[ Java Beograd @ 14.01.2011. 22:03 ] @
Posle dve godine korišćenja Total TV usluga (ruku na srce - uglavnom sam zadovoljan) rešio sam da probam IPTV.

Od "SBB - Total TV" sam dobio celu opremu na korišćenje, i zovem danas korisnički centar da čujem detalje oko vraćanja opreme kad otkažem uslugu. Na moje iznenađenje, čujem da sam dužan da vratim samo karticu i risiver, a antena i tanjir mi ostaju !

Wow, kažem ja, i počnem da razmišljam šta bi sad ja mogao ? Totalni sam laik, što se tiče SAT TV.
1. Da li mogu nekako da koristim tanjir i antenu koja mi ostaje ?
2. Trebalo bih da kupim neki drugi reciever, zar ne ? Koji ?
3. Pošto su "obični" receiveri ?
4. Po čemu se receiveri inače razlikuju ?
5. Da li mi treba još nešto osim receivera ?
6. Šta ću moći da gledam, koje satelite da 'vatam, kako da usmerim antenu ? Ona je već usmerena na onaj satelit sa kojeg se emituje Total TV.

Šta mi je najpametnije činiti ?

Ukoliko već ima sličnih tema - molim moderatora da me uputi.
[ jovovuk @ 14.01.2011. 22:48 ] @
Ja bih na nju prikljucio Total tv
[ nexus1 @ 14.01.2011. 23:17 ] @
I mene ovo zanima, slican problem..
[ zoxknez @ 14.01.2011. 23:53 ] @
Uzmite neki resiver nadjite nekog za liniju za cs i imacete ponovo total i sve ostale pakete na w2 a ako hocete vise onda motor i imate sve satelite
[ dakiyu @ 15.01.2011. 03:00 ] @
Ha ha...bas tako,i za malo para mesecno i par hiljada kanala zaboravicete da je ikada postojao i TTV i IPTV...naravno najjeftinij dreambox 500s oko 60EU...
[ zoxknez @ 15.01.2011. 04:28 ] @
A ako je skupo novi resiver onda ss2 kartu moze se naci za 20-30e i imate isto to samo za komp pa onda ako bash hocete na tv samo prebacite sa kompa na tv i to je to :D to je jeftinija varijanta i za 60e mozete i motor uzeti
[ Java Beograd @ 15.01.2011. 09:43 ] @
Citat:
zoxknez: Uzmite neki resiver nadjite nekog za liniju za cs i imacete ponovo total i sve ostale pakete na w2 a ako hocete vise onda motor i imate sve satelite

Koji risiver ? Bilo koji ? Jel svi risiveri imaju mogućnost da se koriste sa karticom ? Pošto je neki "obični risiver" ? Okvirno ?
Šta je to "linija za cs" ? Šta je to "cs" ?
[ pctel @ 15.01.2011. 10:08 ] @
Citat:
Java Beograd: Koji risiver ? Bilo koji ? Jel svi risiveri imaju mogućnost da se koriste sa karticom ? Pošto je neki "obični risiver" ?

