[ Horvat @ 11.01.2011. 19:08 ] @
(nisam siguran da je tema za ovaj podforum, prebacite ako nije)
vest kaze sledece:
Citat:
Srpska policija upozorava na moguće prevare i ogromne račune

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije poručuje da ako na mobilni telefon dobijete poruku o propuštenom pozivu sa nepoznatog broja koji počinje sa +39,+390, +391, + 392, +393, +394 nikako ne odgovorate na nju. Ukoliko pozovete taj broj, nećete moći da prekinete vezu a zaduženja na računu će biti ogromno
...
izvor


kako mozes da ne mozes prekinuti vezu??
sta se desava kad pritisnes dugme za prekidanje poziva?
ili jos bolje,kad izvadis bateriju?
p.s. pozivni +39 je za drzavu italiju
cak i da je ovo sve tacno, ko ubire, sem mobilnih operatera, zaradu na ovakvim pozivima?
[ calexx @ 11.01.2011. 20:09 ] @
Ovo je verovatno na nivou onih hardova kojima se uništava nulti sektor raznim bakljama ... teoretski je moguće da bude neki kviz ili poziv koji se naplaćuje malo više ali da ne može da se prekine ... bzvz. Osim toga, šta ako nekoga pozovu prijatelji ili rođaci iz Italije, zar da im ne odgovaraju? Da je u pitanju bio konkretniji broj pa da se poveruje, nego da se ne zove uopšte bilo ko u Italiji ... ovako je u pitanju ... ej, rekao mi klinac iz komšiluka koji je haker i sad ja to dalje širim da svi znaju da se i ja mnogo razumem u to.
Vest je stara godinu-dve, povremeno se ponavlja što verovatno znači da je opet paljevina.
[ Jbyn4e @ 11.01.2011. 20:11 ] @
Bah, spojis policiju i novinare i eto sta dobijes...
[ glackop @ 11.01.2011. 20:23 ] @
Niko ne kaze prekinite svu komunikaciju sa Italijom i rodjacima,vec samo na nepoznate brojeve koji je moguce da su zlonamerni.
[ Miroslav Ćurčić @ 11.01.2011. 20:25 ] @
Ovo je već obrađeno u temi sa prevarom "IQ test 2010".

Ali još mi nije jasno koja je praktična (legalna) primena takvog "poziva koji se ne može prekinuti", tj. zašto je to uopšte implementirano ?
[ calexx @ 11.01.2011. 22:02 ] @
Deluje opasnije. ;) A što se poziva tiče ... ako neko ima rođake i prijatelje u Italiji, ne mora da zna napamet sve njihove brojeve telefona pa kada ga neko od njih zove, onda da mu se ne javlja?
Drugo, a mislim da je o tome bilo reči kod prethodnog objavljivanja ove važne vesti, ako panduri to prijavljuju, onda je logičnije da odu u Telekom i dogovore sa njima da ovi blokiraju sve pozive sa tih mreža ... ako su kritične.

Ma ništa mi nije čudno. Uvek je bilo veverica a deluje mi da ih je sve više koliko su oni gore gluplji. :(
[ agasoft @ 11.01.2011. 22:33 ] @
Ja zaista ne mogu da verujem da postoji poziv na mobilnom telefonu koji nije
moguće prekinuti.
Kako može da se poziv ne prekine pritiskom na prekid veze, šta će se desiti
kad probam nešto da pozovem, izvadim bateriju, ugasim telefon?
Da to može u opštim uputstvima za rukovanje telefona nebi pisalo, molimo vas
da ne prekidate vezu pri hitnom pozivu dok vam služba ne dozvoli...

Da, znam da ovo na fiksnom može.
Pre izvesnog broja godina, birajući nešto drugo, dobio sam izgleda neki
tajni broj MUP-a, BIA-e, šta li je već, i sećam se da nisam mogao da
prekinem vezu sve dok gospodinu nisam objasnio šta mi treba i zašto sam ga
uopšte pozvao, odakle mi broj, odakle mi pravo...
I na kraju je on prekinuo vezu.
A kad se dotični javio, ja sam prekidao vezu, izvinjavao da je greška,
isključivao fiksni, i ništa...
Sve dok nisam odgovorio na sva njegova pitanja.
Ali, to je fiksni, on drugačije funkcioniše.
Baš bih voleo da pozovem sa nekog VOIP-a pa da vidim kako će to da me spreče
da prekinem vezu?
[ morihei ueshiba @ 11.01.2011. 22:34 ] @
Jbt...niko nece da mi odgovori na poziv!
Jel ostao neko u Srbiji,ili su svi izasli
[ robert63 @ 12.01.2011. 03:17 ] @
morihei ueshiba

