[ miloskori @ 19.12.2010. 16:37 ] @
Posedujem telekomov ruter Huawei HG520s preko kojeg koristim ADSL, a od skoro sam kupio i TP Link TL-WR743ND sa namerom da radi u client modu.
Pokusavam da povezem HG520s u AP modu bezicno sa TP Linkom koji je u client modu i nalazi se prikljucen na drugi racunar na razdaljini od 15m ali mi ne ide...

Evo mojih podesavanjaza TP Link :

IP adresa: 10.1.1.1
Subnet mask: 255.0.0.0
DHCP mi je ukljucen

Na LAN kartici podesavanje za TCP/IPv4 mi stoji na Obtain an IP adress automatically i Obtain DNS server adress automatically.
GLAVNI problem mi je u tome sto TP Link nece sam automatski da pokupi DNS
Tek kada sam rucno uneo u TP Link Primary i secondary DNS koji sam procitao na HG520s ruteru, mi je proradio internet.

Interesuje me da li ovaj TP Link uredjaj ima tu opciju da sam automatski pokupi podesavanja koja su mu potrebna da bi se konektovao na mreze poput ove, tj na mreze koje nisu zasticene, kao sto to odradjuje wireless kartica???
1.
2.
3.
4.
[ mantas @ 19.12.2010. 18:51 ] @
probaj da promenis ip:npr 192.168.2.1 subnet mask 255.255.255.0 dhcp u uljucen, naravno bice u navedenom mreznom opsegu npr192.168.2.100-192.168.2.120 sve postavke ostavi kao sto i jesu sto se tice wan-a dynamic ip..
[ anon250940 @ 20.12.2010. 12:25 ] @
Koji ti DNS dodijeli taj telekomov ruter Huawei HG520s kad ga spojis na racunar ??

Mantas, zasto si mislio da ce onda DNS proci ako adrese drugog routera priblizi adresama prvom routeru , mislim da to nema veze jer router bez problema spaja dva razlicita segmenta mreze i dns mora da prodje..
[ mantas @ 20.12.2010. 13:07 ] @
nisam mislio da ih priblizi ,u tom modu router svakako radi wisp.
[ miloskori @ 21.12.2010. 15:36 ] @
Evo nakon promene IP adrese na TP linku u 192.168.2.1 i subnet mask u 255.255.255.0 kao sto je @mantas rekao, najpre nisam mogao nikako da se ponovo
ulogujem na ruter (TP Link), a onda posle nekoliko restartovanja i rutera i kompjutera wireless je proradio,tj uspostavila se veza izmedju Huawei i TP Linka. Neverovatno, zatim sam uspeo da se ulogujem na ruter, pa onda opet ne mogu da se ulogujem,a wireless radi :-)))
Uvece sam iskljucio sve, oba rutera i komp,a danas kad sam ukljucio, sve radi ok.
Koliko sam mogao da primetim izgleda da se pri podizanju sistema negde nesto ne odradi kako treba, pa mi je zato potrebno vise restartovanja.
Ovako prikazuje gresku
Ne znam da problem nije u tome sto koristim Widows 7 64bit pa mozda dolazi do nekih nekompatibilnosti...

@bojan.javorac ako sam pogodio, je li to ova adresa ?


Na TP Linku za Primary i Secondary DNS server, na mestu gde sam prvi put unosio parametre sa HG520 sad su samo nule (0.0.0.0)



