[ Kisho @ 25.12.2010. 18:11 ] @
Ljudi,ja ne znam sta je ovo. Ovaj mts je toliko poskupeo da je to strasno! U tipi tarifi poruka je bila oko 1,05din sada je preko 3din.Uspostavka veze sa 3 omiljena broja je bila 1,5 sada je 7 dinara. Pozivi sa tipi tarife su preko 19 dinara. Mnogo ljudi mi se pozalilo da su dosta osetili poskupljenja. Ja mislim da cu se prebaciti na drugog mreznog operatera,ovo je stvarno bruka!
[ MilanTarot @ 25.12.2010. 18:30 ] @
predi slobodno I neces imati tih problema-omiljene br nema ni jedan, a sms ni kod jednig nije I nikad nije bio 1.05 din
[ trader6 @ 25.12.2010. 18:53 ] @
ako ce ovako da se ponasaju i bolje da nemaju omiljeni broj
[ MP3MP3 @ 25.12.2010. 19:04 ] @
Citat:
Kisho: Ljudi,ja ne znam sta je ovo. Ovaj mts je toliko poskupeo da je to strasno! U tipi tarifi poruka je bila oko 1,05din sada je preko 3din.Uspostavka veze sa 3 omiljena broja je bila 1,5 sada je 7 dinara. Pozivi sa tipi tarife su preko 19 dinara. Mnogo ljudi mi se pozalilo da su dosta osetili poskupljenja. Ja mislim da cu se prebaciti na drugog mreznog operatera,ovo je stvarno bruka!


* Sms je zadnji put bio 1.28din
* Sms je sada 2.43din
* Omiljeni jeste skup ali nemaš nigde povoljan, posebno ne za prepaid
* Preporuka da vidiš telenor i vip promocije za prepaid a telenor ima i tarifne dodatke a mts samo ponekad kapne a trenutno ima i najskuplje cene razgovora a poneke su iste kao kod konkurenata.

Kod mts-a jedino Parti tafira zanimljiva ali vikendom i uveče.
[ samo_da_pitam @ 26.12.2010. 00:32 ] @
Citat:
MP3MP3
* Omiljeni jeste skup ali nemaš nigde povoljan, posebno ne za prepaid


posebno ne za prepaid - slazem se
ali nemas nigde povoljan - ako ti na Telenor pospaidu 290 nije povoljno ne znam sta bi bilo!
[ Kisho @ 26.12.2010. 03:21 ] @
Samo nije bila namera da se prepucava osoblje konkurentnih mraza.jednostavno receno MNOGO JE SKUPO. a ono za 1.05 sam rekao okvirno i uzmi te to kao korisnik koji je totalni laik za tu struku. Samo hocu reci da po mojoj proceni operateri nas guraju da predjemo na postpaid pakete i sl ...
[ Kisho @ 26.12.2010. 03:27 ] @
Hvala mp3-u,Nista,sutra cu odvaliti komsiji tarabu i izbusicu dve prazne case od jogurta,povezati konac pa cu vam javiti rezultate !
[ MP3MP3 @ 26.12.2010. 09:29 ] @
Za razgovore sa jednom osobom vam nisu loše vip i telenor promocije.

Uradite ovu šemu u vip ili telenor mreži uvećajte kredit deset puta i zovite voljenu osobu koja ima iste mreže karticu.
Sledeće nedelja ta osoba plati promociju 10 puta i tako se menjate.

Tako će ba vipu taj razgovor vas da košta 400 i tu osobu 400 mesečno a oboma će zapravo ostati kredit 400 na telefonu jer su razgovori bonus promocije uz dopunu od 200din (naravno pod uslovom da se prebacite na ovu promociju).





Rešenje za SMS Telenor Dodaj SMS, Telenor promocije, Vip promocija uz 250 din dopune, mts sada samo mondo (na zalost)
[ freeworld @ 26.12.2010. 10:26 ] @
Da li neko zna koliko dugo je poruka na tipi tarifi bila 1 dinar(jedno vreme 0,9) bez poreza tj. od kad?
[ MP3MP3 @ 26.12.2010. 12:12 ] @
Govorim sada bez poreza cene >

http://www.telenor.rs/sr/O-Tel...-i-najnizim-cenama-na-trzistu/

Paket PORUKE u Telenoru je krenuo Juna 2007. a u mtsu nekoliko dana kasnije i SMS je u mts-u bio 0.9din.
Cena SMSa na Tipi tarifi je povecana na dinar kada je uveden dodatni porez PUMT. To svi znate od prilike kada je pocelo.
I od 13. decembra SMS u TIPI tarifi je 1.9 din.


