[ Arrow @ 15.12.2010. 05:39 ] @
Probao sam i tu E2 i imam isti problem kao i sa originalnim firmware-om:
unutra HDD nece da radi, jednostavno ga AZBOX ne vidi.

Probao sam 3 HDD-a razlicita i velicine i proizvodjaca i nista. Cim ih prebacim na USB - RADE.
I formatiram ih na AZ i vratim unutra - ne rade, ni na original ni na E2.
Probao sam da prebacim i na SATA150 mod - nista, isti problem.

Prvenstveno sam uzeo risiver da bih napravio multimedia centar u spavacoj sobi, ali izgleda od toga nista.

Drugi problem, stavim 8Gb USB stik, prepozna ga, formatiram ga i sve je ok dok ne krenem da snimam nesto na njega.
Onda se jednostavno ukljuci snimanje i svetli led na flesu, kao da snima, medjutim risiver prestane da reaguje na komande, ni stop ni bilo sta... pa se posle nekog vremena od 30-tak sekundi seti sta je pritisnuto pa izvrsi komandu. Snimanje mi uspe, recimo svaki treci put.
Veci je zapravo problem da zaustavim snimanje nego da ga pustim... ako razumete.

Ne znam za druge dal imaju ovakav problem, ja sam mislio da je konkretno do tog koji imam, pa sam u Deltakomu kupio drugi (drugi dobavljac) i stvar je ista, isto se ponasa.


So reprodukovanja video HD materijala nisam ni stigao jos, zbog ovih problema, kao ni da probam emulatore i ostale "gedzete" ovog uredjaja.


Ima li neka pomoc, ili da vracam risivere?
[ Zeusplus @ 15.12.2010. 14:38 ] @
@Arrow cudi me da ti u Azu ne radi hdd, kod aza u originalnom fw multimedija je super znaci formatiraj bilo gdje u ex3 hard disk stavi ga u azbox-premium i to funkcionise, za enigmu2 jos nije sve reseno ali u njegovom fw makar ja sa nekoliko azboxova nisam imao problema a i sa nekoliko razlicitih hdd isto, a sto se tice snimanja bilo je verzija originalnog fw gdje to nije funkcionisalo ali na nekoliko verzija je sve radilo ne mogu sad napamet da se setim stabilnih verzija fw ali treba malo proguglati imali su mnogi takve probleme pa su se vracali na one verzije gde je sve radilo dobro.
Znaci moj savet ti je probaj dosta verzija fw i resices probleme snimanja a i probleme hdd, makar sam ja tako resavao.
[ Arrow @ 15.12.2010. 16:58 ] @
Pokusavam...

Trenutno stanje je da preko USB-a vezan HDD radi, dakle formatiram ga i vratim unutra na SATA, i nece da radi.
HDD vezan na USB snima kako treba, i reprodukuje, bar ono sto sam na blic testirao. Mozda je USB flash previse spor za snimanje i zato prvi problem, videcemo.

Evo danas sam kupio 1Tb Samsung F3 model HD103SJ i nece ni sa njim, na SATA.
Jedino da kupi neko USB kuciste za HDD, a to nije resenje, slozicete se.
Vidim veliki broj ljudi koji se zale otprilike na ovo isto, s tim da ih je odredjeni broj to resio a neki i nisu.
E2 mi ne treba za sada, ovo je prvenstveno multimedia terminal za spavacu sobu, nadam se da cu nesto uraditi pre nego sto mi padne mrak i vratim nazad uredjaje.

Slika je osetno boljeg kvaliteta u odnosu na DM. To mi se svidja. Ostalo jos nisam nista uspeo da uporedim, dok ovo ne proradi.
Daljinac lepo lezi u ruci i menjanje opcija ide komotno i nije losije nego na DM800.