[Ovu poruku je menjao miloskori dana 21.12.2010. u 16:53 GMT+1]
[ ice83 @ 09.02.2011. 17:59 ] @
Dobio sam neocekivano ovaj ruter. Vidim da on ima naprednih opcija, ali mi treba samo obican wireless ruter da bih imao wireless internet na laptopu, kako ne bih bio ogranicen na kretanje od duzine kabla :)
Namestio sam do sad sebi i drugovima nekoliko rutera, i sve je islo jednostavno i glatko. Medjutim sa ovim ruterom imam problema. Ne prijavljuje nikakve greske prilikom podesavanja, kompjuter dobro uspostavlja vesu sa njim (preko LAN kabla, a isto i preko wireless-a) ali nemam internet (sto i sam windows prijavljuje). Imam SBB modem. Pretpostavljam da je problem na relaciji SBB modem - ruter. Ne znam da li negde gresim jer ima malo vise mogucnosti u podesavanju, mada sam i probao skoro sve i nista nisam postigao.
Imam opciju da li ce da radi kao AP Client router (WISP Client router) ili AP Router (Wireless Broadband Router). Pretpostavljam da meni treba ova druga opcija. Posle sam birao dinamicku IP adresu, a s obizorom da imam obican SBB internet pretpostavljam da tu nisam pogresio.
Pokusavao sam naravno da resetujem SBB modem i ruter (iskljucenjem/ukljucenjem napona) ali nisam nista postigao.
Kod podesavanja Internet protocola u windowsu za taj mrezni adapter je podeseno "Obtain IP address automacally", isto i za DNS server.
IP adresa u ruteru je ona default 192.168.1.1, kao i Subnet mask 255.255.255.0. Pokusavao sam cak i da menjam IP adresu, ali bes uspeha.
Dobio sam uz ruter i neki mali Passive Power Injector koji sluzi koliko sam shvatio da se iskoriti naponska jedinica ako je negde dalje od pozicije rutera, i pretpostavljam da mi ovaj dodatak nije potreban?
DA li neko ima ideju gde gresim i da li nesto posebno treba podesiti kod ovog rutera?
[ anon250940 @ 10.02.2011. 09:16 ] @
Reci nam jel taj router koristen posto si napisao da si ga dobio ??
Ako je bio koristen , najbolje je da mu uradis resetovanje svih podesavanja
i da ga onda ponovo podesis.. moguce da je negdje u opcijama neko sebi
nesto podesio sto tebi neodgovara na tvojoj mrezi..
[ ice83 @ 10.02.2011. 10:12 ] @
Hvala na odgovoru..
Nije, nov je. Pokusao sam i da ga resetujem dva puta na ono malo dugme, ali nisam nista postigao.
Cak mi sada posle jedno pola minuta ni windows ne prijavljuje vise gresku (onaj usklicnik), nego da ima interneta. Medjutim internet i dalje ne radi..
posle kad ukljucim samo SBB modem za kompjuter ne radi odmah, al kad njega iskljucim i ukljucim (valjda mu onda dodeli novu IP adresu) onda proradi internet.
[ calexx @ 10.02.2011. 11:00 ] @
To ne bi trebalo da bude komplikovano ... ako je sve u redu. Povežeš šta je potrebno, ruter postaviš u AP Router mod, wan na dinamičku IP adresu, na kratko otkačiš struju sa SBB modema i trebalo bi da radi. Da li je dobio adresu od SBB servera?
[ ice83 @ 10.02.2011. 21:13 ] @
znam, zato mi i nije jasno u cemu je problem.. probao sam cak i drugi kabel, ali nije ni do njega.
Mislim da dobije. Kad pogledam status rutera pod Wan pise:
WAN
MAC Address: D8-5D-4C-E0-A4-15
IP Address: 188.2.179.240 Dynamic IP
Subnet Mask: 255.255.252.0
Default Gateway: 188.2.176.1
DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0

hvala na odgovoru.
[ ice83 @ 10.02.2011. 21:57 ] @
jel moguce da je ove nule pod DNS serve oznacavaju neki problem?
i kad odem na Windows Network Diagnostics kad mi prijavljuje gresku sa internetom na kraju dobijem poruku: "The DNS server ins't responding"
[ calexx @ 10.02.2011. 23:14 ] @
Tu bi trebalo da budu adrese SBB DNS servera, da nisu kod tebe upisane te nule pa ih ne traži? Ostavi to pod auto pa proveri da li će da ih povuče.
[ ice83 @ 11.02.2011. 11:53 ] @
Nisu. Sad sma proverio pod TCP/IPv4 je podeseno "Obtain DNS server address automatically".
Nije mi bio ukljucen skype ovih dana, a sad sam primetio da skype uspe da nadje internet i bude online, ali u explorerima i live mailu nema.. Probao sam vise explorera, tako da nije do njih. Ne znam kako skype uspe da nadje prolaz, a nista drugo ne radi.
[ ice83 @ 13.02.2011. 11:07 ] @
Proradilo je konacno. Problem je bio do samo rutera. Nasao sam novi firmware na njihovom sajtu koji popravlja bas tu gresku. "Fix a bug that WAN port can´t get DNS parameter if WAN connection type is Dynamic IP."
Nisam se toga ranije setio. Hvala svim na odgovorima i trudu.
[ Nelliot87 @ 22.09.2014. 07:32 ] @
Imam ovaj ruter nekoliko godina i radi odlicno ali sad sam hteo da ga natujem.To nemogu ako nije staticki ip ili moze a ja ne znam kako

A kako stvari stoje:Konektujem ga na wrt54gl i kad namestim staticki on radi mozda 10 - 30 min i nestane mu internet

Trenutno ga koristim network:dinamic ip sa operation mode: Client Router

[ Nelliot87 @ 25.09.2014. 11:33 ] @
ni sam ne znam kako ali proradio je staticki ip ovaj problem je resen hvala na citanju