Sve cene su bez poreza. Sa porezima su 1.06 (0.9+pdv), 1.28(1+pdv+pumt), 2.43(1.9+pdv+pumt).
[ DR83 @ 26.12.2010. 15:08 ] @
Citat:
samo_da_pitam: posebno ne za prepaid - slazem se
ali nemas nigde povoljan - ako ti na Telenor pospaidu 290 nije povoljno ne znam sta bi bilo!


->

Citat:
Politika fer korišćenja usluge (Fair usage)

Ukoliko je upotreba servisa koji podrazumevaju besplatan saobraćaj u okviru usluge prekomerna, Telenor zadržava pravo da promeni način na koji uslugu naplaćuje, kako bi ona bila dostupna svim postpejd korisnicima pod najboljim uslovima i kako bi se istovremeno zaštitio kapacitet i obezbedio potreban kvalitet usluge i osnovnih servisa koji su zagarantovani Opštim uslovima.

Telenor preuzima odgovornost za pravovremeno, transparentno i sa zakonom usklađeno obaveštavanje korisnika u vezi početka primene ovih „Fair usage” pravila koje može uticati na promenu u načinu njene naplate.


Tako da trenutno mts omiljeni broj i na prepaidu je nesto sto drugi operateri nemaju po tim cenama i tim uslovima (bez ikakvih ogranicavanja u tome koliko smes da pricas )
[ Slobodan Milivojevic @ 26.12.2010. 15:12 ] @
Citat:
DR83: ...(bez ikakvih ogranicavanja u tome koliko smes da pricas :D)


Sem sto po nekad pukne veza cak i vrlo cesto.
[ publicso @ 26.12.2010. 16:24 ] @
Kako god okrenes skupo! Ako saljes sms preko Skype-a za Srbiju te izadje 9.52 rsd, a ako zoves mobilni 30.4 rsd/min. Za Google voice 25.6 rsd/min, ovi nasi se nece zaustaviti sve dok ne stignu do te cene btw, ovo se racuna kao medjunarodni saobracaj. Sto se mts-a tice oni sada kao imaju akciju svaki drugi minut besplatno, ali ja znam jedno, da kada uplatim 200 rsd kredita mogu da obavim max 4 kratka poziva, sa sve onim (joj izvini puci ce veza jer nemam kredita). Svakako sve je veca inflacija i sve se menja, ali neke firme to rade "na kvarno", da ne bi doslo do masovne pobune korisnika.
[ Kisho @ 26.12.2010. 16:41 ] @
Meni je u Italiji poziv za Srbiju bio 10centi po minuti,znaci 10 dinara. Pa mi je malo smesno da skuplje placam pozive u istoj drzavi nego kada zovem iz susedne :) Najbolje da naprave telefon sa 3 kartice pa da zovemo i saljemo kako nam odgovara :)
[ DR83 @ 26.12.2010. 19:51 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Sem sto po nekad pukne veza cak i vrlo cesto.


Da ali kad i prekine mozes ponovo da nastavis NEOGRANICENO dok te usta, vilica i jezik ne zabole.