Nocas cu da probam svasta od firmware-a, a bio bih zahvalan ako bi me neko uputio na link na stare verzije originalnog FW jer ih vise nema na onom zvanicnom sajtu.
Hvala.
[ sofrenic @ 15.12.2010. 17:56 ] @
Pazi, interni HD ubacuješ sa originalnim kablom koji je došao uz AzBox i na plastični svič nipošto na 4 gole žičice koje se nalaze ispod. Suprotno može biti velikih problema,., napr da je stradao data swich, da risiver uopšte ne vidi Tv Mod, da ne prepoznaje umetnuti USB. Znači uvek interni HD spajati sa originalnim kablom koji je došao u pakovanju sa AzBox-om.

Link sa starim verzijama FW je: http://fw.azupd.com/
[ Arrow @ 15.12.2010. 19:28 ] @
Hvala Sofrenicu,

Upravo tako i probam, znam za probleme kad se nabode hdd power kabl tamo gde ne treba, i nije takva situacija, dakle sve po standardu kacim.
Imam tu stranicu, to je ona koju sam pomenuo ali tu je najstariji firmware azbox-0.9.4625-patch.bin a ja trazim jos starije da probam, kazu da sa prvim firmware-om rade HDD unutra bez problema.

Ja ne znam, jesam li ja ovo zalomio kako ne treba ili i kod vas hdd unutra nije dobra ideja?
Ako je neko upario HDD sa AZBOX-om neka mi molim Vas kaze koji model HDD i koji firmware odoh sutra da kupim takav HDD.
Nemam pri ruci ni jedan mali hdd 2,5 da probam sa njim.
[ Arrow @ 16.12.2010. 07:41 ] @
Probam poslednjih sat vremena i ne radi.
[ sofrenic @ 16.12.2010. 13:44 ] @
Kada priključiš preko USB radi a kada priključiš unutra onda ne radi. Ako sam dobro razumeo
[ Arrow @ 16.12.2010. 21:23 ] @
Citat:
sofrenic: Kada priključiš preko USB radi a kada priključiš unutra onda ne radi. Ako sam dobro razumeo
Citat:
sofrenic: Kada priključiš preko USB radi a kada priključiš unutra onda ne radi. Ako sam dobro razumeo
Citat:
sofrenic: Kada priključiš preko USB radi a kada priključiš unutra onda ne radi. Ako sam dobro razumeo


Upravo tako.

Svaki od sad vec 4 pomeutih harddiskova radi preko USB-a na AZBOX-u, dok na unutrasnjem SATA konektoru ne.
Dakle, da iskljucim ama bas ve mogucnosti da je do nekog drugog faktora, probao sam cak i sledece:

Napajanje za HDD dovedeno posebno od napajanja sa PC-ja. SATA kabl stavljen drugi. Ne radi.

Napajanje iz AZBOX-a a SATA povezan na SATA2USB adapter - radi (na USB-u).

Nezavisno napajanje i USB rack - radi (na USB-u).

Napajanje AZBOX, SATA kabl AZBOX (kako bi po pravilu trebalo) - ne radi.





Dakle, kako god nakacio na SATA unutrasnji - ne radi.
I sad sam vec probao i sve druge firmware i zvanicno - ne radi. Probao sam i onaj najnoviji E2 od juce.
Hardovi su 2 x WD (od 40gb i 80gb iz brand masina), 500Gb Seagate (koji sam prodao i dokupio za veci i brzi po meni best buy Samsung F3 HD103SJ) . Probao sam i da ih stavim FAT32 formatirane, i ne formatirane i formatirane pod AZBOX-om (jer na USB rade odlicno). Probao i SATA150 jumper na njih da stavim, opet isto.


Zato pitah, po poslednji put, ima li kome da radi unutrasnji SATA konektor sa nekim diskom da idem da kupim taj disk i stavim taj firmware i da zavrsim ovu muku.


Evo kako bih ja to voleo da nakacim:

[ Zeusplus @ 16.12.2010. 21:49 ] @
Ovako ja sam u Az box premium stavljao 3 vrste HDD znaci hitachi 640gb, WD Caviar Green 1TB a trenutno u risiveru je hitachi 320bg i svi oni rade bez problema, mislim da to nije do HDD, pa evo sad je ova zadnja e2 i bez problema vidim hdd i pustao sam filmove mkv, avi i titl radi, a ne radi snimanje zbog enigme2 jer jos nije zavrseno i to su naznacili da jos ne radi.
[ Arrow @ 16.12.2010. 22:22 ] @
Hvala,

Znaci da vratim ja ovo lepo i cekam neku drugu turu.
Po meni je ocigledan zakljucak da je SATA konektor ne ispravan.

