[ janic @ 03.01.2011. 22:56 ] @
Kako da najjeftinije odstampam knjigu u nekoj srednjoj kvaliteti(B5 standardno).imam tekst ,lektorski obradjen,uradjen prelom i sad trazim varijantu da ,posto sam finansiram sve to,prodjem sto jeftinije.Jedna varijanta je da kupim neki crno-beli stampac (do 2000 eura) i da to sam isprintujem i da odnesem kod knjigovesca da mi to poveze.gledam neki modeli XEROXA ,a verovatno i drugih firmi,daju mogucnost da istovremeno stampa dve strane i to u preporucenoj kolicini od 200 000 listova mesecno.Da li je neko probao tu varijantu i odradio ekonomiju (cena tonera itd..).Verovatno da se u svetu vec uveliko radi ta digitalna stampa za ovako male tiraze i da je to tamo uobicajena stvar.Ili da trazim nekog stampara pa da vidim kakva ce tu ponuda biti?Bilo bi interesantno cuti ljude koji su imali isti ovakav problem i kako su ga resili?
[ ventura @ 03.01.2011. 23:07 ] @
Valjda je logično da ćeš prvo zatražiti ponude od štampara koji će ti preporučiti običnu štampu (digitalna je mnogo skupa za ovaj tiraž) jer tiraž od 500 primeraka uopšte nije mali, i masa knjiga se štampa upravo u tiražima od 500-1000 primeraka...

Ako nemaš ideju kod kog štampara da ideš, uzmi par domaćih knjiga i pogledaj ko je izdavač.
[ janic @ 04.01.2011. 07:40 ] @
neke okvirne ponude koje su mi nagovestavane od nekih stamparija su me naterale da probam da uzmem i ovu varijantu u obzir cak i ako platim nekog da sedi pored stampaca i da ubacuje papir i na kraju kada zavrsim mozda prodam stampac u pola cene.recimo kao varijanta.A kada bi se naslo nas dvoje ,troje, kao ortaci da ga kupimo pa da svako uradi svoj deo posla..ko zna.jos cu da pogledam kod nekih stampara i ako ima neko neku varijantu neka je slobodno iznese.ja znam da svi treba da zarade i da je danas tesko biti privatnik i postujem svako preduzetnistvo,ali cena je cena,ekonomija je neumoljiva i tu nema milosti.i moja knjiga treba da bude konkurentna na trzistu,ne samo po sadrzaju nego i po ceni a to je moguce samo sa sto manje troskova u pripremi i proizvodnji.
[ ventura @ 04.01.2011. 10:14 ] @
Ako se nekom isplati da u knjižari prodaje takvu knjigu za 300-400 dinara, pri čemu od toga treba ne samo da se plati štampa, nego da nešto zaradi knjižara, autor i izdavač, onda je sasvim sigurno da je ti možeš bar odštampati za te pare...

[ magsavers @ 22.08.2011. 08:02 ] @
Moj prijatelj pise knjige i sam ih objavljuje. Knjige su oko 150 strana sa tvrdim koricama. Stampa 1000 komada po knjizi i rekao mi je da placa 1,2 evra knjigu. Nisam pitao u kojoj stampariji stampa jer mi nije tada to bilo potrebno. Ja sam zavrsio sada jednu zbirku prica za decu i ukoliko ne nadjem izdavaca sam cu je stampati pa cu morati da nadjem stampara. Mislim da je uvek jeftinije nego kopirati a i lepse izgleda. Usput mozes da pogledas moj blog gde se nalaze delovi ove knjige za decu ako te uopste zanima. Lav i lavići priče za decu
[ SlobaBgd @ 24.08.2011. 15:48 ] @
Da, ali nije cena 500 primeraka upola manja nego za 1000 primeraka.
Troškovi preloma, lektorisanja, izrade ploča, isti su.
Samo se smanjuje cena potrošenog papira i radnih sati u štampariji/doradi.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 24.08.2011. u 21:02 GMT+1]
[ magsavers @ 24.08.2011. 16:17 ] @
To si delimicno u pravu ali...Lektorisanje imas ili nemas to je tvoj izbor. Mozes da stampas bez lektora i u stampariji i na fotokopiru. Moj prijatelj nije placao lektora. Za sve ostalo je najbolje da odes u stampariju i pitas. Ja i dalje mislim da je za 500 primeraka bolje da se stampa nego fotokopira.
[ ribolovac 1 @ 12.02.2012. 17:43 ] @
imaju jeftinije varijante za male tiraze knjiga...javi se na PP ....pozdrav!