[ dragancewow @ 17.12.2010. 11:09 ] @
Prebacio sam fajlove - muziku u ipod nano sa Copy trans managerom (ne mogu da koristim ITunes 9 jer nemam SP2 za XP). Fajlovi se nalaze u Ipodu, tamo gde bi trebali da budu - IPod_Control/Music. Ima x direktorijuma sa imenima F1 - F19 i sa jednim fajlom u svakom. Mozda je greska tip fajla - mozda mora da bude aac (ili kako vec ITunes konvertuje).
Ili je problem u playlisti ili nekom drugom sistemskom fajlu koji nije promenjen.
Sa drugim menadzerom sam prebacio nekoliko slika i njih prepoznaje, ali ne mogu da ih otvorim - ipod se gasi. Kamera i snimanje rade, bez problema mogu da prebacim snimljen video.

Sta moze da bude problem ovde?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 14:27 ] @
iPod pušta normalno i mp3 fajlove, tako da nije greška do formata.

Da li ti je taj Copy Trans Man ikada radio, verovatno je problem u njemu i
nacinu na koji napravi XML bazu muzike na iPodu.

Probaj možda neki plugin za WinAmp, kad vec ne možeš noviji iTunes.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 17.12.2010. u 15:41 GMT+1]
[ dragancewow @ 17.12.2010. 18:52 ] @
Plugin za Winamp ne radi, probao sam za Windows Media Player. I sa njim sam uspeo da prebacim fajlove, on ih je sve stavio u jedan direktorijum. Problem je ostao - IPod nista ne vidi.

I Copy Trans Manager radi normalno, bez problema mogu da prebacim sa Ipod-a na komp, ili da obrisem.

Jel to znaci da je problem u XML fajlu? Jel mogu to nekako da popravim?

Jos jedna stvar. Oba programa mi prijavljuju da je IPod u read only rezimu. Jel mozda to uzrok problema?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 21:31 ] @
Probaj da formatiras iPod. Imas na Appleovom sajtu uputstvo koji se tasteri
pritisnu i kako, pa probaj onda sa sinhronizacijom.

Da li je taj iPod bio negde drugde prijavljen na neki iTunes ili je od
starta kod tebe?

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 17.12.2010. u 23:20 GMT+1]
[ dragancewow @ 17.12.2010. 21:45 ] @

Nije bio nigde, od starta je kod mene. ITunes je prijavio da ne prepoznaje IPod, odnosno da mora da se update-je na verziju 9 ili visu.

Formatiranje je - reset? Da obrisem sve sto ima na njemu ukljucujuci i firmware? Hocu li sigurno moci da ga povratim posle?


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 22:22 ] @
Da, reset. Firmware nije na mestu kome možeš pristupiti.