Pregledacu sutra celu mrezu oko SATA interfejsa, mozda nesto nadjem da ne radi.


U medjuvremenu sam dosta trazio po netu i uglavnom kada je problem oko hdd-a to je QF3.
E sad pitanje, posto sam gledao i trazio, al u BG nisam nasao, da li neko ima ili moze da nabavi taj tranzistor, da zamenim cisto da mi savest bude mirna.
Mozda radi al neadekvatno, ni sam vise pametan nisam cime da ga mucim...
[ sofrenic @ 16.12.2010. 23:33 ] @
QF3 crkava samo kada je HD neispravno povezivan sa uređajem i posle toga HD-ove možeš menjati koliko hoćeš nijedan neće raditi
[ Arrow @ 17.12.2010. 09:47 ] @
Sto ovde nije slucaj...

Ali rekoh da proverim svejedno.
[ sofrenic @ 20.12.2010. 08:33 ] @
Neuobičajene pojave se vežu za tvoj azbox, zreo je za servis pa da expert pogleda šta mu je. Bojim se da će lokalni serviseri teško otkloniti problem.
Pokušaj ga malo duže vreme ostaviti iskopčanog iz struje, kada ga ponovo upališ ako ne bude TV Mod-a definitivno QF3 pravi problem
[ aca-81 @ 20.12.2010. 12:17 ] @
Ja sam hteo da kupim za sebe AzBox elite,prodao sam juce svoj dm 7020...
i posle razgovora sa @arrow-om sam odlucio da ga ne kupujem

On covek ima 3 komada kako sam ga ja razumeo i problem ima sa sva 3
Aj da kazemo da taj jedan nije uredu,ali njega zezaju sva 3 ?

Razocarao sam se mnogo a AZ mi se cinio kao dobra kupovina, i sada ne znam ni sam sta da kupim.
[ Arrow @ 20.12.2010. 23:07 ] @
NA trecem me, gle cuda, ne zezaju hdd-ovi.

Cak sta vise sva 3 koja sam probao rade, i to bez obzira na firmware koji je unutra i bez obzira na SATA 150 ili SATA 300 podesavanje samog HDD-a.
I snimanje na HDD radi korektno, bar koliko sam na kratko probao sa firmware-om 0.950020 ili tako nesto... onaj najnoviji zvanicni.
Na Enigmi2 je bilo problema, HDD se gasio na pola rada sam od sebe, kao da nema dovoljno jako napajanje, pa onda samo se cuje kako ide u off...

E sad...
Daleko od toga da je sve kako treba... agonija se nastavlja...

Kako uredjaj treba da bude multimedia terminal u spavacoj sobi, konekcija na internu mrezu ide preko WiFi-ja kog svaki Premium ima.
Ima, zaista, ali kako to funcionise u praksi? Pa evo ovako:

Kompletna kuca i okolina je pokrivena Cisco/Linksys opremom (ja je preferiram jer sam dosta sa njima radio i za te pare pruzaju veoma solidne mogucnosti).
Standard veze je klasican B/G auto, pokrivenost signala izuzetna, koristim 3 Linksys AP na razlicitim lokcijama.
Spavaca soba je u takvom polozaju da bez problema hvata sva 3 signala. Pored toga imam i ADSL ruter Huawei koji ima WiFi takodje. Upalio sam i na njemu WiFi ne bih li probao i to, videcete i zasto...


Ok, AZBOX je instaliran, hdd unutra radi, hajde da ga napunimo sa filmovima...
Prvi korak je vezivanje u kucnu mrezu, idemo...
biram AP sa najjacim signalom... unosim WPA kljuc... connecting... nista!
Aha... cek... mozda je problem sa tipom enkripcije, menjam, probam... nista!
Ok, biram sledeci AP... unosim WPA, connectong... nista!
I treci probam... nista! nece!

