[ Gojko Vujovic @ 03.02.2004. 17:27 ] @
Kompaktnih 13 pravila kojih se treba pridržavati za bolju budućnost ES-a:

http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici
[ Slobodan Miskovic @ 03.02.2004. 17:31 ] @
Ok je skroz, samo jos kad bi se bar vecina (70-80%) korisnika koji aktivno ucestvuju ovoga pridrzavala to bi bio uspeh.
[ nemesis @ 03.02.2004. 18:38 ] @
Prava stvar bi bila kad bi 5% ali pravih 5% pochelo da se pridrzava
pravila :) Ali mislim da ce bude sori_no_ken_du.
Nego neshto nevideh pravilnih za moderatore?

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 03.02.2004. u 20:55 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 03.02.2004. 19:13 ] @
Pravilnik za moderatore je u izradi a još ćemo videti da li će biti javno istaknut ili ne ali sigurno neće biti neka super tajna.

Ako ima komentara na ovaj pravlnik za korisnike, pišite.

Nemesis ti bi prvi mogao da PRESTANEŠ DA CITIRAŠ PORUKE ODMAH IZNAD TVOG ODGOVORA! Ubi me koliko puta sam već morao da ti ručno brišem taj citat samo da ne bih obrisao celu poruku, što obećavam da ću da počnem da radim uskoro ako se to ne promeni. Nije prvi put da te učimo kulturi.
[ Bojan Basic @ 03.02.2004. 21:28 ] @
Pravilnik je dobar, ali mu fali jedna stvar:

14. Naslov teme
Naslov teme obavezno mora da daje kratak opis problema kako bi korisnik i pre otvaranja iste mogao da pretpostavi o čemu se u njoj radi. Naslovi tipa "Pomoć", "Windows problem" i sl. nisu dozvoljeni!
[ ImPlant @ 03.02.2004. 22:54 ] @
salzem se sa ovim sto je bojan predlozio i kad je vec naslov u pitanju hteo bih da predlozim nesto a to je da se onemoguci promena naslova neke teme kad se pise odgovor jer to otezava pracenje same teme (u listi poslednjih poruka se tema ne prepoznaje u slucaju kad se naslov promeni) . uostalom, i nevidim zasto bi se naslov teme menjao osim ako je rec o necemu sto nije vezano za temu sto samim tim pokazuje da tom odgovoru i onako nije tu mesto.
[ anon676 @ 04.02.2004. 00:18 ] @
Super je pravilnik, a šta misliš da promeniš ono ¨obaveze korisnika¨ u recimo nešto tipa ¨prihvatljivo ponašanje¨ i sl. Zato što ¨obaveze¨ psihički zvuči malo znaš... :-)
[ -zombie- @ 04.02.2004. 03:45 ] @
ne, mora da bude apsolutno JASNO da je taj pravilnik OBAVEZUJUĆI.

mada, možda bi ipak bilo bolje da stoji "prava i obaveze" ili nešto drugo, pošto neke tačke se sigurno ne mogu podvesti pod "obaveza". npr "pazite kome verujete". ;)

a meni se ne sviđa ni ono "narušavanje integriteta foruma" u prvom pasusu. teško će jedan korisnik da naruši integritet. zvuči previše "advokatski" (a to mislim u najpogrdnijem smislu ;).


no, to su sve samo tačke i zarezi, suština je pogođena (uz dodavanje tačke o naslovu teme, i tačke o čitanju TOP tema..). dobro odrađen posao, ko god da ga je radio ;)
[ nemesis @ 04.02.2004. 19:01 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Nemesis ti bi prvi mogao da PRESTANEŠ DA CITIRAŠ PORUKE ODMAH IZNAD TVOG ODGOVORA! Ubi me koliko puta sam već morao da ti ručno brišem taj citat samo da ne bih obrisao celu poruku, što obećavam da ću da počnem da radim uskoro ako se to ne promeni. Nije prvi put da te učimo kulturi.


to toliko opterecuje server :) ...ili zauzima mesta na disku :)
shta je problem kada se citira samo odredjeni deo ...
jednostano zelim da se ZNA na koji sam tachno deo poruke mislio :)
[ pctel @ 05.02.2004. 00:18 ] @
Citat:
Nego neshto nevideh pravilnih za moderatore?

Ako sam dobro shvatio, moderatori isto treba da se pridrzavaju SVIH pravila.

Citat:
Pravilnik je dobar, ali mu fali jedna stvar:

14. Naslov teme
Naslov teme obavezno mora da daje kratak opis problema...

Apsolutno! Po meni, ovo je jedno od vaznijih pravila.
[ Bojan Basic @ 05.02.2004. 00:30 ] @
Citat:
pctel:
Citat:
Nego neshto nevideh pravilnih za moderatore?

Ako sam dobro shvatio, moderatori isto treba da se pridrzavaju SVIH pravila.

Dobro si shvatio ali nije to poenta. Ovaj pravilnik važi za sve članove (naravno, uključujući i moderatore) podjednako, međutim u fazi izrade je pravilnik za moderatore koji će određivati njihovo (naše) ponašanje u specifičnim situacijama (koje poruke se brišu, koje menjaju itd.). Ako te interesuje nešto više, skokni do http://www.elitesecurity.org/tema/40683 i http://www.elitesecurity.org/tema/40284, nakon uspostavljanja pravilnika ovakve stvari ne bi trebale da se dešavaju.
[ markom @ 05.02.2004. 09:28 ] @
Molio bih sve korisnike koji žele da učestvuju u ovoj temu da se drže teme koja je navedena, a to su komentari na "novi" pravilnik za korisnike. Nema potrebe da prepričavamo već prepričane teme i incidente koji su raspravljeni više puta.

Kad pravilnik za moderatore bude gotov, u zavisnosti od odluke Tima, biće ili neće biti postavljen na javni uvid.

Hvala na razmevanju.

Marko.
[ VRider @ 05.02.2004. 20:59 ] @
Citat:
...a to su komentari na "novi" pravilnik za korisnike...

A moj konetar je:
Citat:
Meni para usi ono "lupetanje". Sigurno ima i bolji nacin da se to kaze.

U cemu je bio problem? Nisam skretao temu u drugom pravcu, vec sam rekao da treba preformulisati nesto u pravilniku. Upravo da kasnije ne bi bilo tema "U skladu sa Pravilnikom mi je rekao da lupetam...".