[ vajcek @ 15.01.2011. 09:39 ] @
Pitanje je možda blesavo, ali me zanima sledeće:

Pre dva dana sam primetio (posmatranjem merenja programa "Gkrellm") da mi se računar malo više greje nego do tada. Recimo, nikada mu temperatura na procesoru nije prelazila 42-3, a sad dođe i do 50 stepeni. Normalnom sam smatrao negde oko 34 plus minus 3-4. Poslednje što sam uradio pre nego što sam primetio ove rast temperature, a što pre nisam radio je:

- promenio sam adresu DNS servera na google-ovu (našao sam na forumima da su oni najbrži)
- instalirao google-earth sa sajta google-ove softverske podrške

Da li je moguće da mi je zbog ovoga temperatura u kompjuteru viša? Ne koristim google earth stalno.

I da, ne bih ništa ni primetio da Amarok kad ga "vučem" mišom po monitoru nije počeo da "secka" sliku.

Koristim OpenSuSE 11.3 Linux

Hvala na odgovorima.
[ yolja624 @ 15.01.2011. 10:41 ] @
Otvori kuciste i pogledaj dal se nije nahvatala prasina na CPU kuleru i ako je situacija prasnjava, ocisti kuler.

A malo je smijesno da si pomislio da promjena DNS moze da poveca temperaturu procesora
[ vajcek @ 15.01.2011. 11:40 ] @
Citat:
yolja624
A malo je smijesno da si pomislio da promjena DNS moze da poveca temperaturu procesora :)


Hvala na savetu, svakako ću to uraditi,. nego mi je baš čudno bilo što sam to primetio baš kad sam ove promene napravio, o kojima sam pisao. Čisto sam hteo da pobrojim šta sam sve uradio. Da ne bude ono: a da nisi slučajno... OK, odradiću to čišćenje, pa ću videti :) Hvala na pomoći, jer mi je pao kamen sa srca. A vratiću ponovo google-ove DNS-ove i google earth. :)