Omiljeni br. koristim vec dugo i meni se ti prekidi ne desavaju a nekad pricam bas dugo.
[ freeworld @ 26.12.2010. 22:36 ] @
@Mp3mp3
Ok,tad je sms na tipi pojeftinio na 0,9,znaci u junu 2007ali pre toga je takodje bio 1 dinar.E sad mene zanima kada je tipi tarifa pocela da ima smisla kao tipi(tipkanje),sto znaci jeftiniji sms,znam da je u pocetku svaka 8 poruka bila bespalatna i da su poruke bile besplatne izmedju 1 i 2 ili tako nesto,znaci cena je tada bila isto kao na toki,e onda se kasnije to promenilo a mene zanima odprilike kad je to kasnije?
@Kisho
Pa ima telefoni sa 3 kartice :)
[ Kisho @ 26.12.2010. 23:57 ] @
@ freeworld KUPUJEM! :)) U pravu je ovaj decko,cemu onda ta tarifa kada uopste nije povoljnije...
[ zemun88 @ 27.12.2010. 00:08 ] @
Ima u Telenoru omiljeni broj. A to što se tiče povećanja cena u Telekomu/MTS-u, to su pripreme za dolazak novog gazde, tj. gazde Vlade, tj. gazde političkih stranaka, tj. sponzora političkih stranaka. To znači to
[ samo_da_pitam @ 27.12.2010. 01:46 ] @
Citat:
DR83: Tako da trenutno mts omiljeni broj i na prepaidu je nesto sto drugi operateri nemaju po tim cenama i tim uslovima (bez ikakvih ogranicavanja u tome koliko smes da pricas :D)

da li pritom mislimo na isti mts? Na onaj koji je znao da nakon samo par dana neke usluge istu ukine, da nakon jednog meseca ukine tarifni paket etc. U tom slucaju se slazem da ostali nemaju pod tim uslovima. Korisim paralelno dosadasnji omiljen broj (evo vec 13ti ujedno i poslednji mesec u vidu 'besplatno za dvoje' sto ce od januara biti analogno omiljenom broju) i besplatno u mrezi (u vidu biz net grupe) i nemam reci kojima bih mogao da opisem razliku u kvalitetu svega u korist telenora. A sto se tice tih fair usage uslova koje Telenor navodi, mislim sta reci. Jos nisi ni probao uslugu a nasao si da je negativno komentarises. Svako ko nije zlurad je mogao da razume da je to prosta zastita od korisnika koji ce da ostave 24/7 otvorenu vezu u sobi sa bebom da cuju kada place ili sta ja znam koje ostale stvari koje su ljudi navodili pre godinu i jace kada je Telenor uveo prvi put omiljeni broj.
U zadnjih godinu dana su dali POTPUNO besplatno omiljeni broj (besplatno za dvoje) ukljucujuci i poruke izmedju ta dva broja, cime su mi se potpuno dokazali kao mreza koja je ustanju da to i ispostuje i ispuni ocekivano, tako da cu bez problema dati 290 za tako dobru uslugu, a biz net pretplatu od 230din da otkazem.
Sve u svemu odoh u ot.
On topic: poenta price je da je mts poskupeo a onda je neko konstatovao (mislim da je mp3mp3) da je mts generalno najjeftiniji (sta god znacilo ono generalno). Zanimljivo kako ja unazad 10 godina imam drugacije iskustvo, iskljucivo postpaid, kako je telenor uvek meni bio povoljniji. Ovo pricam na konto razmatranja dugogodisnjih postpaid racuna oko 5 postpiad ugovora u mtsu i 5 u teleneru (porodice i familije). I kada god sam hteo da proverim sta je jeftinije izvlacio sam zakljucak da je to telenor.
Ali zato i jeste sarena ponuda, pa svako izabere za sebe ono sto mu odgovara
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2010. 09:39 ] @
Samo cu reci jednu stvar, gde su dodaci za SMS na mt:s prepaidu? Nema ih.
[ freeworld @ 27.12.2010. 15:37 ] @
@Kisho
anycool K88+TV je telefon sa 3 kartice ali koliko vidim sa sajta mobilni svet nema ga u prodaji.Mozda ima jos neki al ne znam za ostale
@Slobodan Milivojevic Glupo je sad porediti Kt i pripaid dodatke ali kt je povoljniji ako predjes 500 poruka mesecno,ali naravno da te podrzavam da nesto ovako i mts treba da ima.
[ BBS @ 27.12.2010. 15:47 ] @
Ovde se govori o poslupljenima koja uzgred svaki pri paid korisnik oseti ali se niko nije dosetio da postuje neki zvganičan link ili nešto slično
[ freeworld @ 27.12.2010. 15:58 ] @
Jel na ovako nesto mislis :
http://www.mts.telekom.rs/inde...items/novosti-u-prepaid-u.html
[ MP3MP3 @ 27.12.2010. 16:35 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Samo cu reci jednu stvar, gde su dodaci za SMS na mt:s prepaidu? Nema ih.