ne kupuj bilo koji i "obican", obrati paznju na pomenute reci "dreambox 500s".
[ zilenk @ 15.01.2011. 10:24 ] @
Ako već kupuješ razmišljaj o HD varijanti, pošto to nije više budućnost, već je prisutno uveliko, a slika je izmišljena u odnosu na SD. I naravno uslugu CS-a.
[ jovovuk @ 15.01.2011. 18:20 ] @
Da li je problem napraviti svoj privatni cs recimo uzmes 2 drimboxa i u jedan ubacis total karticu i dijelis ga recimo u kuci sa svojima
jel problem nastelovati drimbox i kakvi kablovi trebaju jeli ih trsko napraviti
[ Zeusplus @ 15.01.2011. 18:46 ] @
Ne trebaju ti nikakvi posebni kablove zakacis Dreamboxove u kucnu mrezu na ruter ili swich konfigurises risiver jedan server cita karticu, drugi klijent i to je to.
[ zoxknez @ 15.01.2011. 18:49 ] @
A oko podesavanja moras sam polako uzeti i citati dok sve ne podesis bice problema ali kad jednom sve odradis sam onda vise nema greske i sve ce raditi odlicno...
[ Java Beograd @ 15.01.2011. 19:49 ] @
Ajde bre ljudi, dajte neki konkretan post tj. savet za mene laika koji ima veze sa početnim postom. Takođe, 'oću da TV bude TV, ne zanima me nikakva konekcija sa kompom.
[ Aleksandar Đokić @ 15.01.2011. 19:55 ] @
trenutno nema nista od slobodnih paketa, tj ima bulsat na hellas 2 ali dosta menjaju kljuceve, a onda ti ponovo treba skidanje kljuceva sa interneta i ubacivanje u receiver
[ zoxknez @ 15.01.2011. 19:56 ] @
guslac: sve radi samo nadjes liniju koju trenutno nije tesko naci i svi paketi ti rade...
Java Beograd: uzmes dream spojis ga sa tv ubacis image i ostalo sto treba podesis kanale i ostalo pa onda lan kabl pa onda nadjes cccam i ostale pluginove za cs i na kraju nadjes od nekog liniju da mozes da gledas sve kanale to je ukratko to posto ne znam kakva su pravila u vezi cs koliko sme da se prica i ostalo tako da je ovo sasvim dovoljno da znas i imas post od zevsa kako i sta oko kablova

[Ovu poruku je menjao zoxknez dana 15.01.2011. u 22:09 GMT+1]
[ m.stojanov @ 15.01.2011. 23:45 ] @
Ja mislim da niko od vas nije coveku konkretno odgovorio na pitanje...:)

Java Beograd,

ja sam se ranije interesovao za satelitsku, pa cu pokusati da ti, sada vec skoro pa laicki, objasnim o cemu se radi.

Dakle, ljudi savetuju da kupis risiver marke Dreambox. Najjeftiniji model je Dreambox500s - ujedno, to je i najstariji model Dream-a, mislim. :) E sada, oni ti savetuju da kupis bas taj model zato sto za njega postoji odlicna podrska sto se tice softvera. Veoma brzo ces uci u sablon kako se upgraduje i instalira sav neophodan i opcioni softver za optimalno koriscenje uredjaja.

Najveca prednost je jednostavna podrska za CS (CardSharing). Ljudi su se dosetili da se umreze i jedni drugima dele svoje smart kartice preko interneta. Na primer, ti imas TotalTV karticu u svom Dreambox-u koji je konektovan na internet - pera iz Italije ima SKY karticu, Zika iz Spanije Digital+ karticu, Joca iz Francuske CSAT karticu ... tako se mi svi umrezimo i preko interneta delimo te kartice koje su neophodne za otkljucavanje skremblovanih kanala u pomenutim paketima. Sve funkcionise po sistemu: ja tebi kartu - ti meni kartu.

E sada, ovo je jednostavan primer - u praksi prosecan CS korisnik u svojoj mrezi ima 100-200 ili koliko vec tih konekcija i bukvalno za sve kanale sto postoje on ima nekog svog Ziku koji ima karticu koja ce otkljucati taj kanal.

Naravno, u CS mozes da udjes besplatno ukoliko imas neku karticu (ranije su TotalTV kartice bile na ceni, ne znam kako je sada). Ukoliko se odlucis da vratis karticu, nema problema - i dalje mozes da udjes u neko CS drustvo, s tim sto ces u tom slucaju placati mesecno odredjenu svotu novca....

Eto, nadam se da sam pomogao konkretno. :)

Ljudi, slobodno ispravite ako sam negde pogresio - totalno sam van price oko satelitske u poslednje vreeeeeme....:)
[ zoxknez @ 16.01.2011. 00:21 ] @
Nemoras imati karticu odma mozes imati free server bez svojih locala a local su ti kartice koje ti imas u citacu mozes da postavis ponudu da imas free server na nekom forumu i da si nov i neko ce ti poslati c liniju pa tako krece i menjanje ali naravno da je sigurnije kad imas neku svoju kartu...mada kad vec kupujes onda uzmi neki hd resiver posto za godinu dve ce svi kanali biti u hd rezoluciji i onda ce ovaj dream biti neupotrebljiv
[ jovovuk @ 16.01.2011. 22:21 ] @
E sad java cuo si ih sve i sta si odlucio javi nam da znamo
[ Java Beograd @ 17.01.2011. 08:08 ] @
Citat:
jovovuk: E sad java cuo si ih sve i sta si odlucio javi nam da znamo

Mrka kapa. Ja 'teo da gledam nešto na TV, a ono ispade Linux, internet, kartice, mrežne konekcije ... Bruka !

