[ maxer @ 04.01.2011. 18:45 ] @
Imam problem sa prikazom podataka u slick data gridu. Kompletna tabela se pravi u javascriptu koristeci jquerry biblioteku. Prilikom pokretanja stranice prikaze se okvir i header tabele. Da bi mi se podaci prikazali u firefox-u moram da kliknem na header tabele, dok u IE je potrebno samo refresh-ovati stranicu. Problem nastaje kada tabela treba da prikaze podatke zapisane u json fajlu. Url tog fajla prosledjujem iz java kontrolera. Kada umesto json fila pravim neke sirove podatke na samoj jsp stranici unutar javascript-a sve radi ok. Da li neko ima neku ideju kako resiti ovaj problem?
[ Aleksandar Ružičić @ 05.01.2011. 00:22 ] @
nama koji ne znaju sta je slick grid bi mnogo pomoglo kada bi ostavio link do strane ili bar neki kod, da bi mogli da razumemo problem i eventualno ti pomognemo u resavanju istog..
[ maxer @ 05.01.2011. 19:53 ] @
https://github.com/mleibman/SlickGrid je link odakle se mogu skinuti primeri. U sustini ne znam da li je pitanje slickgrida ili samog java scripta posto se radi o problemu refresh-ovanja stranice u slucaju kada se koristi json file kao ulazni podatak.
[ maxer @ 13.01.2011. 09:56 ] @
Resen problem. Ono sto je pravilo problem je presporo ucitavanje podataka iz json fajla. Funkcija za iscrtavanje grid tabele
Code:

        $(function() {
            grid = new Slick.Grid($("#myGrid"), data, columns, options);
        });


se pozivala pre nego sto je data bio definisan. Potrebno je samo na kraju bloka za inicajizaciju data pozvati funkciju npr. delay() koja okruzuje gornju funkciju
Code:

    function delay(){
        $(function() {
            grid = new Slick.Grid($("#myGrid"), data, columns, options);
        });
    }

Pozdrav