Ne viči tako,ljudi spavaju--alo,pa sutra se radi !
[ VlaK @ 12.01.2011. 18:25 ] @
To sa vađenjem baterije uopšte ne mora da bude netačno. Pre oko pola godine sam pričao sa jednom drugaricom koja je završila policijsku akademiju, i tamo su učili, kako je rekla, iz nekog predmeta gde se obrađuje prisluškivanje, da je moguće prisluškivati osobu preko mobilnog telefona i kada je ovaj isključen. Čak je moguće prisluškivati i ako je baterija izvađena iz telefona ali pod uslovom da stoji "blizu" telefona. I ona je to prihvatila zdravo za gotovo. A sad ispade da sam ja bio budala pa sam se smejao... :)))
Doduše nije znala da mi kaže gde je granica za to blizu.
[ calexx @ 12.01.2011. 18:48 ] @
Za isključen telefon je verovatno moguće ali sa izvađenom baterijom ... teško. A još i detalj da je baterija blizu ... možda je mislila manje od 0,00001mm? A možda je mislila da ona stoji blizu telefona. ;)
[ VlaK @ 12.01.2011. 19:35 ] @
Za isključene (ugašene) telefone mi je jasno. Našao sam na netu uputstvo za Motorolin tetra sistem gde kažu da je moguće daljinsko uključivanje mikrofona ako je aparat isključen.
[ gojnik @ 12.01.2011. 20:02 ] @
Dobro ih uče na toj akademiji, a posle se čudimo izjavama policije u vestima.
[ Miroslav Ćurčić @ 12.01.2011. 21:22 ] @
Jedino ako je u samoj bateriji integrisan mikrofon i predajnik, što i nije nemoguće.
[ Miro Spiro @ 12.01.2011. 21:44 ] @
Jedno pitanje

Pricaju mi neke kolege sa faksa da u Hrvatskoj moguče da dođe račun koji je velik.Pitam ja na koji način kako kažu isto pojavi se broj i ako se javi nabere se računa.

Znam za dialere u svezi sa internetom da je moguće da dođe veči računa ako se povezuje na strani ISP umjesto svoj ali ne znam da to moze na ADSL-u odnosno IPTV-u,kablovskom kao što je moglo na dial up-u posto se ne računa vrijeme konekcije.


Neki kažu da se preusmjeri telefon i da se pozove sa tuđeg računa i onda isto dođe visok račun PROVJERENO ali mi ta osoba posto je starija nije znala objasniti a 100% nije koristila telefon u tom omjeru.
[ VlaK @ 12.01.2011. 21:52 ] @
Da se malo vratim na temu. Danas oko 18 h zvoni mojoj ženi mobilni, i ona ga uzima u ruke i kaže zove me neko sa privatnog broja, i javi se. Kako se javila, veza se prekine. Nije me čula kada sam joj dobacio da se ne javlja na sakrivene brojeve. I onda ja njoj kažem kako se zeznula i kako ona u stvari nije prekinula vezu i da joj i dalje teče razgovor i da ćemo morati prodati stan da platimo taj račun. Sada i panika počinje da radi kod nje, pa mi reče ajde da ja tebe sada nazovem pa da vidimo. Samo ti mene zovi, rekoh ja, ali to i dalje ne znači da si prekinula vezu pošto postoje i one opcije na mobilnim telefonima za razgovor na čekanju. Rekoh joj da je jedini, do sada pronađeni lek, da izvadi SIM karticu iz telefona i da je stavi naopačke, pa da onda uključi telefon tako, pa da onda vrati sve kako je bilo. A i to baš nije sigurno. Najbolje da zove telenor i da prijavi da je izgubila karticu, te da joj je oni ugase, pa da dobije drugu. Taman je krenula da okreće onaj broj 9863 kako li ide, kada više nisam izdržao pa sam se odao... Šteta. Moraću da vežbam ozbiljnost.
[ Emil Ranc @ 12.01.2011. 22:30 ] @
Citat:
VlaK: ... jedini, do sada pronađeni lek, da izvadi SIM karticu iz telefona i da je stavi naopačke, pa da onda uključi telefon tako, pa da onda vrati sve kako je bilo

xD
[ agasoft @ 12.01.2011. 22:34 ] @
Hehhee, mene već neko mesecima zove sa privatnog broja, nema posledica.
Mrzi me da prijavim, a ne sumnjam ni na koga.
[ Iksi @ 13.01.2011. 00:15 ] @
ma daj ti kontakt od te drugarice ja bih svasta nesto da je pitam xD
[ Iksi @ 13.01.2011. 00:35 ] @
jaaaao zamisli da je prijavila broj i da su joj ugasili karticu? :D. E
slatko sam se nasmejao :))
[ Iksi @ 13.01.2011. 00:40 ] @
ma aco to te zena uhodi pazi snima se! :)))
[ owim @ 13.01.2011. 10:29 ] @
Usput, tzv. "pasivno lociranje" uredjaja je moguce ako se baterija nalazi u njemu, bez obzira sto je iskljucen. Potrebno je samo izvaditi bateriju i lociranje, ni iz blizine, nije moguce. (vidjeno u jednoj epizodi serije "24", As Seen On TV).
[ stil @ 13.01.2011. 10:32 ] @


A šta ako je lokator ugrađen u bateriju
[ agasoft @ 13.01.2011. 11:18 ] @
Hahahaha, gde da me uhodi kad smo mi od 24 časa 25 zajedno.
[ Jericho @ 29.06.2011. 19:45 ] @
Da ne otvaram novu temu...
Elem, poucen pricama poput ove na ovoj temi, a i posto se generalno retko javljam na nepoznate brojeve, malopre ne odgovorim na (sumnjiv?) poziv sa broja 13634. To je ceo broj koji mi se ocitao.

Ima li neko teoriju (ili znanje) o cemu se radi?
[ MP3MP3 @ 29.06.2011. 21:10 ] @
Koji je pozivni broj ?

Mora da je neke mreže.
[ Jericho @ 29.06.2011. 21:21 ] @
Bez pozivnog broja, bez +, to je ceo broj koji mi je izasao.
[ scylerx @ 29.06.2011. 22:16 ] @
Ako nije u pitanju neka retardirana centrala, onda si tražen i zvaće te opet.