Ipak, zahvaljujem svima na komentarima. Skapirao sam u kom se pravcu razvija savremena Sat TV tehnologija, dakle razmena kartica, mrežni risiveri i tako to.

Nije to za mene. Ja odslušam ponešto od jutarnjeg programa sa TV dok se spremam za posao, i eventualno provedem sat vremena predveče.
[ jovovuk @ 17.01.2011. 18:38 ] @
ha ha ha e znas da si me nasmejao pravo, Jednom davno sjedosmo da pijemo kafu nas petorica dodje konobarica upita nas stacemo te ja cu kracu ovaj duzu ovaj srednju saslusa nas sve i posto je bio blizu sank ona dodje do sanka i rece drugom konobaru (kaze napravi 5 kafa)
i mi smo sve secerili po zelji sami.
[ janponican @ 18.01.2011. 16:21 ] @
Najjevtinije i po meni najpametnije rešenje na postavljeno pitanje je, da prodaš nekome (ukoliko možeš) ili da pokloniš prijatelju, kome je to potrebno. Sve ostalo iziskuje para, znanja, vremena...
Gospodi koja spominju cs u svojim odgovorima u ovom postu; još jednom - ukoliko pišete o tome i sebi dopuštate da nekog savetujete (verovatno imate i znanje), ne preskačite istinu i ne lažite ljude. Imam cs server sa CCcam-om i karticama sa hop0 - 2, hop1 - 150, hop2 - 1000 (bez i jedne originalne kartice). Na kraju, ukoliko se ne sme o tome pisati, bolje da i ne spomonjete te "stvari" no što "zamajavate" one koji tu tematiku ne poznaju a "nas" i sebe koji znamo - pravite "ludim".
pozz
[ jovovuk @ 18.01.2011. 16:48 ] @
Netrebaju znanje za cs samo trebas placati o oni ti sve namjeste
ti nn kome placas netreba se nista sekirat oni ti udju u kompjuter u ruter i sve ti srede kako treba
mislim toje istina i nemoguce je drugacije namjestiti
a ja sam licno mislio covjek oce nesto da uzme zagrijan je pa gleda sta pisemo i od necega ce odluciti da podje tojest da uze pa il resiver il karticu ss2 znaci nesto ce uizmati
i mi se ovdje napricasmo napisasmo i covek na fino rece nisam ja za tog i baj baj.
[ zilenk @ 18.01.2011. 18:16 ] @
He,he,he...zatrpasmo ga savetima i predlozima, a čovek na kraju: "Hvala, žurim, a to me baš i ne zanima"...Meni simpatično i bez ljutnje...hehehehehe....
[ nexus1 @ 18.01.2011. 19:53 ] @
Hvala za savete, korisni su..
Nakon ovoga ja cu se mozda baciti u cs vode, sto iz potrebe sto iz radoznalosti..
[ jovovuk @ 18.01.2011. 22:35 ] @
slazem se upotpunosti sa Zilek-om
[ Java Beograd @ 19.01.2011. 08:45 ] @
Citat:
zilenk: He,he,he...zatrpasmo ga savetima i predlozima, a čovek na kraju: "Hvala, žurim, a to me baš i ne zanima"...Meni simpatično i bez ljutnje...hehehehehe....

A ne, naprotiv. Ako sam takav ustisak ostavio - izvinjavam se.