Slažem se i da dodam da je ogromnea razlika dodaci i bez dodataka jer je cena SMS-a drastično različita.

Mts igra na kartu neobaveštenosti korisnika, misle da mnogi ne znaju za Telenor dodatke ili se prave naivni.
Telenor još ima i promocije.

Sramota za mts a na njihovoj facebook grupi korisnici masovno nezadovoljni i pišu kako će promeniti mrežu ali se takve poruke u glavnom brišu. Stvarno jezivo stanje.
[ Kisho @ 28.12.2010. 02:09 ] @
@freeworld. sigurno necu kupovati telefon koji mi se ne svidja da bi smanjio racun za mob. ono sam rekao onako, saljivo, ali stvarno nam nista drugo ne preostaje... Prica se kako ce kod nas kao i u Hrvatskoj fiksna telefonija postati istorija.... Cisto sumnjam da ce to uspeti sa ovakvim pristupom
[ freeworld @ 28.12.2010. 16:03 ] @
Ja da nemam dosta telefona sigurno bi ga uzeo,simpatican je a i bas bi voleo da vidim kako funkcionise anycool.Fiksni je i sad postao istorija,ja imam postpaid i fiksni koristim jedino kad mi nestanu minuti sto mi se nije skoro desilo a i kad zovem nekog sa fiksnog na fiksni obicno nije tu.Drustvo gotovo nikad ne mogu da dobijem na fiksni,jos se samo stariji ljudi javljaju.Kada dodje novi vlasnik mogu da predpostavim da ce pretplata da ode preko 1000 din i tada cu ga verovatno ugasiti.
[ MP3MP3 @ 31.12.2010. 14:22 ] @
I dalje 10% više za dopunu sa fiksnog

31.12.2010
Produžena promocija do kraja godine!


Za svaku prepiad dopunu koju izvršite sa vašeg fiksnog telefona do 31. decembra 2011. godine, dobićete bonus od 10% na dopunjeni iznos kredita.

Dovoljno je samo da, sa svog kućnog telefona, u bilo koje doba dana ili noći, besplatno pozovete 0800 100 900 i pratite uputstva sa govornog automata. Veoma jednostavno možete dopuniti prepaid kredit sebi ili nekom drugom u trenutku kada je to najpotrebnije i to u iznosu od 50, 200 ili 500 dinara.
[ DR83 @ 31.12.2010. 18:07 ] @
Bas me interesuje da li je ovo IKO koristio?!

[Ovu poruku je menjao DR83 dana 31.12.2010. u 22:04 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 01.01.2011. 15:31 ] @
Ja sam koristio letos. Odgovara mi sto kada imam obaveze ne moram da izlazim tamo negde i gubim vreme da uplatim kredit.
Bonus je mali ali ajde sada da ne trazim dlaku u jajetu.
Bolje preko fiksnog za 200 da dobijem 220din nego da dam 200 i jos deset za proviziju u trafici :-D
[ DR83 @ 01.01.2011. 22:54 ] @
Ne placaju u svakoj trafici 10 din.
Problem je i sto ovakvim nacinom dopune ne moze da se ucestvuje u promocijama, kada ih ima, sem ako nesto nisu menjali?
I bonus od 10% vazi do 31.12.2010.
[ Jbyn4e @ 02.01.2011. 08:10 ] @
^^ Ne znam odakle ti te pogresne informacije? Dobijes 10% vise, vazi standardno kao i uplata na bilo kom drugom mestu, i ne vidim zasto se ne bi moglo koristiti za bilo koju promociju.
[ MP3MP3 @ 02.01.2011. 10:48 ] @
Bonus se koristi kao regularan kredit. Traje koliko i kredit.
[ DR83 @ 02.01.2011. 23:18 ] @
Citat:
Jbyn4e: ^^ Ne znam odakle ti te pogresne informacije? Dobijes 10% vise, vazi standardno kao i uplata na bilo kom drugom mestu, i ne vidim zasto se ne bi moglo koristiti za bilo koju promociju.


