[ Gile @ 01.02.2004. 19:35 ] @
Svaka cast i cestitke Gojku Administratoru,S_Moderatorima
Moderatorima i svim clanovima ES-a na ovako velikom broju clanova!!!!

Ovako se nesto moze postignuti samo zajednickim i svestranim angazovanjom
celokupne ekipe ES-a!!!

Nadajmo se da ce tako i ubuduce biti!!!!!!!!



Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Gile dana 22.12.2004. u 15:36 GMT+1]
[ kUdtiHaEX @ 01.02.2004. 20:27 ] @
Da ovo je zaista impozantan broj...ali nista to nije, slavicemo kada dodjemo do cifre sa sest nula :>>>>
[ Nikola Denić @ 01.02.2004. 20:34 ] @
Da imacemo korisnika i iznajmicemo IBM server stanice za jedan forum...;)
[ Mihailo @ 01.02.2004. 21:33 ] @
Živeli
[ kUdtiHaEX @ 01.02.2004. 22:14 ] @
Onda nam ni IBMovi super kompjuteri ne bi pomogli :>
[ Slobodan Milivojevic @ 02.02.2004. 08:13 ] @
Nadajmo se da [es]u nece biti dovoljni ni ti IBM serveri
[ Gojko Vujovic @ 02.02.2004. 11:47 ] @
Čestitke svima i hvala na poverenju i učešću!
[ nemesis @ 02.02.2004. 16:15 ] @
taman lepo sad napravish neku roshtilj zurku :) ...
:))) ...

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat
[ BOOK @ 02.02.2004. 20:31 ] @
Broj 20000 je prilično naduven i nerealan. Kad kažem "prilično", mislim da bismo slobodno mogli da mu odfikarimo jednu, ako ne i dve nule.

Bilo bi veoma interesantno postaviti par SQL upita da se vide tačni odgovori da sledeća pitanja:

1. Koliko posto poruka je napisalo TOP 100 (0.5%) posetilaca? (šokantno: moja procena je >80%)

2. Koliko posto poruka su napisali moderatori i ostala uprava ES-a?

3. Koliko posto registrovanih korisnika od tih "20000" pošalje u proseku BAR jedan post mesečno, a koliko BAR jedan posto dnevno?

4. Koliko posto registrovanih korisnika od tih "20000" je ikada poslalo BAR jedan post!? (pogledajte one silne nule u listi korisnika!)

Greota je da se šenlučimo sa brojkom 20000 na isti onaj način kao što se poljubac.com hvali sa nekoliko stotina hiljada korisnika. Mislim da je ES dovoljno dobar i sa ~500 aktivnih članova, koliko pretpostavljam da realno ima (treba samo preciznije definisati šta to znači "aktivno").

Naravno, ovde govorimo o "članovima" kao onima koji šalju poruke. Svakako da ES "ćuteći" čita mnogo više ljudi.

Naravoučenije: Bitniji je kvalitet nego kvantitet.
[ r3ct0r @ 02.02.2004. 21:25 ] @
Aj i ja da se pridruzim cestitkama
CESTITAMO!!!

Aj ziveli i sad nastavimo sa radom
[ BobMarley @ 02.02.2004. 21:59 ] @
Citat:
Mislim da je ES dovoljno dobar i sa ~500 aktivnih članova, koliko pretpostavljam da realno ima


bogami kao jucer je bilo kada se slavilo 200 članova, pa 500 (neverica) a onda se znalo zalomiti i da budem spriječen po mjesec dana pa ne dođem ovdje PA me čeka 300 poruka, ono, jeeeee ko će to sada čitati, a danas evo nije me bilo svega 3 dana i 1060 poruka.

500 članova ? ..... nop.

A šta ima veze koliko ko postuje ? Vjeruj mi što više postova u što kraćem roku to više flamea, gluposti i bespotrebnih informacija (ujedno i opterečenje dragog nam ES-a :)

Redovit sam ovdje vec 3 g, gledam teme koje me zanimaju, brišem smeće tamo gdje mogu i pričam samo kada treba. (što broj postova dokazuje)

ES ima više članova nego što misliš ali važnije je dati malo pa pridonjeti, nego biti viđen a dati ... šipak



p.s. sretan nam 20 milenij ....
[ znalacminimalac @ 02.02.2004. 22:28 ] @
Dobar dan dobri ljudi !

Ne znam zašto(i da li će itko moje mišljenje uopće uvažiti pošto sam prilično "zelen" ovdje), ali i meni se čini da brojka od 20000 aktivnih članova izgleda prilično impozantno, ali i nevjerovatno. Zašto; jer mi se čini da Book ima pravo (naravno, ne bih bio tako oštar kao on jer ne želim upropastiti slavlje onima kome puste brojke imponiraju) u tome da su mnogi se logiraju i nikada ništa ne postuju na forum. U svakom slučaju čestitam Gojku i moderatorima na ideji i na požrtvovnom radu plaćenom u religijskoj valuti id est Bog će vam platiti. Forum je, bez obzira na brojke, najbolji na području Jugoslavije u onom formatu kakvom je bila dok sam pokušavao pronaći igrice za svoj Oric nova 64.Davno to bilo jel da?

U svakom slučaju čestitke i najbolje želje svim entuzijastima koji svoje znanje žele podijeliti sa drugima koji ne raspolažu spomenutim u tolikoj mjeri.
[ Mikky @ 02.02.2004. 23:45 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/246
Inace sta bi sa onim obecanjem, naseg dragog administratora. za jubilej od 1000 korisnika??

