ti to dižeš mašinu u single user modu? master.passwd se koristi samo u tom slučaju ili kada je dozvoljena autentikacija putem BSD lokalnog noda. Uostalom, evo ti komentar iz samog fajla:


Code:
##
# User Database
#
# Note that this file is consulted directly only when the system is running
# in single-user mode.  At other times this information is provided by
# Open Directory.
#
# This file will not be consulted for authentication unless the BSD local node
# is enabled via /Applications/Utilities/Directory Utility.app
#
# See the DirectoryService(8) man page for additional information about
# Open Directory.
[ Gruja_Srbin @ 21.12.2010. 11:37 ] @
Ja samo pritisnem dugme da se upali kompjuter i ovo mi iskoci , skoro sam dobio kompjuter u ovoj fazi.

Pa me zanima da li ima neki postupak da se ovo sredi?
[ madamov @ 21.12.2010. 15:59 ] @
Ko zna ko je tu šta čačkao čim se to pojavljuje, tako da preporučujem frišku instalaciju sistema. Najmanje Tiger (10.4), a ako ima dovoljno RAM-a i GHz-a onda možda i Leopard (10.5).

Jesi li uspeo da izbaciš CD iz drajva?
[ MacOS @ 21.12.2010. 21:06 ] @
I jesi li uopste probao onaj link sto sam ti dao?
[ madamov @ 06.01.2011. 23:25 ] @
I tako po zna koji put ni pisma, ni razglednice da ostatak auditorijuma sazna šta je bilo na kraju.
[ Gruja_Srbin @ 31.05.2011. 23:54 ] @
Izvini te , nije me bilo neko vreme. Da nastavimo...

Udjem u safe mode i pocnem postupak kao sa onog linka sto ste mi dali ali koliko sam video nije mi pomoglo jer vec na prvom koraku zapne.

Kada ukucam Type: mount -uw /

nema efekta. Doduse ja pritisnem ENTER , ali tamo pise dugme Return e sad posto mi je ovo prvi MAC nzn koje je to tacno dugme?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.06.2011. 12:56 ] @
Return = Enter
[ Gruja_Srbin @ 01.06.2011. 18:56 ] @
Uspeo sam da izbacim CD i da ubacim njegov sistemski CD. Komandom C sam uspeo da pokrenem CD. Prvo sam probao da popravim sistem ali je izbacio posle nekog vremena da nije moguce. Zatim sam isao preko opcije da obrise i instalira ali je na nekih 70% stao i vise nije mogao ... izasao je neki EROR. Sada sam rucno obrisao ceo HARD i ponovo pokrenuo instalaciju sistema. Sad je na nekih 10% , predvidjeno vreme po njemu do kraja je oko 2 sata. Iskreno se nadam da ce ovaj put da uspe. Sta misli te koje su sanse?