http://www.elitesecurity.org/t357492-0
[ owim @ 03.01.2011. 03:20 ] @
^ Link koji si dao odnosi se na pocetak 2009-e, kada NIJE postojala
mogucnost dopune preko fiksnog. Nisam pripejd korisnik, ali
potvrdjujem da sam jednom od kuce dopuno 500 din devojci koja je odmah
na to dobila bonus (bar tada).
[ Stijak @ 03.01.2011. 03:48 ] @
Citat:
Bolje preko fiksnog za 200 da dobijem 220din nego da dam 200 i jos deset za proviziju u trafici :-D


Baš me zanima kako ide naplata tih 200 dinara na fiksni (i na postpaid mobilne kada se sa njih plaća)... Da li ide 200 dinara neto - pa na to zabibere 18% PDV - što je 236 dinara - ili je 169.49 pa sa porezom ispadne 200 dinara sa PDVom... Uvijek sam mislio da je ovo prvo - pa sam zato i pretpostavljao da daju te bonuse, da ne bude baš tolika razlika...

I ne znam ni jednu trafiku gdje naplaćuju 10 dinara - doduše ja sam postpaid i samo ponekad uplaćujem drugim ljudima - pa sam možda imao samo sreće...
[ owim @ 03.01.2011. 05:34 ] @
Citat:
169.49 pa sa porezom ispadne 200 dinara sa PDVom

Na osnovu specifikacije fixnog telefona i specifikacije MTS postpejd broja, u pitanju je slucaj koji si gore naveo - PDV je uracunat.
[ fanfon @ 03.01.2011. 08:55 ] @
Citat:
Stijak: Baš me zanima kako ide naplata tih 200 dinara na fiksni (i na postpaid mobilne kada se sa njih plaća)... Da li ide 200 dinara neto - pa na to zabibere 18% PDV - što je 236 dinara - ili je 169.49 pa sa porezom ispadne 200 dinara sa PDVom... Uvijek sam mislio da je ovo prvo - pa sam zato i pretpostavljao da daju te bonuse, da ne bude baš tolika razlika...

I ne znam ni jednu trafiku gdje naplaćuju 10 dinara - doduše ja sam postpaid i samo ponekad uplaćujem drugim ljudima - pa sam možda imao samo sreće...


Ma lupeta. Nigde ne naplacuju proviziju na dopunu. Ako na trafici dam 300 din toliko dobijem i kredita.
[ Jbyn4e @ 03.01.2011. 10:24 ] @
^^
Nije lepo reci nekome da lupeta...

I da, na trafici to vazi, osim ako uzmes dopunu u obliku kartice za dopunu. Tada kosta 20 dinara.
http://www.mts.telekom.rs/inde...Kartica_za_dopunu_kredita.html
[ DR83 @ 03.01.2011. 11:33 ] @
Citat:
owim: ^ Link koji si dao odnosi se na pocetak 2009-e, kada NIJE postojala
mogucnost dopune preko fiksnog. Nisam pripejd korisnik, ali
potvrdjujem da sam jednom od kuce dopuno 500 din devojci koja je odmah
na to dobila bonus (bar tada).


E to je vec novost i prijatno sam iznenadjen.

Postoje trafike koje naplacuju tu proviziju, vecina njih oko 10 din, dok ostale uslovljavaju sa minimalnim iznosom kredita, neke sa min 100, neke sa min 200din.

[ fanfon @ 03.01.2011. 11:39 ] @
Citat:
Jbyn4e: ^^
Nije lepo reci nekome da lupeta...

I da, na trafici to vazi, osim ako uzmes dopunu u obliku kartice za dopunu. Tada kosta 20 dinara.
http://www.mts.telekom.rs/inde...Kartica_za_dopunu_kredita.html


Preterao sam, sorry. Ali ne mogu da verujem da jos ima onih koji ne znaju za elektronsku dopunu vec uzimaju kartice.
[ mijatovic_86 @ 06.01.2011. 19:42 ] @
Sve je ovo jedna lepa priprema da se na pumpaju cifre za novog gazdu, kako bi se krava muzara sto bolje prodala....
A posle kad novi gazda uradi reviziju bice isto kao sa NISom.

Ja koristim MTS prepaid vec 9 godina i nikad do sad nisam razmisljao o prelasku... (tipi+ omiljeni broj super radili posao)
Ali ovo sad je uzas... ili je meni toliko opao standard, ne kazem da nije svima :) pre ce biti i da je sve poskupelo :)