[ Mario @ 03.02.2004. 12:06 ] @
Ne slazem se sa tobom...Jeste da ima osoba koje ne postuju, koje imaju po nekoliko registrovanih nikova itd, ali to nije toliki broj...Recimo, da podjem od sebe, nekada sam i danju i nocu visio ovde, postovao itd, ali sada jednostavno nemam vremena usled obaveza prema fakultetu itd, ali redovno,bar 2x nedeljno, dodjem i vidim sta ima novo...Milsim da ima mnogo ljudi koji citaju i prate ovaj forum, ali da su spreceni da postuju iz razloga zbog koga sam sprecen ja ili nekih drugih....
[ Mario @ 03.02.2004. 12:09 ] @
Zaboravih najvaznije...Cestitam na ovome, ovo je stvarno uspeh, i da do sledecee godine u ovo vreme dodjemo bar do 100 000 clanova :)
[ boki @ 03.02.2004. 17:41 ] @
Citat:
i da do sledecee godine u ovo vreme dodjemo bar do 100 000 clanova :)


Nemoj da si skroman, to cemo pojesti za 6 meseci :)

Cestitke svima a po najvise Gojku koji nam je omogucio da se ovde zezamo i ucimo !
[ Gojko Vujovic @ 03.02.2004. 19:22 ] @
Book je samo delom u pravu. Od tih 20000 u poslednjih 6 meseci se ulogovalo gotovo 14000 što govore podaci u bazi koji se osveže kada god neko registrovan dođe i uloguje se na sajt bilo automatski preko cookies ili ručno kucanjem user/pass kombinacije. U januaru je bilo 520.000 unique poseta, što je oko 17k dnevno u proseku, gde se računaju i ulogovani i neulogovani.

20.000 puta se neko registrovao, naravno nisu svi aktivni što se ne može ni očekivati ali toliko puta je popunjen formular za registraciju, uneto različitih email adresa itd itd. Dobro je merilo pošto zajedno sa tim registracijama raste i redovna dnevna posećenost, a deo korisnika se uvek gubi pošto naravno nemaju vremena svi registrovani da pišu najmanje po jednu poruku dnevno, kako BOOK kaže. Ne znam uopšte odakle je to merilo "aktivnosti"? To bi značilo da očekuješ 20.000 poruka dnevno? To es forum i hardware ne može da izdrži nažalost, niti ima ljudi i tema o kojima bi se toliko pisalo za sada.
[ Milan Andjelkovic @ 05.02.2004. 01:10 ] @

Korisnici koji nisu aktivni takođe doprinose veličini i popularnosti ES-a. To što neko ne može da pomogne drugima, pa ne postuje, ne znači da na ES-u neće ništa naučiti čistim praćenjem diskusija; a cilj es-a je upravo edukovanje i pružanje pomoći.

btw. sve čestitke naravno! :)
[ reject @ 05.02.2004. 11:20 ] @
Svaka cast, samo napred!!!
Citat:
Gojko:20.000 poruka dnevno? To es forum i hardware ne može da izdrži nažalost, niti ima ljudi i tema o kojima bi se toliko pisalo za sada.

Ako bride.ru isplati posteno, bice hardwarea i za 20.000 dnevno. :)
[ Gojko Vujovic @ 05.02.2004. 12:47 ] @
Ne plaća bride.ru za gomilu klikova, tako da se za nekoliko meseci tek skupilo oko 100$. Biće za neki ram eto, ali to je to.
[ VRKY @ 11.05.2004. 21:09 ] @
I ja čestitam i nadam se da će biti i puno veće brojke od ove.
Pozdrav
[ BeastMaster @ 11.05.2004. 21:12 ] @
Vrky ne kasniš mnogo

Citat:
Broj članova: 26343
[ VRKY @ 11.05.2004. 21:26 ] @
Ups ,ali svakoko samo napred!!!!!!!!
[ Mihailo @ 11.05.2004. 23:37 ] @
Kvasac je dosta naras'o, bojim se da ne pokvari pizzu :o)
[ deki77 @ 12.05.2004. 00:30 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Ne plaća bride.ru za gomilu klikova, tako da se za nekoliko meseci tek skupilo oko 100$. Biće za neki ram eto, ali to je to.

p.s
Pa posle ovolikog broja na ES-u, razmislite i o PC-časopisu!!!!!

Naravno svaka čast !!!!
ES mi je pomogao dosta da rešim neke probleme,naučim nešto, a i ja pomognem nekom!!!!!!!!!

[ _darkman_ @ 05.10.2004. 21:25 ] @
Ma samo tako nastavite svaka castt.Sto visee to boljeeee.Al sta da vam kazem to vi vecc znate ima korisnika koji su se nekad mozda registrovali i sad vise ni neznaju kako ide stranica foruma.Al stacess al bar 60% posto od te pomenute cifre je aktivno.
Naravno da ima i onih koji nisu aktivni all nemaju svi vremena.
Ja sam iz BiH konkretno iz Tuzle.
I sretan sam sto postoji jedan ovakav forum koji nam jedino moze donijeti dobroo nista loseee.
Samo TAKo nastavite SVAKA CASTT
[ Mihail Miklaševskij @ 18.12.2004. 06:23 ] @
Ja sam aktivan samo u read only modu :) (naravno ako izuzmemo ovu poruku)

50.000 - ti clan bi trebao da dobije milka cokoladu od ES-a :)
[ Gile @ 22.12.2004. 14:43 ] @
U medjuvremenu,za nepunu godinu dana,broj clanova se vise nego
duplirao.
Na dananasnji dan do 16.00 h,registrovano je 42 787 clanova!

Svim clanovima ES-a,cestitam predstojece praznikei zelim im
sve najbolje u Novoj 2005 godini!