[ ksrele @ 22.12.2010. 17:56 ] @
Pozdrav ljudi,
Molio bih nekog da mi pomogne ako zna ja sam TOTALNO zablokirao...
Naime, imam jedan DataGridView koji se sledecim kodom puni iz SQLite baze:
Code (vbnet):

Dim results As DataSet = New DataSet
Dim database As String = path_to_db

Dim datasource As SQLite.SQLiteConnectionStringBuilder = New SQLite.SQLiteConnectionStringBuilder()
datasource.Add("Data Source", database)
datasource.Add("Version", "3")
datasource.Add("New", "False")
datasource.Add("Compress", "False")

Dim connection As SQLite.SQLiteConnection = New SQLite.SQLiteConnection(datasource.ConnectionString)
Dim adapter As SQLite.SQLiteDataAdapter = New SQLite.SQLiteDataAdapter("SELECT * FROM Table;", connection)

adapter.Fill(results)

dgw_table.Columns.Clear()
dgw_table.DataSource = Nothing
dgw_table.DataSource = results.Tables(0).DefaultView

 

E sad, ja u programu imam nekoliko TextBox-ova pomocu kojih punim nove podatke u bazu i tabelu (prvo u bazu pa onda uradim samo refrash tabele) ali sada zelim nesto drugo, sada zelim da mi se podaci negde prvo privremeno smestaju pa da se tek onda snimaju u bazu kada korisnik zavrsi unos nekoliko redova.

Ima li neko ideju kako ovo da resim?
Zaista nemam ideju.
Prvo sam mislio klasicnim dodavanjem preko .AddRow da dodajem podatke u DataGridView a da prethodno zapamtim koliko je vec redova bilo unutra i onda samo ove nove redove da sacuvam u bazu ali ne mogu to da radim jer mi se javlja greska:
Citat:
Rows cannot be programmatically added to the DataGridView's rows collection when the control is data-bound.


Onda sam mislio da napravim skriveni DataGridView koju cu puniti podacima ali ne znam kako da ga spojim sa prvim ni da li ce to tako raditi...
[ Comii @ 23.12.2010. 07:38 ] @
Pozdrav!

Ne znam da li sam te dobro shvatio sto se samog problema tiče ali samo spajanje dva dataset-a možeš izvršiti uz pomoć metoda Merge.
Naime neka ti inicijalni dataset bude već definisani results i njega nemoj uništavati, koristi ga za punjenje rezultatima koji su dobijeni nakon prvog obraćanja bazi.
Definiši novi dataset results2 i njega koristi za punjenje rezultatima koji se dobijaju kada se svaki sledeći put obratiš bazi. I sada samo jednostavno radiš:

results.Merge(results2)

Opis Merge metode imaš na ovom linku:
http://msdn.microsoft.com/en-u...system.data.dataset.merge.aspx
[ ksrele @ 23.12.2010. 11:46 ] @
Hvala na odgovoru.
Skontao sam i sam taj fazon ali mi je zesce glup. Ja moram praviti poseban DataSet pa ga onda puniti podacima i spajati sa vec napunjenim, mislim bzv... Umesto da lepo dodam red u DataGridView ko covek... ali sta sad... probacu nesto izmajmunisati...