E sad vam je mozda jasno zasto sam upalio i WiFi na Huawei-ju 520c.
Biram njega kao AP, povezujem... nista, nece opet!
Do zla Boga, sta je sad... hajde... resetujem jedan AP, sve po default-u, nema sifre nema nicega, dhcp ukljucen, probam laptop na njega kaci se, probam mobilni kaci se...
Znaci, sve je idiot-proof i sve radi, ali je i sve na izvolte... rizikujem na kratko ne bih li probao AZBOX...
Rezultat: NISTA! NECE!

E bas do .... super rekoh... mozda je WiFi ne ispravan, hajde probacu sa nekom USB ili drugim adapterom.
Ali, pade mi na pamet, da sam komsiji do mene pre 5-6 meseci instalirao WiFi ruter zbog toga sto je zeleo da iz baste moze da surfuje... hmmm... secam se i sifre... hajde da probam...

Biram komsijin AP, unosim WPA kljuc, connecting.... CONNECTED!
Radi... e sad je previse... youtube radi ali ne pusta nista, internet shljaka.... pa ovo radi, al na tudjem... uzas.

Setim se da sam komsi nabavio neki TPLink srednje klase, koji je kostao cirka 35 eura. Setim se i da ja imam neki TPLink koji bleji tu po kuci kad zatreba negde nesto da probam ili odradim privremeno, kacim ga na mrezu, bez ikakve zastite, kacim AZ na njega i radi! Zatim, zakljucavam mrezu i unoism WPA kljuc i radi.
Ok, ostavljam tako... neka ga... samo nek radi...

E koje njesra, nece da radi sa 3 puta skupljom i boljom opremom a sa (ne kazem losim, ali za klasu jeftinijim) TPLinkom radi.
Pa sta sad, treba da gledam u pasulj na kojem ce uredjaju da radi? Totalno bezveze!
Ne, najbolje da zamenim kompletnu IT infrastrukturu da bude AZBOX friendly... ma da, kako da ne... (ili sto bi rekli: how yes no)

Bila slava pa dalje nisam ni imao vremena ni zivaca da probavam.... ali se iskreno nadam, da se dalje nece desavati ovakva iznenadjenja.
U svakom slucaju, ovde cete moci da cujete moja iskustva. Za sada kako se pokazao... ne znam ni sam sta da Vam kazem...
Ja sam ocekivao da to ukljucim u struju i rutinski prodjem kroz podesavanja i vec uvece uzivam u HD filmovima.

Sad sam skoro siguran da cu dovesti ovaj "poduhvat" do kraja, ali mi je samo jedno pitanje na pameti, na sta su dovraga mislili kad su pravili ovaj uredjaj?


Ovo nije topic na kome ja kao pricam protiv AZboxa ili odgovaram kupce od njega... naprotiv... ja zelim da sebi stvorim okruzenje bazirano na AZBOX-u i mislio sam da ce to da bude jednostavno kao 1-2-3...



[Ovu poruku je menjao Arrow dana 21.12.2010. u 00:36 GMT+1]
[ aca-81 @ 21.12.2010. 07:24 ] @
Ja se i dalje dvoumim izmedju AZ i dm800 clone !

Bilo bi lepo kada bi neko napisao, kako az radi kao cs server / client
secam se nekih postova od ranije da su na AZ-u bili neki problemi sa cccam-om.

