[ El Mago @ 04.01.2011. 12:04 ] @
Ukoliko je ovakva tema iz bilo kog razloga nedozvoljena, unapred se izvinjavam moderatorima, ali zaista bih voleo da cujem konkretna miseljenja/predloge itd povodom ovog mog "problema".

Naime, potreban mi je web sajt za moju malu firmu (zlatarska radnja) i posle jednog manje/vise bezuspesnog pokusaja da mi sajt napravi neproveren covek, odlucio sam da se dobro raspitam i pretrazim net dok ne nadjem osobu za koju smatram da je dovoljno talentovana i profesionalna da mi napravi sajt.

Sta ocekujem od sajta?:
- 5 do 6 stranica, nista extraordinary, klasika, index, o nama, kontakt, 2-3 galerije, 1 sigurno veca sa do 300 artikala, druge dve manje 5-20 artikala
- posto imam svoj logo koji je vec prepoznatljiv u mom okruzenju, voleo bih i da sajt prati bojom i formom taj logo. I voleo bih da se moj sajt malko razlikuje od drugih iz istog miljea, posto su skoro svi domaci kao blizanci.
- kvalitetna optimizacija sajta
- admin koji ce biti tu kad mi je potrebno, naravno niko ne treba da mi bude rob, ali ako mi je sajt down iz bilo kog razloga, zelim da znam zasto i kad ce biti reseno.

Dakle potrebno mi je da mi neko dizajnira sajt i da se posle toga koliko toliko brine o njemu, i/ili mene poduci kako to da radim sam. Mada bih voleo vise ovo prvo jer kako neko nekad rece: "Imam ja svojih problema"

E sad me interesuje vase misljenje, oko domacih dizajnerskih firmi ili pojedinaca koji su kvalitetni ili sa kojima ste saradjivali i da su dovoljno profesionalni. Nije mi problem da platim, ali necu da placam neprofesionalne ljude koji su sitne duse i rade za sitne pare. Naravno necu ni da preplatim, ali imam da tako kazem fleksibilan budzet u zavisnosti koliko mi se nesto svidi...

Unapred zahvalan na idejama i predlozima
[ maric1 @ 10.01.2011. 16:38 ] @
Po ovome sto si napisao ti si pozeljan klijent za web dizajnere (jer si naveo sta hoces sto je nazalost jako retko) tako da ne sumnjam da ces da pronadjes odgovarajuce ljude. E sada ja konkretno nemogu da ti pomognem posto nisam saradjivao sa drugim dizajnerima, ali sam siguran da ima jako puno ljudi koji zaista znaju sta rade i da ces naci a verovatno i neko ce se javiti ko vec ima neka iskustva sa nekim dizajnerima.

pozdrav