Ipak fakat je da, pošto sam laik u ovoj sferi, da sam očekivao odgovore tipa: "kupi polovan jeftin risiver marke XYZ, pomeri antenu prema satelitu ABC i imaćeš te i te kanale. To je ono na šta sam bio spreman, i da eto, nekako se ovajdim da za male pare imam poneke dodatne kanale. (koliko toliko). Ovako sam bar naučio ponešto o trendovima u SAT TV domenu, a činjenica da nisam zainteresovan za CS i sve ostalo što ide uz to. Kao što rekoh - nije to za mene.
[ jovovuk @ 19.01.2011. 21:35 ] @
Nista se nesekiraj dragi Java ja bih voleo da sam te upoznao i jedan vikend da se sretnemo i zarakijamo citav dan u nekoj birtiji.
[ Pajica Ristic @ 10.02.2011. 00:44 ] @
pozdrav! evo zadnja dva-tri sata visim na ovom forumu, citam sve i svasta vezano za satelitsku televiziju, a nalazim sve na kasikicu ok,znam da nije dozvoljeno pisati otvoreno i javno o tome, ali bih voleo da me neko malo bolje uputi u temu jer sam totalni pocetnik (naravno)

stvari stoje ovako. trenutno koristim digi, u dnevnoj sobi imam resiver , napolju je antena , lnb.. i sve je to lepo prikaceno na tv. u svoju sobu sam cincevima provukao kablove sa digi resivera i prikacio na tv karticu na racunaru, tako da mogu da gledam digi, ali samo taj program koji se gleda u dnevnoj sobi.
palo mi je na pamet da kupim skystar2 karticu, i da je ubacim u racunar. da kupim jos jedan lnb i da to sve spojim na racunar, tako da imam nezavniso od digija programe i na racunaru (korisio bih samo istu antenu)

sad me interesuje koje programe bih mogao da gledam sa skystar karticom na racunaru? kako se dolazi do zakljucanih kanala? da li je relativno lako doci do card sharing linije? da napomenem da imam telenor internet, i da me naravno zanima koliko takvo zadovoljstvo skida megabajta? trebalo bi uskoro da dobijem i wireless,(flat,1.5mbps)tako da, i ako treba veci protok, nadam se da ce biti uskoro. ukoliko bih ja hteo svoju digi karticu da ponudim na deljenje, sta mi je sve potrebno, i kako to ide?

ukoliko sam nesto pogresno shvatio, ne zamerite, ne razumem se mnogo u satelitsku televiziju i u sve ovo.

ako ne mozete ovde da mi date kompletan odgovor, bio bih zahvalan da mi pisete na privatnu poruku ili email .
[ zoxknez @ 10.02.2011. 12:34 ] @
Ovako da krenem jedina mogucnost za liniju je da ti neko da ili da kupis od nekog.....druga mogucnost ti je da uzmes neki resiver i da sherujes svoju digi kartu oko toga ne znam bash puno a za gledanje ti nije potreban veliki protok i na telenorovom ce ti raditi odlicno to sve zavisi od linije kakvu dobijes ili kupis a tacno koliko ce ti trositi mb ne znam posto imam flat ali koliko god da trosi nije to neka velika cifra na mesecnom nivou...ako ti nije nesto jasno pitaj
[ Pajica Ristic @ 12.02.2011. 16:54 ] @
raspitao sam se malo, i kako sam saznao, nece to moci preko telenor interneta. prvi problem je los ping, a drugi je taj sto telenor internet koristim i za surf. tako da bi mi cs potrosio dobar deo od tih 5gb i ne bi mi ostalo neta za ostale stvari. ipak cu sacekati wireless (kako je provajder rekao, trebao bi uskoro da postavlja opremu, nadam se da se neće predomisliti) pa cu videti sta dalje.
[ zoxknez @ 17.02.2011. 22:10 ] @
Nebi ti puno potrosio cs ali tvoja stvar ti znas koji paket imas pitaj geleta on ima isto telenorov internet i koristi cs pa vidi koliko njemu uzme na mesecnom nivou gb
[ zilenk @ 18.02.2011. 07:59 ] @
Citat:
Pajica Ristic: raspitao sam se malo, i kako sam saznao, nece to moci preko telenor interneta. prvi problem je los ping, a drugi je taj sto telenor internet koristim i za surf. tako da bi mi cs potrosio dobar deo od tih 5gb i ne bi mi ostalo neta za ostale stvari. ipak cu sacekati wireless (kako je provajder rekao, trebao bi uskoro da postavlja opremu, nadam se da se neće predomisliti) pa cu videti sta dalje.


Cs ne troši puno i sa te strane nećeš imati problema, ali ne trpi los ping i tu ćeš sigurno imati problema i trzanja.