Drugar mi ima AZ elite i on je prezadovoljan sa njim,ali on koristi gbox kolko se secam
[ sofrenic @ 21.12.2010. 07:40 ] @
Ovo su par Router-a i AP-ova gde sam lično učestvovao u podešavanju i koji rade dobro: D-Link, OvisLink, Netgear, Siemens.,.,

Update ovaj router takođe provereno radi sa azbox:
* FRITZ!Box

[Ovu poruku je menjao sofrenic dana 21.12.2010. u 12:35 GMT+1]
[ rumeni @ 21.12.2010. 15:20 ] @
ono gde se azbox "buni" kod wifi-a je naziv mreze... to je kod originalnih firmware-a odavno poznat problem... u nazivu wifi mreze ne smeju da budu neki odredjeni znakovi, razmaci i tako neke gluposti... ako ti je naziv tvoje wifi mreze sa kombinacijom nekih od ovih stvari, probaj da promenis ime wifi mreze, pa ce to ici bez problema...
[ Arrow @ 21.12.2010. 16:36 ] @
Naziv mreze tj broadcast ssid je:
Arrow
Arrow2
Arrow Hotspot
HG520C

Dakle bez specijalnih karaktera i gluposti, osim jedan space na trecem linksys-u.

BSSID na TPlinku na kome radi je "azbox" malim slovima.
Radi i transfer je dobar nisam primetio diskonekciju i pucanje veze bez razloga.
Transfer sa mreze na azbox preko wifi je oko 900kb/s sto je po meni dobro i dovoljno.

Punim hdd sa sadrzajem pa cemo videti uskoro kako se snalazi sa tim.





[ Arrow @ 21.12.2010. 16:49 ] @
Inace, imam jos na stanju ali nisam probao...

FritzBOX! Fon Wlan (7170SL), Samsung SMT-G3220, Thomson... neki najbolji njihov model za kablovsku modem/wifi, PheeNET neki... wbig 104 ili 1/4 ne secam se vise oznake... uglavnom imam ih dosta, jedino mi nije padalo na pamet da to moze da zeza.

Procitao sam to za SSID ali mi nije palo na pamet da bi cisto Arrow moglo da pravi probleme.
Iskreno, probacu, cim dodjem do malo slobodnog vremena, mozda cak i do vikenda.
Ne vidim razlog zasto se ne bi kacio na odredjene uredjaje.

Da je do chipseta na wifi na premiumu, ne bi mi se kacio ni htpc na kome je isto ralinkov chipset...
[ sofrenic @ 21.12.2010. 17:37 ] @
Pre ili kasnije sve ćeš ti to urediti kako ti odgovara
[ Arrow @ 24.12.2010. 12:22 ] @
Pa evo prvih utisaka...

Ovo se odnosi iskljucivo na mp3 muziku i divx filmove:

MP3 pusta lepo i korektno, malo mu treba da pusti fajl, ali nista strasno, par sekundi. Obzirom da dzepni plejeri pustaju i na samu pomisao na dugme "play" ovo bi moglo da se popravi. Sta mi se desilo... nekada nije hteo da pusti ordedjene mp3 fajlove, ali je posle uradjenog reboot-a propradio po starom. Dal se codec zabagovao ili sta li je nemam pojma. Uglavnom, pusta i ok je.

AVI/DIVX pusta lepo i solidno, nemam zaista zamerki velikih, ali.. recimo da na istom TV-u PC pusta lepse i glatkije isti film. Sto se tice prevoda i nasih karaktera sve je odlicno uradjeno, kada se podesi u meniju radi 1/1. Recimo da je veci nedostatak mogucnost "premotavanja" u nazad sa pregledom (u napred postoji 2x, 4x i 8x fast forward ali u rikverc, jok.) i "brzo premotavanje" bez pretrage radi dobro kao i napred tako i nazad i nema zaglupljivanja subtitlova i masenja pozicija usled premotavanja.

Ono sto zna da smori a isto je bezvezni bug je da u slucaju da pritisnete slucajno taster resolution na daljincu, jer je blizu exit dugmeta, ostane na ekranu u gornjem desnom uglu znak ">" koji je tu i ostace dok god ne restartujete Vas uredjaj.


Recimo jos da youtube player ne radi.

Sledece na redu su MKV fajlovi.

[ Arrow @ 24.12.2010. 12:30 ] @
I jedan mali update... proradio je i na jednom linksys-u nakon sto sam uradio default podesavanja i skinuo zastitu i promenio ssid na "azbox".
Sto je dobra osnova za dalje umrezavanje kako mi se svidja.