[ malizmaj76 @ 13.01.2011. 21:29 ] @
Evo ovdje cu ukratko pojasniti,ako ste sretni vlasnik dreambox dm 800 ,a blizu vam je racunar ,imate pregrst filmova i serija ,a mucite se oko snimanja.
Prije nego sto pojasnim snimanje sa dm800 na hard disk od racunara,naveo bih kojom metodom vrsimo snimanje,ta metoda se naziva CIFS ,i da se ne bi vi mucili oko izrade te scripte ja cu vam opisati ovdje gotovu scriptu koju cete samo ubaciti i snimate do mile volje.
Prvo vam treba OS Windows xp,zatim FTP klijent (DCC,TotalCommander ili Cute FTP)
Ja koristim ovaj posljednji ,jer sam sa njim naviko i odlicno se slazemo u poslu.
Preduslov jeste da na racunaru šerujete cijeli disk (kod mene je D:particija) idete na propertis pa stavite kvakicu na Sharing Folder this Network i ispod cekirate takodje Alowe Network...
Zatim udjete u d disk i unutar njega napravite folder koji cete nazvati movie koji takodje trebate sharingovati i napisati u prazan prostor movie,save snimite to i taj dio je gotov. Onda blokirate vatrozoid i antivirusni program (ukoliko ga imate instaliranog)
Kad ste sa tim gotovi onda spojite se pomocu FTP klijenta na vas dreambox i otvarate folder /usr/script
Ubacujete rucno ovu scriptu:
#!/bin/sh

# Mount computer-2
mount -t cifs //192.168.x.x/d /media/hdd -o rw,nolock,rsize=8192,wsize=8192,user=administrator
echo

exit 0

Gore gdje stoji ip adresa (upisujete svoju ip adresu od racunara) ako ne znate koja je otvorite na racunaru start pa run,cmd i pisete ipconfig
Dobicete u prozoru vasu adresu recimo 192.168.1.5 ....

Upisujete adresu i sve to snimite a onda scriptu ubacite u gore napisano mjesto: /usr/script (obavezno promijenite atribute na prava 755)

Sada udjete u dreambox ( e sad pozeljno je da dream ima Blue Panel (najcesce image Gemini ) i pratite sa daljinskim ovu putanju:
Menu / Blue Panel /File Manger/ usr / script / pa nadjete svoju scriptu koja mora biti napisana ovako: cifs_userscript.sh
Kad je pronadjete pritisnete ZELENO dugme na daljincu pisace vam pod tom opcijom executive ;sacekate tijek izvodjenja i onda itadjete iz svega toga sa exit tipkom,ako je sve u redu stisnite crveno dugme na daljinskom i dobicete vrste i opcije snimanja: nedefinirano,snimanje trenutnog dogadjaja itd...
Izaberete opciju i snimanje pocinje....kad hocete prekinuti snimanje opet idete crvenu tipku pa naredba zaustavi snimanje.
Ako ste nesto snimali onda hocete sve to provjeriti stisnete tipku video i ulazite u vas racunar tacnije putanju Snimanje datoteke.. /hdd/movie
i ako je snimanje u redu onad imate film ili emisiju,seriju snimljenu u ts fajlu....
Znaci ne treba ni USB niti hard disk u reciver ,a nema vise ni Ngraba ili nekog drugog programa CIFS radi odlicno i ponasa se kao hardverski snimac unutar dm 800.
Napomena: Ova metoda je opisana za enigmu 2 i reciver DM 800 HD.

Sretno vam snimanje narode !
[ Andrija M @ 15.06.2011. 19:56 ] @
Da to radi, ali nije mi jasno cemu tolika zaj*bancija sa podesavanjem svega i svacega + kompjuter ti mora biti stalno upaljen kad za par desetaka eura kupis neki rabljeni hard od recimo 80-120gb i ugradis ga u dreambox....
[ marenwo @ 09.10.2011. 11:25 ] @
da li ovo radi i na windows-u 7?
[ nuno @ 09.10.2011. 16:27 ] @
da, ali moras da imas usera sa passwordom, jedino tako moze da mountuje dream pc
[ marenwo @ 09.10.2011. 18:11 ] @
moze li neki detaljniji tutorijal? :D
[ nuno @ 10.10.2011. 08:39 ] @
za sta tutorijal, za otvaranje usera pod passwordom u win7?
[ marenwo @ 10.10.2011. 16:03 ] @
pa, za kompletno podesavanje.